Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua!

Sa va spun si eu ce am pe suflet... In urma cu aproximativ 5 luni m-am despartit de o fata superba. Nu a fost o relatie de lunga durata insa a fost traita la intensitate maxima (cel putin de mine). In calea iubirii noastre erau postate inca de la inceput doua impedimente destul de mari: 1. faptul ca era mai mare decat mine cu 4 ani si 2. distanta mare dintre orasele noastre natale (aprox. 500 km). Cu toate acestea nu am putut comanda inimii si i-am spus ce simt pentru ea si pentru o perioada am fost impreuna. Insa a venit momentul sa plece din nou la parintii ei si m-am gandit ca nu se poate intampla nimic rau deoarece am mai stat separati de acesti 500 de km. si nu s-a racit relatia. Dar aceasta despartire a fost ”fatala”. Dupa 5 zile ea mi-a scris ca nu imi simte lipsa si ca a observat ca nu e indragostita de mine. Mi s-a parut halucinant deoarece cand am condus-o la tren ii venea sa planga pt ca ne despartim. Mi-a zis te iubesc dar nu sunt indragostita de tine... groaznic moment... Am mai vorbit cu ea si pana la urma ne-am despartit, dar am ramas in relatii destul de bune. Toata problema e ca m-am gandit ca voi reusi sa o uit, insa uite ca au trecut 5 luni si observ ca a ramas in inima mea, ma gandesc zilnic la ea si pur si simplu E IMPOSIBIL SA O UIT. In ultimele zile imi tot vine prin cap sa incerc sa o abordez dar renunt la idee gandindu-ma la faptul ca nu e indragostita de mine desi in timpul relatiei imi spunea mereu ca ma iubeste. Cate contradictii... Ce imi recomandati? Sa imi vad de viata asa fara ea? Sa incerc sa ii reamintesc ca inca o mai iubesc? Sau sa astept un eventual ”apel” din partea ei care e putin probabil sa apara? 

Mentionez faptul ca sunt un tip linistit nu acel caracter introvertit, baiat de cartier, baiat rau care in cele mai multe cazuri este preferat de femei si cand ne-am despartit m-am gandit sa arat putina demnitate asadar nu am stat ca scaiul lipit de ea, i-am dat libertatea de alegere si nu am insistat foarte mult sa ramanem impreuna (cred ca a fost cea mai inspirata alegere).

Editat de Vlad007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-o mai aborda. Daca simte ceva pentru tine, se intoarce singura.

 

Asa-s muierile. Daca le dai prea multa atentie deja "nu mai sunt indragostite", dar continuie "sa te iubeasca", asa, doar ca sa nu fii cu alta.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-o mai aborda. Daca simte ceva pentru tine, se intoarce singura.

 

Asa-s muierile. Daca le dai prea multa atentie deja "nu mai sunt indragostite", dar continuie "sa te iubeasca", asa, doar ca sa nu fii cu alta.

 

Ai dreptate! In acea perioada ea era centrul universului meu si tind sa cred ca nu a fost indragostita niciodata de mine :( De intors cred ca s-ar intoarce numa daca ar avea cateva deceptii mari in viitoarele relatii ceea ce mie nu mi-ar conveni pt ca astfel m-ar vedea ca o roata de rezerva. Deci nicicum nu e bine... 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa faci cum simti. Daca simti sa o cauti, daca simti ca mai ai ceva sa ii spui... fa ce simti. 

cati timp a durat relatia voastra?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu stiu cum e mai bine. Nu simt ca as mai avea sa ii spun ceva. Sunt convins ca stie ca am iubit-o cu adevarat desi relatia propriu-zisa a durat putin, aprox. 2 luni si ceva dar noi ne stiam de 1 an. Stiu ca vei zice ca e foarte putin dar crede-ma ca am investit multe sentimente si aparent eram perfecti (chiar ea a zis), dar ce e de facut daca ”ma iubeste insa nu e indragostita”.

Editat de Vlad007

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza ce zic eu, conteaza ce au insemnat pentru tine aceste doua luni. De indragostit, te poti indragosti imediat. Nu iti trebuie ani.

Eu sunt de parere sa ii spui ce simti. Chiar daca nu vei avea rezultatul dorit, macar nu iti reprosezi mai tarziu ca nu ai incercat. Poate in felul asta inchizi cercul si dupa aia iti vezi de viata ta.

Cati ani ai?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai ai destule experiente din asta cu fete indragostite pe moment, nu le prea considera a fi sfarsitul vietii tale sau al lor ... doar drama varstei!!! 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inima, inima... ce rea este inima. :)

 

Bucura-te ca poti simti ceea ce simti acum, chiar daca e pe duca. O sa mai simti fericire si durere si nebuneala si fluturasi de inca o mie de ori pana o s-o gasesti pe EA. Bucura-te de fiecare, o sa vina o zi cand o sa zambesti atunci cand privesti inapoi; pentru ca ai iubit, ca ai suferit, ca ai fost iubit... ce poate fi mai frumos? Toate te formeaza ca om, nimeni nu este scutit nici de iubire si nici de suferinta.

Daca tot e sa suferim de amandoua, macar sa luam tot ce e mai bun din ambele. ;)

Ce frumos ai spus. Sper sa fie așa cum ai scris, dar fără suferință :). Și sa nu mai aud acele persoane de sex feminin care zic ca bărbații nu pun suflet și ca nu suferă. Total eronat...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×