Sari la conținut
Forum Roportal
Pufytzaa

Cum aflu daca si el ma place?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,
Sunt indragostita de un coleg de munca care lucreaza la alt etaj. Am iesit cu el de cateva ori la tigara, apoi m-a invitat in oras dar a intervenit ceva si nu am mai iesit, apoi de saptamana urmatoare nu mi-a mai scris nimic si nu am vrut sa insist. Nu am mai vorbit timp de o luna, apoi a venit ziua mea si mi-a urat la multi ani si am inceput sa vorbim iar si sa iesim la tigara in pauza. Treaba e ca aproape numai eu initiez discutiile si iesirile noastre si as vrea sa vina si din partea lui dar el din proprie initiativa nu ma cauta , sau sa ma invite sa iesim.
Nu stiu daca ma place sau nu si nu stiu cum sa procedez mai departe. Imi place foarte mult de acest baiat si as dori sa am o relatie cu el . Ceva sfaturi ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca te place, nu in sensul in care vrei tu.  Daca zici ca e stana de piatra... nu o abordare, ceva...  Dar zic sa-l il inviti tu la cafea. Direct asa. Nu conteaza daca te place sau nu acum, important este sa nu te refuze. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ce ai dori de la cineva de care trebuie sa tragi sa faca un pas spre tine???  

Un barbat care te place, te acopera de atentii, n-ai nevoie sa intrebi lumea care-i treaba . 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ce ai dori de la cineva de care trebuie sa tragi sa faca un pas spre tine???

Un barbat care te place, te acopera de atentii, n-ai nevoie sa intrebi lumea care-i treaba .

:)))))

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesc din experiente personale!!!   Acum daca merg la alimentara sau alta parte, cel putin un barbat o sa-mi propuna casatorie!!! si fara sa caut discutie cu nimeni ... copiii nu m-au crezut pana n-au vazut cum sint vanata de cavaleri potentiali.   

 

Ma intreb ce nu merge la tineri???   unde, in ce s-a impiedicat roata ... vietii!!!

 

Din cate observ, manierele au ramas in urma ... "like" - urile le-a luat locul. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil 'cavalerii' din generatia ta, Olga, ca asa au fost scoliti 'sa facacurte unei femei' care sa le creascacopiii, sa le calce hainele, sa le puna mancarea in farfurie.

Vorba aceea, sa fie dama in societate, curva in pat si camerista in casa.

 

S-au dus vremurile alea. Nu la toti.

Sper.

 

On topic pt autoarea prezentului : Il inviti la un film in doi ( la cinema, sa fie pe teren neutru, bien sur). Daca acel 'in doi' i se pare nepotrivit, vei afla fara doar si poate.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce-a spus Blues. Daca se uita crucis la tine, nu trebuie sa te simti aiurea, inseamna ca nu-i pt. tine, nu ca ai procedat tu gresit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe aici inca se respecta multe reguli de viata normala sau traditionala, multi au ramas surprinsi din estul europei ca nu se fuge la primarie dupa hartie ci se logodesc odata si pe urma urmeaza pasii traditionali pana la nunta,  indiferent al cui generatie ar fi, anumite lucruri raman constante in viata asta.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb, cavalerii de generatia asta n-au ganduri curate cu fete/femei decat sa duca low life mai departe ... doar sa le foloseasca si merg mai departe???

Ei nu vor o mancare calda si o viata la orizontala, linistita ... calcatul ar fi culmea casatoriei sau gatitul ... nepotii mei in Romania fac acestea in casa desi sint educati in psiholog, IT-ist, profa de sport in Ungaria la un liceu, personal business opereaza de 20 de ani una si are 5 copiii.     


ON: - nu-i mai usor sa te legi de altcineva cu care nu lucrezi si te vezi doar la intalniri aranjate de voi, ca placerea sa fie mai mare de a fi una langa alta!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca e genul timid, e in regula, poti face tu primul pas. Dar daca nu e acest gen si nu ia initiativa, atunci e un semn de intrebare, poate nu te place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×