Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor. O sa scriu scurt și la obiect. Am fost impreuna cu un băiat 4 ani de zile, el având 26 de ani la momentul despărțirii. L.am lăsat eu pt unul mai înstărit, precizez ca l.am iubit f mult pe fostul dar așa a fost sa fie. După despărțire fostul a început sa mă amenințe cu bătaia și pe mn și pe actualul. Acuma la un an de la despărțire simt ca îl mai iubesc și as vrea sa ne împăcăm dar el are pe alta. Întretimp eu îmi continui relația cu băiatul pt care l.am lăsat. Am vb o data cu fostul si mi.a zis ca în astia patru ani m.a inselat și el si ca nu m.a iubit niciodata. Cum as putea sa îl fac sa se întoarcă la mine? Îmi place și îl iubesc și pe actualul. Am 22 de ani. Va rog un sfat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor sunt noua pe forum...și am o problema. În urma cu 2 ani am fost diagnosticată cu tulburări de comportament cu nuanțe schizofrenice și am luat tratament pt aceasta boala. Acuma în prezent mă simt bine și nu mai iau tratament.

 

Cred ca ti-ai raspuns singura pe celalalt topic!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca este o idee buna sa te intorci la el. Relatia nu va mai fi cum a fost, va fi plina de certuri si reprosuri. Ramai in relatia in care esti acum, iar daca se iveste o alta dragoste... asta este. Mereu inainte, niciodata inapoi. 

 

Cat despre ce ti-a spus, sa nu il crezi. L-ai ranit si a simtit nevoie sa te raneasca si el. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum as putea sa îl fac sa se întoarcă la mine? Îmi place și îl iubesc și pe actualul. Am 22 de ani. Va rog un sfat

 

Fa-i p-astia sa se inteleaga cumva sa ti-o traga amandoi deodata. Dup-aia sa-ti lase niste bani pe noptiera si sa plece. Definitiv, ca sa te lase sa iti practici menirea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L.am lăsat eu pt unul mai înstărit, precizez ca l.am iubit f mult pe fostul dar așa a fost sa fie.

Lasand la o parte erorile de scriere, fraza asta parca e citat dintr-un roman de Rebreanu sau Preda.

Personal zic sa ramai cu actualul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor. O sa scriu scurt și la obiect. Am fost impreuna cu un băiat 4 ani de zile, el având 26 de ani la momentul despărțirii. L.am lăsat eu pt unul mai înstărit, precizez ca l.am iubit f mult pe fostul dar așa a fost sa fie. După despărțire fostul a început sa mă amenințe cu bătaia și pe mn și pe actualul. Acuma la un an de la despărțire simt ca îl mai iubesc și as vrea sa ne împăcăm dar el are pe alta. Întretimp eu îmi continui relația cu băiatul pt care l.am lăsat. Am vb o data cu fostul si mi.a zis ca în astia patru ani m.a inselat și el si ca nu m.a iubit niciodata. Cum as putea sa îl fac sa se întoarcă la mine? Îmi place și îl iubesc și pe actualul. Am 22 de ani. Va rog un sfat

 

E momentul sa il iubesti si pe un al treilea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×