Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Este dragostea un act de vointa?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca o femeie ramane fara serviciu, barbatul e dator sa o intretina, doar o iubeste, daca se intampla invers, inseamna ca  nu o iubeste suficient incat sa isi doreasca ca ei sa ii fie mereu confortabil. Si, bineinteles, nu e suficient de barbat. :lol: A dracu iubire!

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O întreține, cât o întreține (cu bărbăție)... apoi îi zice (cu iubire): la muncă, bre! :biggrin:

Editat de Vriies
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce am vrut eu sa spun este ca mi se pare foarte trist ca, desi multe femei trambiteaza in gura mare despre iubire si despre cat de iubitoare sunt ele, se pare ca pt. ele iubirea trebuie sa curga continuu doar dintr-o singura directie, aceea a barbatului, a lor fiind conditionata de propriul confort. Barbatul trebuie sa fie un fel de robotel perfect in ceea ce priveste capacitatea sa de a se descurca in lume, n-are voie sa aiba slabiciuni, caderi, trebuie mereu sa fie tare. Si, fireste, sa fie mereu dispus sa-si ofere bratul ocrotitor partenerei, mereu plin de afectiune. Ma cutremur, dupa parerea lor, se pare ca barbatul n-are voie sa fie om.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar sunt si barbatii care isi confunda partenerele cu mama lor pe vremea cand aveau cativa anisori, in concluzie trebuie sa fie serviti prompt si cu zambetul pe buze

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar sunt si barbatii care isi confunda partenerele cu mama lor pe vremea cand aveau cativa anisori, in concluzie trebuie sa fie serviti prompt si cu zambetul pe buze

Sunt, astia-s aia care cred ca barbatul e stapanul in casa, ca el taie, spanzura si are drept de viata asupra femeii. Nu am auzit asemenea barbati ridicand osanale femeii de langa ei, cu atat mai putin iubirii.

 

Bărbatul e om?

 

Dragostea este un actde voința, da. Bărbatul iubește femeia pentru ca așa vrea el, e voita lui.

Invers nu știu.

Nu e? :lol: Iar o sa zica lumea ca am un bazdac: dragostea nu tine de vointa, iubirea, daca o exista, am inceput sa nu mai cred asta, tine de vointa. Bine, vointa aia are o motivatie, ca n-o sa-i gasesti scuze unui barbat care asteapta sa creasca bani in copaci pt. a-i face poftele iubitei, de exemplu, dar nici nu ii dai cu sutul in cur cand nu mai poate sa-ti ofere ce-ti oferea altadata din motive care nu tin de el.

Editat de Fiero
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiero, cu tot respectul, dar un barbat care este aproape perfect ( pastrand in limita bunului simt relativitatea) - prost sa fie, sau ceva sa aiba ( vicii, slabiciuni, hibe) daca se multumeste sa stea cu o femeie mai putin buna decat merita.

Sau pur si simplu ii convine sa se simta cocos, iar ei ii place sa fie gaina. Asa functioneaza unele cupluri. Dar, daca e de comun acord...pai atunci nu se potrivesc ca o manusa? Si poate chiar asa le e iubirea lor. Ea, gaina, adora un cocos. Iar cocosul adora sa aiba o gaina langa care sa se simta cel mai cocos :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×