Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Da, mai ramane sa-i si scoata la o bere. :lol:

 

Eu le-as zice sa comenteze mai putin si sa munceasca mai mult, poate asa au si ei sanse sa se ridice la nivelul meu. 

  • Like 1
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Inca o replica sexi.

Ca daca ar incepe sa le faca si avansuri sexuale ( in gluma doar) - s-ar face mici, mici, mici.

Ca dupa baie.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Serios?

Ca sa fiu mai clar. Nu este vorba ca este femeie. Eu am vrut sa spun ca de foarte multe ori asa se intampla cu noii angajati.

Asta este realitatea.

Da, este o solutie link-ul tau, dar nu pentru multa vreme.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia mai fata si vezi-ti de treaba.

Termina ce ai de facut cat poti de bine, apoi gaseste-ti alta ocupatie fara sa-i mai intrebi pe ei.

Daca iti mai spun ceva, ii trimiti la cacat direct. Le zici sa nu te mai plictiseasca cu tampeniile lor, si eventual le sugerezi laba-n cerc placuta. Fiindca evident se pricep la asta.

 

Si nu vad de ce ai fi draguta cu ei. Adica ei au voie sa fie muisti, da' tu n-ai voie fiindca esti femeie, sau cum?

 Adica de asta n-au ei somn noapte ca nu stiu ce futezi tu sau sefu' tau?

 

Da-i in focu' mortii. Cum deschid gura spre tine cum tragi o "Ie pla, mori."

Asta nu te face un om rau.

Si nici feminista.

 

Fiindca daca nu erau putoii astia nefu care sa se ia de tine, era vreo grasa sau vreo baba nebuna. Ca plm, e greu sa-ti placa lumea cand natura si-o batut joc de tine.

 

 

Si atata. Fuk em'.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand cineva iti face zile negre, nu iti ramane de facut decat sa aplici si tu legea junglei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, sunt doar puțoi versati pe acolo?

Pai atunci, foloseste urmatoarele replici:

,, Nu v-ati plictisit inca de subiectul asta? Hai mai bine sa povestim despre meciul de aseara. A pierdut echipa favorita de sunteti asa ofuscati?''

,, Multumesc pentru atentie. Incep sa cred ca insisti sa imi faci publicitate. Dar..spune-mi, ce astepti in schimb, colega?

,,Sefu? Pai doar nu ai vrea sa se uite dupa fusta ta. Sper ca n-ai asa ceva in dulap, totusi. Nu ca ti-ar sta musai rau, dar..''

,, Eheee. Traim in alte vremuri. E, grele, stiu. Ai fost si tu tanar odata.''

,, Frumos iti inveti nepotii sa se poarte''

 

Adica, ataca. Daca si-o cer cu lumanarea, ataca-i la orgoliu.

Suna naspa, dar poate fi fun.

Oricum nu ii poti obliga sa te placa.

Te mai descarci si tu asa. Posibil sa te respecte, purtandu-te ca ei.

 

Daca te caracterizeaza cat de cat..asta.

 

Ce varste au, app?

Ca varsta emotionala e clar de adolescent.

,,

Multumesc pt sfaturi. Au in jur de 30 de ani sau chiar mai mult ...stiu, purtare imatura pt cineva de varsta asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia care au si mai mult sunt cei mai periculosi. :d

 

Daca faci treaba cu seriozitate si calitate o sa castigi respect, iti zic eu.

Dar nu inteleg de ce primesti tu sarcini de serviciu de la colegi. Seful ce rol are?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Al doilea lucru care ma deranjeaza este ca nu imi dau mare lucru de facut...si nu am toata ziua de lucru. Ceea ce imi dau ei de facut, termin in cateva ore, dupa care merg si intreb daca mai trebuie sa fac ceva. Si tot timpul raspunsul e : citeste din cartea asta, uita-te peste desene, mergi in hala de prductie. Efectiv nu am ceva concret de facut, si vad ca parca se feresc sa imi dea responsabilitati.

 

Care este domeniul tău? În ce compartiment lucrezi? - în producție? Sau la Proiectare, Calitate, IT? Ori ceva gen Contabilitate, Facturare, Achiziții, Logistică, Secretariat, Personal, ... IT?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×