Sari la conținut
Forum Roportal
alex600

Am crezut ca nu e capabila de asa ceva

Postări Recomandate

Imi place de o colega de ceva timp. I-am spus dar ea nu mia impartasit sentimentele. Am trecut pana la urma peste asta , cand Luni 1 Mai ora 15:25 primesc un SMS de la ea : "MAI HAI SA NE INTALNIM LA MINE ACASA PT CA SUNT SINGURA ACASA" si imediat dupa vre 2 minute altul "mai a fost o farsa sunt Dan prietenul ei" Si a doua zi cand am intrebat-o despre ce a fost vorba in mesajele din ziua interioara prima data a ocolit raspunsul , dar pe la a III-a ora i-am trimis un biletel "de ce a trimis dan mesaju ala?" Ea nu mia raspuns si m-a intrebat in pauza daca imi mai place de ea . Eu ... care sunt inebunit dupa ea am ocolit raspunsul cu un "Tu ce crezi" si nu a mai spus nimic. Marti 2 Mai , a IV-a ora mia trimis alt biletel "de aia" la care am ramas :spiteful: :cowboy: :nep: :nep: . Si i-am trimis un biletel "Mai conteaza dak imi place de tine?" si nu mi-a mai raspuns. In pauza am rugat-o sa-mi raspunda la intrebarea "De ce a trimis Dan sms-ul?" si ea iarasi nu a zis nimic. Pana la urma am luat-o de mana m-am incuiat singur in clasa cu ea si am discutat problema . Am vb crek vreo 10 min cu ea si a raspuns final ceva de genu "pai Dan credea ca-ti place de mine si a trimis sms-ul ca sa-ti bata joc de tine . ne-am distrat pe cinste "

Inainte de a comenta ceva pe topic vreau sa va spun ca intotdeauna a stiut cum sa se poarte cu mine. Intelegeti ce spun? Chiar dak ma refuzase o apreciam foarte mult. Pls ajutati-ma nu creau sa-mi schimb parerea despre ea. :nep: :hi: :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Copile, te sfatuiesc sa o tratezi cu cea mai mare indiferenta posibila si sa o ironizezi de cate ori ai ocazia.

Sunt sanse mari ca in timp sa-i iriti orgoliul si, cine stie, poate ca va actiona pozitiv pt tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cati ani ai? :spiteful:

 

Eu faza cu biletele o faceam la gradinita :cowboy: . Daca esti major si vaccinat eu as face un pic misto de ea:o:

Cum adica sa rada cu amicu pe seama ta? :nep:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa cred si eu, copil de scoala generala (zic eu optimist).

Primele drame inocente...o tempora, o mores...

Rev.ontopic, gluma timpita, teribilista...de ce nu il iei de guler (la figurat) pe Dan, daca este prietenul ei si autorul/sau complice al autorului glumei. De fapt, ai putea sa ii convoci pe amindoi simultan la explicatie. Ai dreptul sa te aperi de o astfel de farsa.

Asa, arati si ca stii sa te aperi, si ca stii sa lupti inclusiv cu parerile celor din jur, oblingindu-i sa isi asume raspunderea pentru ele.

 

Si chiar daca nu iti vine printesa inapoi, atunci nu te merita.

Insa garantat te va vedea altfel :spiteful:

Editat de Cassandra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa cred si eu, copil de scoala generala (zic eu optimist).

Primele drame inocente...o tempora, o mores...

Rev.ontopic, gluma timpita, teribilista...de ce nu il iei de guler (la figurat) pe Dan, daca este prietenul ei si autorul/sau complice al autorului glumei. De fapt, ai putea sa ii convoci pe amindoi simultan la explicatie. Ai dreptul sa te aperi de o astfel de farsa.

Asa, arati si ca stii sa te aperi, si ca stii sa lupti inclusiv cu parerile celor din jur, oblingindu-i sa isi asume raspunderea pentru ele.

 

Si chiar daca nu iti vine printesa inapoi, atunci nu te merita.

Insa garantat te va vedea altfel :nep:

si daca am proceda ca adultii, unde ar mai fi placerea acestor ani unici si deliciosi ??

lasa-i sa se turmenteze, sa se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca am proceda ca adultii, unde ar mai fi placerea acestor ani unici si deliciosi ??

lasa-i sa se turmenteze, sa se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
responsabilizam copiii, ii facem sa aiba incredere in ei de la virste fragede...

dar tot ca ei vor face:)

nu are rost sa "ardem" etapele.

Totul la vremea lui (ei)... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu are rost sa "ardem" etapele.

Totul la vremea lui (ei)... :spiteful:

 

 

Copilul asta vrea un sfat de la cineva cit de cit avizat.

Cum intimplarea face ca unii dintre noi sa fim adulti (oare?), ii spunem si noi parerile noastre batrinesti.

El alege:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e probabil printr-a 5-ea, a 6-ea.

Pai in a 5-a, a 6-a o fata isi invita prietenul acasa la ea cand sunt parintii plecati?

Se a;ege praful de generatia asta! Faza cu biletelele vad ca a ramas dar cred ca intrebarea "vrei sa fii prietena mea?" e inlocuita cu "Ce cool esti azi! Vrei sa facem sex?"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×