Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Cenzurarea muzicii hip-hop

Postări Recomandate

sunt de acord cu cenzurarea injuraturilor dar cred ca uneori se exagereaza. ma refer la videoclipul categoria grea. e aiurea...batai vedem in toate filmele. in rest....cine vrea sa asculte injuraturi sa cumpere caseta. mie imi plac parazitii si ma distrez de minune cand mai scot o injuratura originala...dar nu cred ca asa ceva e potrivit pentru cei mici..mai ales ca unii raman doar cu injuraturile nu si cu ceea ce au vrut ei sa zica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ar fi sa luam totul la sange orice ar trebui cenzurat.. meciurile de fotbal, telenovelele, mtv, reclamele, stirile si absolut tot. aici decat se cauta motive ca cineva anume sa fie cenzuarat. exemplu" parazitii... de ce ar fi ei cenzurati? pentru ca au mesaje care ii vizeaza pe "mai-marii statului" (si chiar au dreptate), ca drept replica din partea lor vine C.N.A. (care isi da singura dreptu de a face ce vrea) si baneaza aproape toate apartitiile in mass media si in public.

 

Acum ma gandesc la ce zicea cheloo intr-o melodie... "o sa dea o masina neagra peste tine" [promit ca o sa am grija maine dimineata]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jos cenzura ! Sunt fana Parazitii ! Am discografia lor completa si ii admir ca spun lucrurilor pe nume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu cenzurarea limbajului obscen, insa problema intervine acolo unde sunt cenzurate adevarurile dureroase ale capitalismului decadent in care traim, care ii vizeaza pe suveranii de stat, pe papusarii din umbra si pe gloatele obediente. Acestea ar trebui sa fie cele care sa va preocupe indeosebi - nu limbajul unor betivi de foburguri marginase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×