Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare!

Numele meu este Cristi, am 29 de ani si sunt casatorit de 4 ani. Sotia mea in urma cu un an, a avut o aventura cu un fost iubit al ei. Am trecut printr-o perioada dificila, dar am iertat-o. Dar...intre timp a aparut o noua femeie si in viata mea. Asta probabil a fost in prima faza, o dorinta de razbunare, dar apoi am inceput incet incet sa ma atasez de ea.

Am ajuns in punctul in care imi iubesc sotia, dar in cealalta femeie vad fericirea, puritatea si nu in ultimul rand dragostea ei neconditionata. Mentionez ca stie situatia mea, insa de fiecare data imi spune acelasi lucru..ca va veni ziua cand o sa realizez pe cine imi doresc cu adevarat.

Pe scurt, stiu ca vor fi multi carcotasi care vor spune ca nu este posibil sa iubesti doua femeie, dar vorba lui Vali...eu cam asta simt.

Ce sfaturi aveti? Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 29 de ani inca-ti permiti acest lux.  Daca n-aveti copiii e si mai bine dar indata ce vei alege vor fi probleme marunte in comparatie cu dorinte sufletesti adevarate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal nu pot iubi doua femei in acelasi timp, dar asta nu inseamna ca tu nu poti. Totusi nu inteleg ce anume sfaturi vrei. Daca vrei sa-ti spunem noi pe care dintre ele sa o alegi este ca si cum ne-ai intreba ce numere ies la loto :) Doar tu stii calitatile si defectele fiecareia.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Numele meu este Cristi, am 29 de ani si sunt casatorit de 4 ani. Sotia mea in urma cu un an, a avut o aventura cu un fost iubit al ei. Am trecut printr-o perioada dificila, dar am iertat-o. Dar...intre timp a aparut o noua femeie si in viata mea. Asta probabil a fost in prima faza, o dorinta de razbunare, dar apoi am inceput incet incet sa ma atasez de ea.

Am ajuns in punctul in care imi iubesc sotia, dar in cealalta femeie vad fericirea, puritatea si nu in ultimul rand dragostea ei neconditionata. Mentionez ca stie situatia mea, insa de fiecare data imi spune acelasi lucru..ca va veni ziua cand o sa realizez pe cine imi doresc cu adevarat.

Pe scurt, stiu ca vor fi multi carcotasi care vor spune ca nu este posibil sa iubesti doua femeie, dar vorba lui Vali...eu cam asta simt.

Ce sfaturi aveti? Multumesc anticipat!

 

Salut, eu sunt "Ziua realizarii" si-ti spun: ramai cu sotia ta si trezeste la realitatea ca la 29 de ani gandesti ca un pusti de 15.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce sfaturi aveti? Multumesc anticipat!

Dacă ele sunt de acord, Iubește-le mult, tată! Iubește-le cât poți tu. :)

Dar, totuși, iubește-le cu măsură că de nu...pe tine o să te doară șalele :( 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×