Sari la conținut
Forum Roportal
nimeni altu'

Am fost banat pe Softpedia si pe Computer Games. Ce ma fac? Mai exista un forum de gaming serios?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Numai, gata, la ultimul ban m-am convins.Moderatorii  si adminii de pe Softpedia sunt niste japite.  Cand ma jigneau altii si eu ii raportam, nu se intampla nimic. Cand am inceput eu sa reactionez, cum m-au banati si mi-au sters si cele 100 de postari.

E trist.  E....o mocirla gaunoasa in care nu mai vreau sa ma intorc.

 

 

Deci, nu mai suport.Cred ca mai bine raman aici pana reusesc sa revin pe CG.  

Editat de nimeni altu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum mama naibii ai fost banat pe Softpedia?

Eu am 9 ani acolo si peste 10.000 de postari si nu am fost niciodata macar atentionat!

Ba, cu cei de pe aria auto, m-am intalnit de vreo 3 ori!

Toate bune si frumoase!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum mama naibii ai fost banat pe Softpedia?

Eu am 9 ani acolo si peste 10.000 de postari si nu am fost niciodata macar atentionat!

Ba, cu cei de pe aria auto, m-am intalnit de vreo 3 ori!

Toate bune si frumoase!

Am fost banat de vreo 4 ori in ultimele 9  luni. Chiar daca ei primesc clonele, eu nu mai vreau sa ma duc acolo. Ultimul ban si stergerea postarilor mele (de peste 150)  a pus capac.

 

 

Deschideam un topic cu o tema serioasa si niste  mistreti batrani  si agresivi  cu limbaj de  cocalari   (ca porci e prea putin spus) ma mistocareau si ma jigneau.  Si nu sunt singurul.......de fapt, pe oricare user nou venit pe care il vad ei ca pe un "noob" il iau la suturi. 

Despre gameri vorbesc numai de bine: ca-s ratati, retardati,   ca stau cu parintii la 30-40 de ani, ca sunt psihopati..... dar in general, au pareri proaste despre generatia Y (mai ales despre cei nascuti de dupa 90'). De parca noi am fi de vina ca e criza economica,  ca ei au votat numai cu politruci corupti, ca nu ne permitem joburi stabile, ca nu mai vrem  sa fim obligati sa intemeiem familii   etc.    Pana la urma, cei din generatia X ne-au creat conditile actuale. 

 

 

In fine, am  raportat, dar vedeam ca toti cei trei moderatori de pe aria respectiva nu mai activasera de luni bune (deci, birocratie curata-50 de moderatori, dintre care doar vreo 10 sunt activi constant). Am reclamat la  admin sa-i sanctioneze pe userii care ma jignisera, i-am raportat ca trolli, si ea mi-a spus ca:  he, ce daca....ca nu gasesti politisti competenti la orice colt de strada".

 

Si n-a facut nimic. Ba chiar am vazut cum unii moderatori empatizau cu cei care ma jigneau de fiecare data in ultimele luni , dandu-le like-uri.  

 

Si a trebuit sa-mi fac eu singur dreptate si sa ripostez cu aceeasi arma. Si mi-am luat ban de la un moderator care avea ciuda pe mine si ma tot dojenea cu intepaturi in perioada anterioara.  Pe cand aia care m-au jignit activeaza si acum pe Softpedia si discuta ca pe maidan.  

 

 

 Din moment ce Softpedia gazduieste   tot parfumul societatii romanesti (ca majoritatea sunt clone, trolli si flameri )  si o echipa de 50 de moderatori maimutoi inactivi sau partinitori , e firesc ca userii noi veniti sa fie tratati cu posteriorul. 

 

Mi-am bagat picioarele in el de forum, mi-am facut un alt cont, i-am injurat  cat am putut pe administratoare si pe moderatorul lui peste prajit (o meritau din plin) si m-am carat de acolo.  Nu cred in blesteme, dar i-am urat faliment cat mai chinuitor si neplacut.   Ba chiar am blocat forumul cu adblock ca sa nu mai dau niciodata de el, sa-l evit definitiv.  

 

 

Pacat, si parca citisem inainte un articol scris de  Zoso despre Softpedia in care raporta niste nereguli. 

Editat de nimeni altu'
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer, recunosc ca site-ul e bun pentru descarcat aplicatii (ca stirile sunt  niste compilatii de  pe diverse site-uri de software/hardware/mobile  si prefer oricand sa ma informez de pe IGN, Kotaku, Gamespot,  )

 

Dar ca forum, este de  cacao!   

Editat de nimeni altu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×