Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Hrisca in dieta.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vreau sa tin o dieta cu Hrisca. 

 

Am citi ca dai jos 10 kg in 10 zile.  :clapping:  10 zile halesti grisca cat cuprinde si bei un litru de kefir pe zi.  In resti, nimic. Apa cat cuprinde. 

Am vreo 6-7 de dat, ca nici uscata uscata nu mai vreau sa fiu. Credeti ca se moare din dieta asta? :lol: 

 


Nu am tinut niciodata o dieta, habar nu am daca pot tine. dar as vrea, iar asta ma tenteaza ca nu se intinde pe termen lung. Nu am rabdare si sunt pofticioasa. :D 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Davidutzaaa, eu credeam de fapt ca tu esti barbat nu femeie da ma rog.

 

De unde ai auzit tu ca slabesti 10k in 10 zile?
 

Eu iti propun sa uiti de dietele astea specatulos de magice si sa dai o fuga pana la o sala de fitness de la tine din oras asta ORI cauta lampa fermecata a lui Aladin. Ce zici, parca suna mai bine decat dieta cu hrisca :D :P

Editat de Davi_
Link extern

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E mai bun ca Hrisca? 

 

 

Stiu eu ceva mai bun ca hrisca  :giverose:  :giverose: :P :P :P  , da nu stiu daca ajuta la slabit sau daca ti-ar placea  :pleasantry:  :pleasantry: .

 

:dance4:  :dance4:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai, nu ne spune.

Incepe cu S si se termina in X si are 5 litere cumva?

 

Sufix ?  Silex ?

-------------------

 

 

Nu,  daca vrea sa slabeasca doar 5-6kg, nu-ti trebuie o dietea minune , oleaca de alergareala + mananca mai in saracie si-ai rezolvat problema :D <3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sufix ?  Silex ?

Ah, you'll never know.

 

Davi, daca vrei sa slabesti rapid ai trei lucruri de urmat:

 

1. Bea pe stomacul gol un pahar cu lamaie (cat de multa lamaie suporti, maxim o lamaie la un pahar mediu) si fa pauza pana la micul dejun de  juma de ora/ora.

2. imparte pranzul (o portie normala) in doua ( jumate de portie la ora 12-1 cu sau fara jumate portie supa fata de cat mananci de obicei, a doua portie la 3-4, cina cel tarziu la 6 si sa fie ceva usor) 

3.pentru o vreme renunta la una din cele mai de jos. O vreme:

-zahar

-fainoase si orez (

Daca te roade tare stomacul dupa 7 ai voie un pahar cu iaurt, doi biscuiti saraci in calorii sau un mar.

 

Succes garantat.

Apoi va fi important sa nu faci din nou excese, sa te mentii.

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii care este problema? In majoritatea zilelor, mananc o singura data pe zi. 

Azi am mancat  pe la ora 15. De atunci si pana acum, am mancat mandarine. Cred ca am halit un kg de mandarine. :D Nici nu imi este foame, ca as manca daca mi-ar fi.

Nu mananc dimineata ( stiu, o prostie) beau cafea si imi ajunge. Sau, daca mananc, "fur" o felie de paine prajita si unsa cu ceva, sau din omleta astora. 

Mananc cam haotic si cred ca asta e problema. 

 

Chiar incerc dieta de care zis, doar sa ma tina stomacul. Daca ajung pe la urgente dupa lamaia aia, iti las mostenire contul asta. Da? :lol: 


 

Nu,  daca vrea sa slabeasca doar 5-6kg, nu-ti trebuie o dietea minune , oleaca de alergareala + mananca mai in saracie si-ai rezolvat problema :D <3

 

Ma gandeam la niste acatiste, crezi ca ajuta? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×