Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Alegeri Prezidenţiale USA 2016

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Chiar zilele astea e un scandal in sua cu un it-ist ce a declarat sub jurământ ca a programat un soft care fraudeaza voturile. Comandat de politicieni. Si atunci ce rost au dezbaterile? Pasiunea partizana? E ca la comunisti. Votezi cu cine vrei,iese cine trebuie. Cum zicea un mare american, mark twain:daca votul ar fi schimbat ceva pe bune,ar fi fost interzis deja

Editat de master.omega
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mos Bernie va fi la Flagstaff peste cateva zile sa-l faca albie de porci pe sheriff-ul Joe Arpaio, iar nu stiu din care partid ma suna sa-l votez neaparat, dar nu vor sa se prezinte decat intreaba daca au legatura cu numele pe care-l au pe lista ca inregistrat la votari.   As putea sa opresc soneria pe telefon dar nu fac, vreau sa le zic individual la toti care ma suna ca sint foarte multi, ca nu votez decat pe Trump.   Se face o liniste de mormant ... 

 

Imaginez ca se va folosi masini defecte de votat si numaratoare inversa al baloturilor si cine stie la ce se mai gandesc sarlatanii ca au timp destul la dispozitie peste 7 luni si 20 de zile.      


Trump-ul care spune ca face zid intre Mexic si SUA pe care sa-l plateasca tot mexicanii.

 

Poate n-ai stiut ca zidul este aproape in intregime gata deja de o vreme, mai nou se sapa tuneluri prin care trec TIR-uri ... 

 

 4600.jpg?w=300&q=55&auto=format&usm=12&f

 

 A ‘border-fence’ along the US-Mexico border across from Playas de Tijuana near San Diego, California.  Gardul intra si in apa Pacificului in San Diego!!! s-a facut fara sa fi intrebat trump daca-i convine sau nu, la fel si ilegalii stau in puscarie cu sutele de mii, arestati sub directivele altor presedinti ca Trump inca n-are NIMIC de-a face cu ei.  Obama a deportat aproape de jumatate milion de ilegali, cel mai mare numar din istoria USA si nimeni nu zice nimic.  Va prezint secvente din gard la granita de sud.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Mexico%E2%80%93United_States_border#/media/File:BorderAtJacumba2.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toata lumea prezidentiala sint in Phoenix acest weekend cel putin iar pe maine s-a anuntat vandalisme/defilari/proteste si tot ce vrea fiecare cu bataie in sange si spirit de aventura la comanda, drogati si alti nefericiti care nu o sa afle de ce au fost arestati intr-un moment neasteptat la o inghesuiala.

 

Au adunat din timp si au mai adus "mineri" de undeva ca nu prea arata a fi de aici toti, ca localii il stiu de frica pe Sheriful Arpaio si nu vor sa ajunga in desert in corturi sa serveasca sentinta aproape in aer liber langa serpi si tarantule, Vaduve Negre ca fiarele n-au limita in libertate.  

 

Am observat mai multi cersetori iar pe colturi toti albi, tineri, sanatosi doar murdari unii, ei pentru bani fac orice, ca-i legal sau nu.

 

Mexicanii se agita la TV ca si ei au drepturi, dar nu inteleg atunci de ce nu le respecta, iar cand sint inchisi, lumea devine rasist.

 

Fata lui Clintoneasa a zis ca si ilegalii au drept la asigurare medicala ca si cetatenii americani si la restul de beneficii pentru care noi platim chiar foarte mult.

 

Viva America!!!  

 

Eu platesc 1000 de dolari lunar premium dar nu sint acoperite cheltuielile medicale decat 80% si numai conditiile stabilite de ei, nimic din ceea ce ma doare dintr-o boala anterioara, doar o conditie noua!!!   Medicamentele s-au scumpit enorm, locurile unde se fac analizele s-au inchis majoritatea daca lumea nu poate cumpara asigurare!!!   Am fost prima la ora deschiderii, alta data era lume la coada de la 3 dimineata.   Daca este o familie cu 4 copiii, desigur nici poveste de asigurare sau medicamente, doar din Romania cei care au rude si ajung aici in vizita!!!  sau din alte tari ca nici in Mexico nu ajunge toata lumea ca nu stiu o boaba de spaniola si multe alte inconveniente, plus distanta nu chiar mica pana la primul oras cu un copil bolnav ... as per today!!! 


Oricine sa fie ales presedint, precum a fost si pana acum, nici unu n-are pe agenda ca prioritate mexicanii, musulmanii si ilegalii in general, degeaba transpira oricine ca-i iubeste doar sa fie aleasa ca pana si madama Clinton zilel trecute la o intrebare a raspuns ca asta depinde de mai multe situatii care sint foarte complicate si nu pe intelesul omului simplu.  Atunci de ce-si distruge vocea si energia daca ne ascunde ideile inteligente si complicate pentru noi??? 


Din Septembrie de cand a fost introdus Obamacare s-a dat totul peste cap!!!   N-are absolut nimic cu Obama din pacate!!!  a fost rotunjit de cei care urla ca Trump nu este placut de un grup de oameni ... de cei care acum 4 ani urlau ca ei sint sanatosi si n-au nevoie nici de concediu de nastere!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca pana si bastionul democratei,sua,foloseste minerii pt influentarea campaniei,atunci ar trebui sa-l ia peiliescu de consilier,sa le explice cum

se face o mineriada ca lumea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sint destui neo-nazzi in Ohio cu talente speciale, nu se duce lipsa de lowlifes si cred ca au coborit pentru o vacanta de talent show in Arizona ca e plin statul de oameni nervosi care deja au instalat o pinata si-l loveau cu toata forta!!!    Cica se antrenau pentru maine ... sper ca si politia o sa fie la rendez-vous bine echipati si cu calmante pentru exitatii politici din alte state!!!   Cand e vorba de mancat un "rahat" nimeni nu se da la o parte cum se vede!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum nu am auzit de incidente violente in alte campanii electorale din sua. E ceva deosebit anul asta? Se tem de trump ca va iesi, încât se provoacă lupte intre votanti? In perioada antecomunista in ro partidele plăteau batausi pt a compromite campania celorlalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa-si faca timp politicienii sa observe si cat de teapan stau gardurile intre tari, Trump n-are decat sa incaseze costurile ca tufisurile le-a instalat insa cei din Ohio n-au de unde sa stie ca-s dusi in fumuri ca si cei din Detroit si multe alte metropole si catune de langa Mississippi!!!  

 

Cruz s-a dus prin desert cu arma la o plimbare, parea foarte fericit, pe urma a vorbit la niste retardati care suporta mormonii pe cei cu zeci de neveste si alt stil de viata decat restul populatiei care are interzis la poligamie.   

 

Pana si niste babe de peste 85 de ani din Chicago, cunostinte vechi, urlau pe mine la telefon sa votez cu mos Sanders ca le-a ajutat sa-si cumpere case asa de mari ca eu nici idee n-am cat este de mare, doar bucataria are dimensiunile de 18x12 = 216 sq" = 20 m².2.   

 

Daca-mi lasa averile votez ce vor le-am linistit, dar o sa lase bisericii si casa imensa deci tot Trump votez!!!

 

E noutate totul in acesta campanie electorala, se vorbeste despre o miscare, o schimbare de orinduire nu numai alegeri, de asta le e frica celori care si-au scos banii pe niste insule de o vreme sa nu se piarda pe Stock Market ca si cei cu guler albastru, pulimea sau "sans-culottes" ... common people care au ramas fara economii, iar acum au probleme sa le aduca inapoi fara un presedinte corupt care joaca hora pe muzica lor!!!  

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o lege in Statele Unite cu privire la imobiliar, ca odata in viata orice 1 bucata de proprietate adica o casa sau o cladire de afacere, se vinde , NU se opresc taxe federale sau de stat din suma primita.  

 

Suna super bine legea asta si mai mult seniorii profita de acest beneficiu cand isi vand casa/locuinta dupa ce a murit unul din ei, ca deja devine prea mare incaperea sinistra oricum.    De obicei se muta "temporar" intr-un condonomium de lux si planifica distractii prin Cazinouri sau calatorii in lumea mare pentru lunile viitoare ca banii nu sint o problema ca si pensia lui o primeste in intregime!!!  

 

Chiria poate atinge sume astronomice si daca nu este prea invarsta persoana isi da seama ca va fi un cersetor curind daca nu se uita la ceva mai afordabil de locuit dar se impiedica de regulile bancare pentru a cumpara o casa noua.   Pentru ca nu lucreaza, are o suma fixa din care traieste si banca observa ca s-a cheltuit o mare suma deja din banii de casa vanduta, nu risca sa finanteze o noua casa daca nu poate depune cel putin 35% din valoarea casei, dar sa vina si cu cateva persoane care semneaza ca vor plati ratele in caz ca ea nu este capabila, am uitat sa mentionez ca ratele lunare sint mult mai rentabile de plata decat chiria, cam la jumatate sau nici acolo nu ajung dar sint conditii de calificare pentru imprumutul pe termen lung.  Se mai cere si o anumita suma care sta fix in cont, plus daca mai are ceva valoros ce se poate atasa garantie in caz de ceva ... deci cerintele sint multe si de obicei nu se califica si de aici incepe dezastrul la multi.

 

Aici vine la indemana mos Bernie sau alt politician local la care merge persoana in audienta, ii promite solemn vot dar si al tuturor prietenilor din Clubul de Matanii sau alta iar omul puternic cu influente largi da un telefon bancii sau merge personal sa fie vazut ca ajuta locuitorii din zona, si se pronunta ca el sta in spatele persoanei sa fie pus in casa dorita imediat fara nici una din conditiile obtinerii imprumutului, doar la 1 al lunii plateste rata lunara!!!   iar daca este una din casele reposedate de banca, le pune sa mai scada si din valoarea casei altfel trimite buldozerul ca e plin de termite si sobolani deci tot banca pune la punct sa fie locuibil si higienic dezinfectat casa.   Acesta este cel mai mare ajutor ca nu-l primeste oricine ca legile bancilor sint si mai flexibile decat s-ar imagina daca se cunoaste persoana cea cu influente.

 

Pentru foarte multi au sters datoriile de pe credit card de zeci de mii de dolari ca au scazut veniturile sau a devenit inactiv/bolnav.  

Practic cardurile au primit banii de la asigurarile lor care asigura rambursarea creditelor la scdenta ... si din dobanzile uriase.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×