Sari la conținut
Forum Roportal
danic

PubliOnline v1.1

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai am cateva sugestii:

- schimba titlul in functie de pagina

da... se poate! merita? reformulez: ajuta cu ceva?

 

Este important ca fiecare pagina sa aiba un titlu relevant pentru continut (pentru google). Daca la Roportal as modifica toate titlurile din director cu "Roportal - ghidul tau pe internet" sunt sigur ca vizitatorii din google ar scadea la jumate.

Titlul ales de tine este bun pentru prima pagina, pentru restul ar fi bine sa fie numele categoriei, numele firmei etc.

 

asa! imi place forumul asta pentru ca nici unul dintre comentarii nu este plin de "vicii" ca in alte parti... :)

deci: am schimbat titlurile la fiecare pagina! sper sa ma urc in topuri...

 

mersi mult de tot! mai astept sugestii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa... sa raspund si eu, pe cat posibil... :)

 

am revenit cu comentarii. am aruncat un ochi pe statisticile pentru site-ul tau de pe trafic.ro si am tras urmatoarele concluzii.

- nu ai vizitatori de pe google. esti clasat foarte prost in el. :?  

-  desi ai peste 1000 de afisari ai putini vizitatori(sub 250). => ti-ai inscris site-ul la traffic excenge sau ai folosit metoda e-mail-urilor platite pentru a face reclama. in ambele cazuri generezi trafic de suprafata si pierzi controlul traficului cu adevarat important.

asta am vazut eu din trafic.ro.

- am trimis site-ul la dmoz.org... cred ca mai dureaza ceva...

- nu am facut nici traffic exchange, nici emailuri platite... pur si simplu au inceput sa vina vizitatori... daca te uiti bine, mai toti au ip-uri de romania... chiar roportal mi-a trimis vreo 100 de vizitatori...

 

alte sfaturi:- dute personal din firma-n firma si fa rost de informatii pentru baza de date a site-ului(3 inscrisi) :)  

- da, clar! asta e si scopul firmei mele... doar ca am asteptat aviz de functionare... acum ca la-am trimit, exact asta voi face :)

 

- construieste un formular online pentru inscrierea firmelor. ajuti foarte mult utilizatorii.
- hmmm... nu stiu daca merita... cred ca e la fel de usor sa trimiti un email cu 4 atasamente... ma mai gandesc...

 

- linca-urile catre alte site-uri (de calitate) te ridica in cautarile google.
- o pagina care te poate ajuta in optimizare:http://www.submitexpress.com/analyzer/;
sfat bun pe care la-am primit si eu de la roportal. urmeaza-la

- ideea nu este ca site-uri mari sa aiba linca spre tine ca sa fii propulsat??

 

spor la munca :winca:

 

mersi mult

astept raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cat vad eu trafic nu este deloc exact in ceea ce priveste vizitatorii. Sa fie oare faptul ca pagina este pe locul 1800 (nu stiu exact).

Trafic spune ca luna asta 528 au intrat direct si 2 din forumul computergames.

 

E clar ca nu a fost asa. 111 au venit numai de la mine da cand pagina a fost inscrisa in portal. Asa ca nu ced ca trafic poate fi luat ca o sursa de informare pentru publionline.

 

Din cate am vazut pentru pagina mea trafic este destul de exact (comparand cu analiza logurilor: webanaliser). Dar eu sunt in primele 150.

 

Cred ca cei de la trafic mai sterg anumite inregistrari pentru a mai reduce din dimensiunea bazei de date, si o fac de la site-urile cu trafic mai redus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa te clasezi bine in google trebuie sa acumulezi cat mai multe linca-uri.

 

E bine ca te-ai inscris in dmoz.com dar poate dura chiar cateva luni pana vei fi aprobat (daca in doua luni nu apare pagina poti sa o mai trimiti o data).

 

Pentru oricine e mai usor sa completezi un formular decat sa trimiti un mail. In realizarea formularului mai greu va fi sa pui si pozele (daca cauti pe net vei gasi scripturi care sa te ajute).

 

Conteaza ce pagini trimit la tine dar si la ce pagini trimiti (daca trimiti la pagini care nu sunt agreate de google te poti trezii ca nu mai ai nici o pagina in google). Asa ca fi atent cu schimburile de linca-uri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa te clasezi bine in google trebuie sa acumulezi cat mai multe linca-uri.

 

E bine ca te-ai inscris in dmoz.com dar poate dura chiar cateva luni pana vei fi aprobat (daca in doua luni nu apare pagina poti sa o mai trimiti o data).

 

Pentru oricine e mai usor sa completezi un formular decat sa trimiti un mail. In realizarea formularului mai greu va fi sa pui si pozele (daca cauti pe net vei gasi scripturi care sa te ajute).

 

Conteaza ce pagini trimit la tine dar si la ce pagini trimiti (daca trimiti la pagini care nu sunt agreate de google te poti trezii ca nu mai ai nici o pagina in google). Asa ca fi atent cu schimburile de linca-uri.

 

e greu de facut procedura de upload pentru imagini... am idee cum se face... voi incerca!

oca... da-mi, te rog exempluri de site-uri spre care merita facut linca... sa pun ceva de genul unei pagini care sa contina lincauri utile? merita asta?

 

si inca ceva: nu am facut linca exchange! :)

 

mersi

astept raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste site-ul astfel incat sa fie placut si util pentru vizitatori, oferale linca-uri care sa-i intereseze.

 

Ca sa fiu sincer nu cred ca google te claseaza mai bine daca faci linca-uri catre alte pagini, dar daca o astfel de pagina crezi ca va fi utila vizitatorilor tai atunci fa-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gandeste site-ul astfel incat sa fie placut si util pentru vizitatori, oferale linca-uri care sa-i intereseze.

 

Ca sa fiu sincer nu cred ca google te claseaza mai bine daca faci linca-uri catre alte pagini, dar daca o astfel de pagina crezi ca va fi utila vizitatorilot tai atunci fa-o.

 

cred ca ai dreptate...

incerc sa gasesc si sa grupez ceva informatie utila... pana atunci, ma multumesc cu ce am :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am dat anunt la publitim... imi angajez agent publicitar...

eventual, daca stiti pe cineva, anuntati-ma...

 

mersi mult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e cel mai descusut site pe care la-am vazut vreodata. Analize si opinii pina la cer. ......... Mde.... De siteuca meu de ce nu vorbeste nimeni? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca e cel mai descusut site pe care la-am vazut vreodata. Analize si opinii pina la cer. ......... Mde.... De siteuca meu de ce nu vorbeste nimeni? :)

ma bucur ca se vb despre el...

acum ma pun sa iti analizez site-ul... promit!

 

bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×