Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Imi place foarte mult serialul Grimm. Un serial fantastic, cu personaje din povesti, cu calitati si defecte, unii cu mai multe calitati, altii cu mai multe defecte.

 

Ideea care ma atrage la el, este "Copiii inainte de toate" sau "Nu ai nicio scuza sa nu fi un parinte bun". Fiare, bestii, vrajitori, personaje cu vieti super haotice si dezordonate, de nu mai stii care cu care si al cui e copilul ala. Dar cand vine vorba de parenting, nu prea ai ce sa le reprosezi. Poti sa le zici la unii ca sunt niste lepre, dar asa lepre cum sunt, e clar ca dau tot ce au ei mai bun, chiar si cand nu au nimic bun, pentru copii.

 

Aici e traileru pentru urmatorul episod:

 

 

I

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numele serialului este legat de fiintele Grimm-Reaper . Grimm sunt vanatori de monstri si li se mai spune si Reaper. Dar exista si Grimm Reapers, adica Seceratorii de Grimmi, unii puternici care erau trimisi cand trebuia omorat un Grimm. Fratii Grimm au fost unii din multii Grimm din istorie si din intreaga lume.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiam de serialul acesta de 3 ani si am refuzat sa il vad. Am crezut ca are legatura cu filmul Fratii Grimm care nu prea mi-a placut. Cand am vazut insa diferenta de nota de pe IMDB, mi-am dat seama ca doar numele seamana.

 

Tu poti sa il vezi cand vrei, ca n-o sa dispara de pe net.

 

 

Secvente din sezonul 2.

 

Editat de Hrithik Roshan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Despre Grimm, am incercat sa-l vad si eu intr-un timp. Am rezistat eroic 20 de minute. :yawn:

 

Da, primele episoade sunt cam teoretice. Trebuie putina rabdare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu n-am exclus posibilitatea, doar ca in ultima perioada n-am prea avut timp de filme, de seriale nici nu pomenesc.

Mi-am amintit unde am citit, in presa locala.  :doh: Normal, doar n-am pretentia sa apara si  in europa in acelasi timp.

Is cam fraier, nu ma bagati in seama.  ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa am facut si eu, am prins o pauza mai mare intre sezoane la unele seriale si m-am apucat de el :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×