Sari la conținut
Forum Roportal
Coriander

Atac energetic sau ce?

Postări Recomandate

Salutari tuturor!

Sper sa ma puteti lamuri si pe mine legat de ce mi s-a intamplat azi. La servici am contact cu diferite persoane, despre unele stiu sigur ca nu ma plac. Astazi eram la birou, discutam cu o colega cu nasul in niste hartii, cand am simtit ca  brusc cum imi amorteste sau furnica fata, obrajii, pielea capului, parca am simtit cum ma izbeste ceva in fata, o energie negativa, cand am ridicat privirea tocmai trecea prin dreptul meu o colega care nu ma inghite si ma privea in timp ce mergea. Sentimentul l-am avut dinainte de a o vedea si de a sti ca ea este. Cert este ca imediat dupa acel moment nu am dat importanta, dar cam la vreo ora mi s-a schimbat starea de spirit, fara sa mi se duca din energie, fara sa am dureri de cap sau greata cum mai e la deochi, si mi-a mers prost toata ziua - nu stiu aici cat a fost din cauza ca m-am autosugestionat eu in directia aia fara sa vreau, dand prea mare atentiei sentimentului pe care l-am avut, si nici acum nu simt ca mi-am revenit.

Imi poate explica cineva ce s-a intamplat? Cum fac sa ies din starea asta sau imi trece de la sine? In cat timp? Cum ma pot proteja pe viitor sau cum sa reactionez cand mi se mai intampla?

Multumesc

Andra

Editat de Coriander

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca muierea aia te antipatizeaza clar, s-ar putea sa nu fi fost in atac energizant voit. Cred ca ai simtit tu energia ei neg lt ca esti senzitiva. Telepatie. Aura extinsa. Câmpuri electromagnetice. Esti empata, ai suflet bogat si treb sa inveti sa te aperi. Sa intaresti scutul .

Editat de master.omega

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intaresti scutul, dar cum? eu nu le am cu chestiile spirituale, si nici cu religia. O colega m-a trimis la biserica, m-am dus de gura ei, dar prea mare efect nu a avut, decat foarte putin si doar pe moment si doar dupa ce am pus fruntea pe evanghelie si pe cruce - am simtit cum mi se duce inspre picioare toata energia aia negativa, dar nu s-a dus de tot.

Mentionez ca niciodata nu am dat prea mare importanta partii legate de credinta, deci posibil de asta sa nu ma fi ajutat prea tare.

Editat de Coriander

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

5858b8999430773019070c798c42d4f6.jpg

 

Sa revenim, sunt si alte sfaturi? Ma intereseaza in special ce sa fac daca se mai intampla, sau cum sa ma protejez.

Editat de Coriander

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intaresti scutul, dar cum? eu nu le am cu chestiile spirituale, si nici cu religia. O colega m-a trimis la biserica, m-am dus de gura ei, dar prea mare efect nu a avut, decat foarte putin si doar pe moment si doar dupa ce am pus fruntea pe evanghelie si pe cruce - am simtit cum mi se duce inspre picioare toata energia aia negativa, dar nu s-a dus de tot.

Mentionez ca niciodata nu am dat prea mare importanta partii legate de credinta, deci posibil de asta sa nu ma fi ajutat prea tare.

 

Biserica iti va spune ca toate astea sunt ''inselaciuni'' si trebuie sa te rogi de 5 ori intr-o zi de post. Ia-o ca pe un lucru bun ca percepi aceasta energie; sunt destui care nu anticipeaza atitudinea celorlalti.

Te poti apara cu logica, analizand ce poate efectiv sa iti faca acea persoana; cand vei realiza limitele impactului ei vei putea sa ii zambesti fara retineri; gandeste-te ca e insignifianta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu chiar sunt o persoana rationala, si intotdeauna prefer o explicatie logica in locul uneia paranormale, spiritiste, etc. Ba chiar prefer nicio explicatie, in locul uneia paranormale. Doar ca de data asta am simtit fizic ceva, si m-a afectat in plan mental, mai mult socul si faptul ca ma gandeam mereu la acest atac - si asta a avut ca rezultat o zi proasta. Repet, nu m-am simtit scursa de energie, nu am avut dureri de cap sau greata, doar ca parca mi-a pierit din buna dispozitie si ma gandeam obsesiv la asta. si ca asta sigur o sa faca sa-mi mearga prost.

Ce ma mira pe mine e cum de in biserica m-am simtit mai bine dar pentru scurt timp. Si nu cand am zis Tatal Nostru, nu cand am sarutat icoanele - atunci nu s-a intamplat nimic. Am simtit ca ma poate ajuta sa pun fruntea pe evanghelie si pe cruce, si asa a fost, doar ca nu a durat mult. Si nu sunt o persoana credincioasa.

Editat de Coriander

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-a ajutat punerea fruntii pe evanghelie si cruce pt c au ferecaturi din metal. Raceala metalului a potolit creierul tau înfierbântat. Daca ai merge la un preot si ti ar pune mana pe crestet ai simti o mare usurare. Probabil esti un suflet afectuos care cauta o oaza in aceasta lume involburata si nu o afla. Tot din ac cauza esti mai usor de destabilizat de către cei agresivi in priviri si energii. Ei simt asta si profita de faliile din pararea ta. Esti ca un balon intepat de acele unor priviri tăioase , care scapă heliu. Câmpul elecrtomagnetic uman se extinde pe cativa metri si poti sa simti de la distanta. Partea proasta e ca nu vrei sa studiezi singura pe net articole despre autoaparare mentala ci preferi sa astepti ca altui sa iti spuna totul. E mult si durează luni ca sa crrsti intru spirit. Daca nu vrei sa muncesti singura du te la reikisti radiestezisti bioenergeticieni krilisti sa te invete dar vei plătesti multi bani. Blocajul in cresterea gnostica ceata pe potential pune. Greu sa scapam de comoditate este.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Right you are. Hmmm. Dar nu de lene nu caut pe internet ci pentru ca pe fiecare site gasesc alta reteta, nu stiu nici pe care sa o cred nici care este potrivita pentru mine sau situatia exacta prin care am trecut. Am nevoie intai sa inteleg ce s-a intamplat si de ce si dupa aceea sa gasesc o solutie personalizata. Am inceput sa caut cate ceva despre cristale, dar si acolo gasesc explicatii diferite.

Oricum, azi sunt mult mai linistita.

Editat de Coriander

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc ca ma recunosc aici: https://viorelmihai.wordpress.com/2011/09/14/despre-protectia-energetica/

dar si aici https://caleaspretine.wordpress.com/2012/02/24/vampirismul-energetic-cele-7-tipuri-de-vampiri/am in jur cateva persoane care se incadreaza la lamentosi cronici si la hipersensibili, cu hipersensibilii mi-e mai usor sa ma comport, dar plangaciosii ma obosesc, din politete, delicatete, nu stiu cum sa ii zic, incerc sa ii ascult sau sa ii consolez, trecand peste impulsul pe care il am sa le tai macaroana din start.

Oricum, persoana de la care am simtit atacul nu face parte din niciuna din categorii, pentru ca nu relationez cu ea mai deloc.

Editat de Coriander

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×