Sari la conținut
Forum Roportal
bogdanbn

Are pe altul sau sunt eu paranoic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai mare dreptate si eu am gresit...o sa pun in aplicare cele spuse aici, la urma urmei nu am nimic de pierdut...o sa o las sa isi dea seama, problema e ca daca se va intoarce va fi prea tarziu pentru mine.nu sunt adeptul pauzelor in relatie, mi se pare o prostie.vrea pauza=nu te mai vrea...Daca ea ia relatia ca pe o joaca poate sa puna cate pauze vrea, dar nu cu mine..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te inteleg perfect...

Poate ea te iubeste și chiar dacă se vede cu altul e doar așa de distractie dar nu vrea sa se desparta de tine..E posibil și așa ceva..

La mine cam așa a fost inainte sa vorbeasca cu alta tot timpul imi scria ma suna și la un moment am observat toti imi spuneau ca are pe alta eu is spuneam el se supara si il credeam și eu dar pe urma am aflat tot

Și știi eram gata sal iert ca vorbea cu fata aceaa dar sa intimplat altceva și iam spus gata.. Acum sincer regret,și eu imi amintesc mereu ce bine ne era și acum totul sa schimbat ..

Fa ceti zice inima,zii tu așa deo vorba ca vrai sa va despartiti să vezi ce va zice .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa mentionez ca acum 3 luni jumatate, pusese o poza pe facebook cu unu, ce-i drept era editata . Am intrebat-o care  e faza si cica nu mai are poze cu mine si au intrebat-o niste fete de ce nu are prieten si a pus o poza cu un alt baiat ( nemaivand poza cu mine ) ca sa nu rada alea de ea . Cum i-am zis cum a sters poza imediat . De atunci trebuia sa imi dau seama de minciuna ! Si la mine la fel daca ii zic ceva de despartire sau orice legat de relatie se supara , o plictisesc !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...si eu ma regasec aproape in totalitate in tot ce ai scris...si pana la urma si-a gasit pe altcineva...eu zic sa o lasi balta pt ca daca a inceput sa se comporte asa nu o sa mai fie nimic ca inainte. O sa iti fie greu dar daca accepti tu insati ca sa terminat o sa te simti mai bn.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lucrez la asta, usor, usor incerc sa ma indepartez pentru ca din ce observ nu mai exista nici respect intre noi 2. Mai nou imi trimite mesaj ca sunt prost pentru ca de fiecare data cand vorbeste cu mine ii aduc aminte de ce a fost intre noi. I-am raspuns frumos " ca poate-s prost, dar cand ma uit la ea prind curaj" si am blocat-o. Deci dupa faza asta chiar ma simt mai bine pentru ca incepe sa isi dea arama pe fata. S-a ajuns la jigniri e clar!!

Editat de bogdanbn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact, si ca sa spun un citat " ciorba incalzita de mai multe ori nu mai are gust", credema ca si eu sufar ca si tine pt ca pe mn m-a parasit duminica...si imi este greu...am facut foarte multe lucruri pt ea....mi-a facut promisiuni ca nu o sa o faca cu altcineva..si alte chesti, dar hai sa fim seriosi, chiar o sa o faca de ce iti este frica de aia nu scapi. Sunt sigur ca in momentele astea vrei sa iti gasesti pe altcineva, sa te razbuni...insa asta nu este o varianta doar un instinct de disperare care nu o sa rezolve nimic..tu te plangi de faptul ca te-a scos din relatie??? prostii, mie mi s-a intamplat de multe ori si in momentul de fata m-a blocat...dar pot sa fac ceva? nu, chiar nu este peste puterile unui om, sincer imi este dor de ea dar chiar nu mai pot face absolut NIMIC, si asta doare intradevar si eu cel putin inca nu pot sa ma bag in alta relatie din cauza suferintei...dar vezi tu ele sunt altfel...

Editat de Spedyy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In mine a starnit un sentiment de ura in momentul cand m-a jignit. pur si simplu nu mai sunt asa suparat, constientizez ca pentru ea sunt ca un vierme pe care-l calca de fiecare data cand are ocazia. Sfatul meu e sa nu te lasi calcat in picioare cum am facut eu, ti-a gresit zboar-o pentru ca ele profita si vor face din ce in ce mai rau. Asa ca e mai bine ca te-a blocat zic eu, pentru ca nici tu si nici ea nu mai aveti cum sa interactionati si esti constient ca e game over. Daca revine oricat de mult te-ar durea nu o baga in seama, iti faci un bn, eu am gresit si i-am raspuns si dupa cateva ore isi lua compotamentul scarbos din nou!!!sentiment de razbunare nu am...pt ce sa ma razbun,ca e ea cum e..nu se merita. si mie mi-a facut 2000 de promisiuni ca nu ma lasa si uite, degeaba.

Editat de bogdanbn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta stiu...si inca ma mai suna...imi spune ca ii este dor de mn...iar eu o intreb, iti este mai bn fara mn? Raspunsul "uneori da uneori nu" iar eu ce sa mai inteleg? nimic, chiar nimic...sincer sunt chiar foare dezamagit pt ca am citit foarte multe situatii pe forumul asta dar niciuna nu se compara cu a mea...si ne mintim singuri ca "lasa...ca o sa fie bine..." Dar in realitate constientizam ca nu este atat de roz...fetele din ziua de azi cauta cu totul altceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...da e usor sa vorbim dar nu este chiar asa...e greu chiar foarte greu...iti sta numai gandul la ea...si cand sti ca e cu altul...cu atat mai rau este...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×