Sari la conținut
Forum Roportal
alinela

institutul național al Magistraturii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor sunt noua pe forum...și am o problema. În urma cu 2 ani am fost diagnosticată cu tulburări de comportament cu nuanțe schizofrenice și am luat tratament pt aceasta boala. Acuma în prezent mă simt bine și nu mai iau tratament. Întrebarea mea este dacă o pot da admitere la Institutul Național al Magistraturii? Va multumesc mult. Precizez ca în fisa medicala este o rubrica cu antecedente psihiatrice și mi.e frica sa nu mă afecteze. Aici v.am atașat baremul cu boli ce trag declararea candidatului ca fiind inapt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Comisia de examen stabilește criteriile. Tulburările schizo-afective sunt pe lista aia. Avizul ti-l da medicul care ți-a pus diagnosticul, dar asta nu îți garantează că te accepta la INM. Având în vedere că există risc să decompensezi oricând din nou, probabil nu vei trece.

p.s. dacă a fost cu internare...Nu.Din prima.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca examinarea psihica se face DUPA ce sustii examenul si numai DACA il promovezi, probabil ca il poti sustine. Ulterior, posibil sa fii declarata inapta. Daca nu chiar sigur. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Verificarea dosarului se face înainte de examen, interviul este ultima probă... M-aș mira să treacă de verificarea dosarului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×