Sari la conținut
Forum Roportal
nimeni altu'

Am fost banat pe Softpedia si pe Computer Games. Ce ma fac? Mai exista un forum de gaming serios?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe CG am fost user 5 ani. Ba chiar am fost moderator vreo 5 luni, dar numai din cauza unei postari, am fost revocat. Ca apoi, cativa useri s-au apucat sa faca misto de mine incat m-am enervat pe ei si m-au banat permanent. Incerc tot sa intru acolo: ba imi baneaza IP-ul, ba imi sterg conturile si comentariile dupa ce am petrecut o gramada de timp sa le postez. Nu mi se pare corect pentru ca pe altii care au fost banati permanent sa fie reprimiti.  Am cativa amici cu care ma inteleg pe acolo, dar nu pot sa mai intru, adminii sunt prea bulangii (nici macar nu-mi zic nimic, le-am cerut de multe ori iertare)

 

Pe Softpedia n-am rezistat mai mult de 7 luni, e o mocirla, moderatori partinitori, jignirile nu mai sunt demult sanctionate, regulamentul nu se aplica deloc ca la carte, dar sunt mai permisivi in privinta clonelor. Se discuta numai pe Politica , Scandaluri si Sex   (de Hardware si Software nu se mai discuta demult). Cand am cerut sfaturi, mereu s-a lasat cu bascalie. 

 

 

Ce ma fac in concluzie? Sunt pasionat de gaming, vreau sa activez pe un forum de gaming serios cu o comunitate mare. 

Nu stiu. Crezi ca daca te baneaza si aici , astfel incat sa fii fortat sa-ti incerci mai departe norocul si pe  alte forumuri , pana dai de unul dedicat pentru gaming, te ajuta?

Stii, pe principiul ca, un sut in dos, un pas inainte.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

5oclock ar bana iute vreo catestrei, la ora 5.

Baaaaa nimeni altu, nu ganeratia x s votat cu politrucii corupti, ci generatia aia de babalaci formati in comunism , pensionarii, plus ruralii. Astia au fockerit si generatia x si generatia y si generatiile z w & # @ € % * infinit. Pana la extinctie nu va mai fi o generatie viabila aici. Romania are 100 milioarde ieuroi datoria, si concret nu s au facut nici macar autostrazi. Singura solutie ca sa nu platiti datoria e apocalipda climatica. Dar speciile mai si dispar in evolutionism. Mai ales alea tarde.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am plecat de acolo dupa o saptamana , administratoarea de acolo este de o acreala....., ma rog... nu prea se posteaza stiri , informatii, recenzii, ,   clipuri,  dezbateri despre jocuri , ci mai mult se posteaza  meme-uri , poze cu cosplay si pisici  si chiar stiri din telefoane, plus ca majoritatea userilor de acolo sunt copii (desi am dat si de niste jucatoare serioase  care fac live stream care m-au facut sa cred ca inca mai exista speranta si ca totusi, Twitch-ul nu-i un grajd plin de pitzipoance care cersesc donatii). In mare insa, nu  e ceea ce caut, imi pare rau, insa mersi pentru sugestie.  

Mai bine ma pun sa imi perfectionez engleza si ma duc pe forumuri straine.  

 

 

Ori imi dati sfaturi despre cum sa ma impac cu adminii de pe CG si cum ii conving sa ma reprimeasca....sau cum sa ma furisez ca clona fara sa-si dea seama careva.  In ciuda defectelor si trollilor de acolo , erau cei mai descuiati, activi, comunicativi, realisti  useri....si oarecum decenti (mai trolleaza ei cu finete, mai fac o mistocareala, dar nu ca pe Softpedia unde acolo te jigneste la propriu).

Editat de nimeni altu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se posteaza cosplay e cool. Ai putea organixa festival cosplay in ro. Te faci cunoscut intre gameri si pitzi cosplay, vei avea oportunitati noi. Sa reintri pe forumuri sau sa faci forumasu tau

Pitzi cosplay sunt gorgeous! The best pitzi in the world!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai postezi intrebari de genul celor pe care ti le-am sters, posibil sa primesti  BAN si aici. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×