Sari la conținut
Forum Roportal
Valeryus

Programe contabile performante

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua !
As dori sa stiu cam care sunt cele mai utilizate programe de contabilitate de catre contabilii din Romania?
Exista anumite programe preferate sau care ar fi motivatia principala pentru care este ales acel program: pretul, facilitatea utilizarii sau asistenta tehnica si updatarea rapida la noile legi ? Am gasit cateva info despre Saga, Winmentor, dar un contabil  mi-a zis de Ciel V7...pt functionalitatile lui si asistenta care o ofera. Astept parerile voastre.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu din tot ce ai enumerat acolo stiu de Ciel V7. Este un program destul de recomandat cu functionalitati bune si o asistenta ok. Probabil toate softurile au plusuri si minusuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va rog frumos daca ma puteti ajuta cu o problema la contabiliate

O SOCIETATE COMERCIALA  SE INFIINTEAZA IN LUNA IANUARIE CU 2 ASOCIATI,CARE STABILESC UN CAPITAL SOCIAL IN VALOARE 15000LEI APORTUL LA CAPITALUL SOCIAL ESTE DUPA CUM URMEAZA:

-UN MIJLOC DE TRANSPORT IN VALOARE DE 5000LEI CARE ARE CA DOCUMENT ACTUL DE VANZARE CUMPARARE FACUT INTRE ASOCIATULPROPRIETAR SI SOCIETATE ACT CARE E DATAT IN LUNA FEBRUARIE

-7000LEI NUMERAR CARE SUNT VARSATI DUPA CUM URMEAZA:3000 IN IANUARIE SI 4000 LEI IN MARTIE

SI BANI VIRATI PRIN BANCA 3000LEI IN APRILIE.

SA SE INREGISTREZE  IN CONTABILITATE IN ORDINE CRONOLOGICA:

-IANUARIE -ACTELE DE SOCIETATE SI CHITANTA DE NUMERAR IN VALOARE DE 3000LEI

-FEBRUARIE- ACT DE VANZARE -CUMPARARE A MIJLOCULUI DE TRANSPORT CA APORT LA CAPITAL

-MARTIE-CHITANTA NUMERAR 4000LEI

-APRILIE-EXTRAS DE CONT 3000LEI 

VA MULTUMESC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×