Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce sfaturi vrei, daca sa ramai cu una din ele si anume, cu care? Deocamdata esti incantat de cucerirea asta noua, nu e putin lucru sa te vrea doua femei deodata. Presupunand ca nevasta-ta inca te vrea.

Du-o si tu asa, daca te tine. Oficiala stie de amanta? Amantei ii convine situatia? De cat timp esti cu amanta?

Nu te imbata cu apa rece, amantele vor  sa le alegi pe ele, la un moment dat, mai devreme sau mai tarziu. Asta daca nu te lasa ele primele. Ea e singura sau casatorita?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pot sa-ti recomand un film, The Two LIves of Jenny Logan. Si acolo, personajul principal (dar cel feminin) a fost inselata de sot si incearca sa repare relatia. Intalneste pe altcineva si...

Pana la urma partea cu inselatul poate sa insemne ca relatia e gata.

Depinde insa de fiecare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 dar vorba lui Vali...eu cam asta simt.

Ce sfaturi aveti? Multumesc anticipat!

cine naiba e Vali?

e prea profund tipu`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

    Ca o introducere: apreciez oamenii care se casatoresc de tineri. Iti trebuie o doza de nebunie si curaj sa faci asta in epoca noastra imorala si descompusa.

    In legatura cu subiectul discutat: eu cred ca unii pot iubi si mai multe femei. Ma gandesc la musulmanii cu bani, daca isi permit vreo 4-5 inseamna ca... iubesc vreo 4-5.

    Nu sunt in tema cu sultanii care or mai fi prin lume in contemporaneitate, dar... mai au haremuri? Se mai poarta?

    Divangand un pic acum:

    cred ca pana la urma lucrurile se rezuma la urmatorul lucru: travaliul emotional, pierderea de energie si timp, redirectionarea unor bani inspre amanta din fluxul total complica viata. Unii doresc sa-si complice viata. Mai ales cei cu foarte mult timp liber la dispozitie, cum ar fi subsemnatul. Dar pana la urma, cu timp sau fara timp la dispozitie, cu energie sexuala sau fara in gonade, din proprie experienta va spun, lucrurile se vor intoarce impotriva mai devreme sau mai tarziu. Cateodata mai devreme decat mai tarziu.

     Este limpede ca ceva e putred in Danemarca. Lipsa unui copil la 29 de ani dupa 4 ani de casnicie poate insemna ca: nu se iubesc, nu pot concepe.

     Sa iti inseli barbatul... e o chestie serioasa. Dar se poate invoca rutina, oboseala, scaderea iubirii.

     Sa iti inseli femeia... e o chestie serioasa. Dar se poate invoca: vreau sa i-o platesc, pentru ca o merita. Fireste, lucrurile ulterior evolueaza, iar noua femeie nu mai este instrumentul razbunarii lui cu care loveste in sotia sa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×