Sari la conținut
Forum Roportal
danic

PubliOnline v1.1

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca esti pe drumul cel bun.

Schimbarile sunt reusite.

 

Mai am cateva sugestii:

- schimba titlul in functie de pagina

 

- am apasat pe iconita de sus pe care scrie adauga anunt - ma pune sa fiu de acord cu niste termeni si conditii - sunt de acord - The requested URL /publionline/login.php was not found on this server;

 

- la anunturi nu pot sa ajung la o anumita categorie de anunt decat daca un anunt din categoria aia e pe pagina - pune categoriile anunturi in partea stanga in loc de firme;

 

- de ce trebuie chestia aia cu numarul accesarilor (numarul de afisari nu de vizitatori) daca ai in partea de jos statistici care face acelasi lucru?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai am o sugestie. De ce nu faci si o versiune in Engleza. Cred ca sunt firme care vor sa-si prezinte produsele si pietei internationale. Ai totul facut, eventual ai putea sa iti cumperi un domeniu .com pentru acest proiect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca esti pe drumul cel bun.

Schimbarile sunt reusite.

mersi :)

 

Mai am cateva sugestii:

- schimba titlul in functie de pagina

da... se poate! merita? reformulez: ajuta cu ceva?

 

- am apasat pe iconita de sus pe care scrie adauga anunt - ma pune sa fiu de acord cu niste termeni si conditii - sunt de acord - The requested URL /publionline/login.php was not found on this server;
era inca in constructie... e rezolvata acum problema! am introdus sistem de useri

 

- la anunturi nu pot sa ajung la o anumita categorie de anunt decat daca un anunt din categoria aia e pe pagina - pune categoriile anunturi in partea stanga in loc de firme;

ca sa ajungi la o categorie de anunturi, apesi pe sagetuta mica din meniul din stanga (stiu ca nu e sugestiva deloc, dar pana gasesc una mai buna...)

 

-  de ce trebuie chestia aia cu numarul accesarilor (numarul de afisari nu de vizitatori) daca ai in partea de jos statistici care face acelasi lucru?

counterul ala are valoare sentimentala :))

era acolo inainte ca site-ul sa fie inscris in vreun portal... ma mai gandesc la el

 

referitor la versiunea in lb engleza, e in lucru...

 

mersi de sugestii! astept si (MULTE) altele!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare si bine ai venit! cat de curand vei primi si din partrea mea ceva sugestii. inca nu am apucat sa-ti studiez site-ul.

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai am cateva sugestii:

- schimba titlul in functie de pagina

da... se poate! merita? reformulez: ajuta cu ceva?

 

Este important ca fiecare pagina sa aiba un titlu relevant pentru continut (pentru google). Daca la Roportal as modifica toate titlurile din director cu "Roportal - ghidul tau pe internet" sunt sigur ca vizitatorii din google ar scadea la jumate.

Titlul ales de tine este bun pentru prima pagina, pentru restul ar fi bine sa fie numele categoriei, numele firmei etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prima impresie - site pustiu. => lipseste marcaeting-ul. vizitatorii nu prea au ce vedea pe site.

trebuie sa-ti faci ceva reclama. inscriel in motoare de cautare, portaluri, e-mail-uri cu tinta precisa.

 

mai revin cu comentarii

:twisted: :twisted: :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am revenit cu comentarii. am aruncat un ochi pe statisticile pentru site-ul tau de pe trafic.ro si am tras urmatoarele concluzii.

- nu ai vizitatori de pe google. esti clasat foarte prost in el. :?

- desi ai peste 1000 de afisari ai putini vizitatori(sub 250). => ti-ai inscris site-ul la traffic excenge sau ai folosit metoda e-mail-urilor platite pentru a face reclama. in ambele cazuri generezi trafic de suprafata si pierzi controlul traficului cu adevarat important.

asta am vazut eu din trafic.ro.

alte sfaturi:- dute personal din firma-n firma si fa rost de informatii pentru baza de date a site-ului(3 inscrisi) :)

- construieste un formular online pentru inscrierea firmelor. ajuti foarte mult utilizatorii.

- linca-urile catre alte site-uri (de calitate) te ridica in cautarile google.

- o pagina care te poate ajuta in optimizare:http://www.submitexpress.com/analyzer/;
sfat bun pe care la-am primit si eu de la roportal. urmeaza-la

spor la munca :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×