Sari la conținut
Forum Roportal
Bia_anca

Real life - socializare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Simt nevoia de a-mi largi cercul de cunostinte. Cu oameni de calitate si in viata reala. E foarte interesanta socializarea in mediul virtual, am invatat multe lucruri de aici, pot spune ca unele persoane pe care nu le-am cunoscut m-au determinat sa ma schimb in bine. Am cunoscut persoane pe care le-am intalnit o ora-doua la o cafea pentru ca locuim la distanta si cu care pastrez legatura.
Dar...nu mai petrec atat de mult timp in fata monitorului. Imi doresc ceva real.
Serviciul e locul unde petrecem mare parte a timpului insa in cazul meu am aceiasi colegi de multi ani si nu e locul unde sa-ti largesti cercul de prieteni. Am amice dar sunt genul mai mult tv, casa, hobby-uri diferite. La un spectacol daca iesi stai linistit la locul tau si pleci asa cum ai venit, am urmat cateva cursuri dar colegii erau mult mai tineri, merg la sala si am un grup de amice cu care mai tin legatura dar la fel, fiecare cu viata ei. Totusi a avea hobby-uri comune si un fel asemanator mi se pare esential.
Intrebarea ar fi: unde gasiti prieteni/socializati in viata reala?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In cercuri care iti impartasec preocuparile / pasiunile. Online sau nu. Incearca mai intai cu preocuparile intelectuale; asa se formeaza cele mai trainice prietenii.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebarea ar fi: unde gasiti prieteni/socializati in viata reala?

 

:D Când reuşeşti să scrii o carte remarcabilă şi să o publici, atunci vei atrage mai multe persoane care, din start, te vor plăcea. Pe de-o parte, şi tu îi vei cunoaşte. O poţi traduce, personal, în alte limbi, şi vei găsi prieteni şi în alte ţări, şi chiar veţi şi reuşi să conversaţi în limba lor maternă.  Pune în structura ideii acesteia alt conţinut, căruia ai avea capacitatea să-i redai o finalitate.

Cluburilor de petrecere peste noapte ori până târziu în noapte, li se mai spune, în vorbire metaforică, bordeluri. Şi tot aşa va fi viaţa ta cu cineva din acel mediu.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cluburilor de petrecere peste noapte ori până târziu în noapte, li se mai spune, în vorbire metaforică, bordeluri. Şi tot aşa va fi viaţa ta cu cineva din acel mediu.

:rot:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D Când reuşeşti să scrii o carte remarcabilă şi să o publici, atunci vei atrage mai multe persoane care, din start, te vor plăcea. Pe de-o parte, şi tu îi vei cunoaşte. O poţi traduce, personal, în alte limbi, şi vei găsi prieteni şi în alte ţări, şi chiar veţi şi reuşi să conversaţi în limba lor maternă.  Pune în structura ideii acesteia alt conţinut, căruia ai avea capacitatea să-i redai o finalitate.

Cluburilor de petrecere peste noapte ori până târziu în noapte, li se mai spune, în vorbire metaforică, bordeluri. Şi tot aşa va fi viaţa ta cu cineva din acel mediu.

Interesanta idee! Multumesc!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vati ani ai, daco? Poti merge la findatiile alea care cauta voluntari pt a planta pomi, a curata pădurea, a ajuta dizabilitati, a organiza actiuni civice, festivaluri, drumetii, explorare urbana. Sunt cercuri de skateboarderi, pasionati de escalada, navomodelism... Acolo vei o tal i daci frumosi si cu sufletul ca o apa cristalina ce satura setea fiintiala. Orasul contează

. Daca stai in oras mic e nasol... Muta te in unul mare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D Cluburilor de petrecere peste noapte ori până târziu în noapte, li se mai spune, în vorbire metaforică, bordeluri. Şi tot aşa va fi viaţa ta cu cineva din acel mediu.

 

In care parte din lume sint asa numiti cluburile???  nu ma refer la un local ca in RO unde mergi sa dansezi/bei etc., agatat ... cred ca ai alta viziune sau deloc cunostinta de ce inseamna un Club de care vorbesc eu!!!   Lumea buna NU confunda Bordelul cu Clubul!!! 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta idee! Multumesc!

 

Biancaaa...  :yu:

 

Uite. Noi ne trăim pasiunile. Una dintre ele este să avem conversaţii între noi, pe forum.

 

Aici, ne putem trimite şi mesaje. Şi chiar să ne şi întâlnim. Uneori, se întâmplă să trimitem pe altcineva în locul nostru, doar pentru că este amuzant să faci asta. :blow:   Şi credem că doar urâcioşii s-ar supăra pentru asemenea gest. Eh, noi, şi pe aceia îi iubim. Necăjealăăă.

Pe mine mă poţi închiria cu mesajul personalizat: Te vreau în timpul meu recreaţional. Pe alţii, cu mesajele lor. Fiecare cu vorba lui.

 

 

 

In care parte din lume sint asa numiti cluburile???  nu ma refer la un local ca in RO unde mergi sa dansezi/bei etc., agatat ... cred ca ai alta viziune sau deloc cunostinta de ce inseamna un Club de care vorbesc eu!!!   Lumea buna NU confunda Bordelul cu Clubul!!! 

 

Ştiu. Este totul în regulă. Eu sunt de partea bună   :ermm:   :D  :think:  a lucrurilor. 

 

Eu mă refeream la cluburile spre care fiecare pleacă să se simtă bine cu prietenii, iar dimineaţa, pur şi simplu, ca peste noapte, se trezeşte dezbrăcat în pat lângă o persoană, adesea de sex diferit. 

Editat de Compas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×