Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Cenzurarea muzicii hip-hop

Postări Recomandate

Fiecare are dreptul la opinia proprie si sa se exprime cum crede de cuviinta atat timp cat nu deranjeaza pe ceilalti, prerea mea. Cenzura aduce aminte de vremurile de 15 ani apuse. Daca vrem sa ne mai democratizam putin nu prea e loc de cenzura. Dar totusi indiferent de mediul in care traim, copii nu trebuie "treziti la realitate" pentru ca sunt copii si au multe de invatat! Au timp si de realitatea noastra!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e...ai dreptate D3us...oricum am fi surprinsi sa vedem cate stiu copiii :) unii dintre ei isi dau seama f repede de ce se intampla in jurul lor,fara interventia muzicii,televizorului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ma simpt cand imi dati dreptate :pee Si asa e; pe strada intalnim copiii care canta strofe intregi insa nici mie nu cred ca mi-ar place sa il aud pe ala micu injuran! Nus voi dar eu injur de pe la 7-8 ani ::): Si mi-am luat si bataie ::): ::): Insa nu mi-ar place nici sa vreau sa ascult o piesa si sa aud numai beeeeeeep.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Muzica de acest gen poate fi difuzata la ore tarzii cand copiii deja dorm dusi... si cenzura nu se aplica doar la noi, asta o stiti cu totii... chiar si in America se practica.. pana si si.Lo, daca nu ma insel, avea o melodie cenzurata pentru ca la un moment dat spunea "Fucca off!"... ce sa mai vorbim de pe. Diddy, 50 Cent etc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La fel gandesc si eu! Numai sa nu se exagereze cu cenzura! Hai sa cenzuram parazitii pentru ca nu-i place de-lui nustiu care ca il face...cum este...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu asta nici yo nu sunt de acord... doar ne vrem tara democratica, nu? Oricum, esti constient ca nu doar la noi se practica acest gen de cenzura... Yo am ceva cu injuraturile, atat... :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e nu suntem singura tara in care se cenzureaza! Cu injuraturile sunt de acord daca au "motiv intemeiat". Asa numai de dragul de a injura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt de parere ca cenzura are scopul ei,si nu trebuie privita superficial,daca toti am avea aceasta `libertate de exprimare` rezultatele ar fi mai mult decat depasite,sunt de parere ca trebuie mentinuta o anumita decenta si un anumit respect pentru. anumite valori,si nu vad de ce la noi ar trebui sa fie altfel decat in alt loc de pe glob,cenzura este in vigoare peste tot cu animite masuri,si asa ar trebuie sa fie in continuare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am mai spus sunt de acord cu cenzura intr-o oarecare masura!

"o anumita decenta si un anumit respect pentru. anumite valori"? Cine nu ar vrea? Dar nu prea exista!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No offense, dar topicurile care-s acuma pe prima pagina is destul de naspa, asa ca am "sapat" putin prin forum si am gasit topicul asta despre hip-hop, care mi se pare bunicel. Merita sa stea pe prima pagina.

 

Au aparut in ultimul an trupe si albume multe, hip-hopul romanesc incepe sa produca. Veritasaga, Bitza, Zale, Raku, si nu uit de albumul Fabricant de Gunoi (ce tampenie!!).. ar trebui cenzurati? Trupe si trupe, artisti si mai putin artisti, toti pot injura si scoate o "atitudine" asa-zis de cartier, de smecheras. Dati-va cu parerea, nu prea tare pentru ca doare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×