Sari la conținut
Forum Roportal
alex_77

Motivul pentru care UK a iesit din UE

Postări Recomandate

Ce o sa ma fac eu acum cand imi doream foarte mult sa emigrez in UK?Cum ma va mai primi Marea Britanie?Doar cu viza?
Ce o sa urmeze dupa asta?Nu se poate ajunge la o solutie pasnica fara razboi si alte nenorociri?
Tot ce mi-am dorit eu e sa am un salariu decent cu care mi-as achizitiona imbracaminte,alimente,dulciuri etc.
Inteleg ca lumea se confrunta cu o criza uriasa doar ca noi nu putem trai cu un salariu minim pe economie.Ce pot face eu cu 1500 de lei?
Am vrut sa-mi completez CV-ul si sa ma angajez ca ospatar in UK.Cer asa de mult?
Nu stiu daca engleza britanicilor e aceeasi cu a americanilor dar stiu ca se castiga destul de bine in USA daca ai un prieten in business.Eu nu am un prieten in business si nu am o sacosa de bani,fructe,legume pentru a face o facultate in zadar.
Am rude care sunt in Grecia dar sincer sa fiu nu as fi multumit de serviciile lor fiind ca a aparut criza euronilor si nu este ceea ce planuiam eu.Planul meu era sa am un salariu mediu pe economie pentru cativa ani si sa imi cumpar si eu o casa sau un apartament la un buget mediu.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa-mi completez CV-ul si sa ma angajez ca ospatar in UK.   Cer asa de mult?

Nu stiu daca engleza britanicilor e aceeasi cu a americanilor dar stiu ca se castiga destul de bine in USA daca ai un prieten in business.

 

Nici nu stii ce vorbesti ca sa fiu la subiect!!!   Pentru munca de ospatar transpiri???   Credeam ca ai vreo meserie care se cauta si cu o diploma sa fie mai sigura pozitia!!!  

Ai falsa impresie despre America ... deloc nu este de ajuns sa ai doar dintr-un prieten cu business!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

  MILIARDARUL lumii pariază pe destrămarea UE. George SOROS dă verdictul FINAL

 

 

soros-465x390.jpg

 

George Soros Brexit Marea Britanie UE
 

Miliardarul George Soros și-a exprimat părerea despre Brexitul din Marea Britanie, și despre rezultatele votului de zilele trecute. Acesta a transmis faptul că destrămarea UE este foarte posibilă după această lovitură de teatru venită din partea Marii Britanii.

 

"Marea Britanie în cele din urmă ar putea sau nu fi relativ mai bine decât alte ţări prin ieşirea din UE, dar economia şi oamenii ei vor suferi în mod semnificativ pe termen scurt şi mediu", a scris el într-un comentariu pe site-ul Project Syndicate, potrivit stiripesurse.ro.

Soros a declarat sâmbătă că votul Marii Britanii pentru a părăsi Uniunea Europeană face "dezintegrarea UE practic ireversibilă" şi efectele referendumului de joi vor afecta probabil  Marea Britanie.

 

Indivizi ca asta manipuleaza sistemul financiar si altele pe planeta!!!  Streangul pe el ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motivul ar putea sa fie dorinta celor care "conduc lumea aceasta"(cum zicea cineva) de-a destrama Regatul Unit. Acest lucru se-ntampla si Marea Britanie, asa cum este acum,  se va destrama. Deasemenea, cred ca " Soros si Compania", detine ceva informatii (unele, aruncate asa ca pe un "ciolan", deoarece nici el nu are acces la "intreaga poza"... :) ) chiar referitoare la destramarea UE, care va avea loc cat de repede, insa si USA se va destrama, dar asta-i o alta discutie. Ironia sortii este ca nu le-a prea iesit "planul" cu "desfiintarea" Romaniei. :)

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate te intreb ... in ce sa va destrama USA???  nord contra sud sau ... e prima oara ca aud asa ceva poate inca sint sub soc dar voi reveni rapid.  

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De curiozitate te intreb ... in ce sa va destrama USA???  nord contra sud sau ... e prima oara ca aud asa ceva poate inca sint sub soc dar voi reveni rapid.  

 

Este-o vorba din strabuni : " Ce samini, aia culegi!"  ( adica, in "transcriptie moderna"("nimic nou sub soare") :lol: : Intelepciunea populara zice ca : " cine samana vant, primeste furtuna!", adica, dupa o "actiune" apare si o "reactiune", o consecinta)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca Statele functioneaza dupa zicale!!!!   Deloc nu se potriveste aici nimic din folclorul nimanui!!!  Nici de zvon nu se potriveste ideea asta si precis au inceput niste persoane care n-au pus picior inca pe aici, dar au curaj sa vorbeasca sa agite spiritele naive.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca Statele functioneaza dupa zicale!!!!   Deloc nu se potriveste aici nimic din folclorul nimanui!!!  Nici de zvon nu se potriveste ideea asta si precis au inceput niste persoane care n-au pus picior inca pe aici, dar au curaj sa vorbeasca sa agite spiritele naive.  

 

:lol: Pai, vezi, tocmai de aceea, ca nu "functioneaza dupa zicale"..."mai departe scrie-n carte", in zicerea unei zicale. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In care carte scrie asa ceva???   Eu n-am carti in casa, doar sotul detine o colectie de carti exclusiv despre razboaiele planetei din cele mai vechi timpuri.

Pentru ca americanii la general nu cumpara carti, deci nimeni nu se inspira din cele citite  :haha:  lasam la avocati studiatul dintre randuri.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×