Sari la conținut
Forum Roportal
nicol0892

am nevoie de sfaturi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am nevoie de sfaturile voastre.Am ajuns intrun punct in care nu stiu ce sa fac.O sa povestesc scurt.Am divortat,avem o fetita impreuna,avem o relatie buna de prietenie.Deci e ok.La ceva timp dupa divort am avut o relatie si am ramas cu un gust amar,s-a dovedit ca baiatul respectiv nu era deloc cum am crezut ca e.dupa o depresie mi-am revenit,a trecut.La scurt timp am cunoscut un tip.e un om minunat.ne-am cunoscut dar ne-am pus deacord s-a nu facem promisiuni sperate si altele.a fost o relatie frumoasa doar ca din cauza planurilor noastre de viitor,am decis amandoi sa punem punct.el vrea sa se mute in alta tara,asta daca ii reuseste ce el vrea sa faca,deci nu e sigur.e un om care a avut o relatie de 10 ani si au pus punct acum un an.el a ramas cu rani,ca a dezamagit multa lume si acum ii este frica sa nu ma dezamageasca si pe mine.e un om care s-a inchis in el.eu l-am inteles si am apreciat sinceritate lui.problema e urmatoarea,ca de o saptamana nu mai vb,dupa ce am decis ca eu merit ceva mai bun si daca el v-a pleca atunci nu prea e posibila o relatie,dar de cateva zile ma bate gandul sa ii scriu si s-a ii spun ca poate eu merit mai mult dar eu il vreau pe el.eu simt ca nu e asta finalul.cand o sa vad ca da,o sa se muta atunci voi sti ca numai e nicio sansa dar pana atunci as vrea sa continui ce a fost.ce ma sfatuiti?precizez ca el nu a intrat in viata ficei mele.cand voi fi sigura pe barbatul de langa mine atunci il voi prezenta si copilului,pana atunci nu.el e un om f ocupat,munca afaceri,mai mereu pe drumuri si mai mereu ne intalneam cand putea el.ce ma sfatuiti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. a dezamagit multa lume si acum ii este frica sa nu ma dezamageasca si pe mine.

2. cand voi fi sigura pe barbatul de langa mine atunci il voi prezenta si copilului,pana atunci nu.

1. si tie nu iti este  frica? Stii doar ca lupul isi schimba parul, dar naravul ba.

2. niciodata sa nu fii sigura, cand esti sigura pe un barbat, cum zici tu, atunci il pierzi. Spune-i fetei despre el inainte de a i-l prezenta, explica-i ca pt varsta ei despre ce e vorba. Si nu uita ca esti la mijloc, trebuie sa joci in asa fel incat sa nu ti se dea de ales intre ea si el, la un moment dat.

In rest, scrie-i, de ce sa nu ii scrii? Ce ai de pierdut? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca ai deschis doua discutii identice, asa ca repet ce am raspuns dincolo:

 

Te sfatuiesc sa folosesti cu incredere majusculele.

Cind un om spune ca a dezamagit multa lume, crede-l. Multumeste-i ca te-a pus in garda, saluta-l si mergi mai departe. Altfel risti sa fii urmatoarea persoana pe care o va dezamagi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inainte sa-ti raspund am o intrebare pentru tine: tu ce-ti doresti, sa-l cunosti pe tipul asta sau sa te impaci cu fostul ? pentru ca nu prea am inteles din post-ul tau.

 

Orice decizie ai lua, important e sa te gandesti inainte la fiica ta si dupa la tine, asta inseama sa-ti asumi rolul de parinte.

 

Si inca un sfat, dar n-o lua ca o insulta ca vine domn' Ofiter ^ Mc Pervy si ma plesneste peste bot :P - Incearca sa nu mai melodramatizezi subliminal cand comunici cu o persoana, crezi ca daca-ti poarta cineva mila vei prelua mai multa atentie de la el? , in fine, ignora asta si raspunde-mi la intrebare daca vrei sa te ajut.

Editat de Jokerul_Intelept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Orice decizie ai lua, important e sa te gandesti inainte la fiica ta si dupa la tine, asta inseama sa-ti asumi rolul de parinte.

 

O intrebare care ne place noua, tu de unde stii, ai copii?

Daca ei ii este bine, si copilului ii va fi bine, deci trebuie sa-si urmareasca interesul EI, pentru ca sa poata avea grija de copil asa cum trebuie. 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Îmi sunt foarte drag bărbații care îți spun ca meriți pe cineva mai bun,dar ei nu ar face ceva sa fie acel cineva mai bun.

Mda.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De obicei chestia  asta inseamna ca vrea sa ii dea papucii si nu stie cum si o da pe aia cu  "nu e vina ta, e vina mea"

Ar mai fi si victimizarea din partea lui, dar nu ii vad rostul. Doar sa o puna pe ea la incercare... Ceea ce iar ar fi aiurea.

 

Nici un barbat care te vrea nu o sa zica vreodata  la modul serios "meriti pe cineva mai bun"  si sa puna punct relatiei.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare care ne place noua, tu de unde stii, ai copii?

Daca ei ii este bine, si copilului ii va fi bine, deci trebuie sa-si urmareasca interesul EI, pentru ca sa poata avea grija de copil asa cum trebuie. 

 

Gresesti, copii sunt fragili si sensibili, daca nu ii cresti cu cap si grija o sa creasca inchisi in ei.

Si fara suparare, nu tre sa am copii si tot o sa stiu si stiu mai multe despre ei decat tine, ha ha. :)

 

Edit: Si stii de unde stiu eu toate astea? Pai vezi tu draga mea, eu am mai trait inainte 5 vieti, asta e a 6-a la mine, la tine e prima deci na ... si in al doilea rand tu esti o simpla femeie eu sunt un mare jmeker, intelegi?  (  Doar glumesc, nu lua nimic din ce am scris in serios :)) )

 

"Nici un barbat care te vrea nu o sa zica vreodata  la modul serios "meriti pe cineva mai bun"  si sa puna punct relatiei."

 

 

Logic. Suna mai bine "Tu meriti sa ai cel mai bun barbat din lume.........si asta sunt eu,... felicitari ai castigat la loteria femeilor, hai sa te iau in brate " :))

 

Editat de Jokerul_Intelept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×