Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cauti o ie romaneasca brodata manual pe care sa o poti purta atat la serviciu, cat si la evenimente speciale, cu o tinuta eleganta? Daca si tu vrei sa cumperi o ie traditionala cu model deosebit, te invitam sa descoperi modelele de ii romanesti produse de Anilu ro, in magazinul nostru online: www.anilu.ro. Preturile incep de la 190 de lei, toate iile traditionale sunt lucrate manual de mesteri artizani, asa ca sigur vei gasi ceva pe gustul tau! 

Ne-am dori ca fiecare romanca sa aiba in garderoba ei cel putin o ie romaneasca autentica, cusuta si brodata de mana, de aceea te asteptam cu modele variate de ii romanesti, ii pentru copii si costume traditionale de botez, pardesie de lana cu broderie si bundite.

 

post-415939-0-36909500-1456575933_thumb.jpg post-415939-0-08116400-1456575951_thumb.jpgpost-415939-0-16781900-1456575967_thumb.jpg

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoase. Motivele sunt traditionale, fara indoiala dar materialele si lucratura sunt de lux. De fitze, cum ar veni, ca si preturile, de altfel. Dar, repet, sunt foarte frumoase.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se merge cu asa ceva imbracat la serviciu nici acolo!!!!  NU are aspect profesional ca azi nu tarancuta vrea sa vada nimeni la computer, ci o femeie in haine civile care nu atrage atentia pe ea prin haine, plus, acea maneca lunga nu e practic DELOC ... decat la o nunta sau altundeva in timpul liber!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de-ar merge si situl mai bine ce bine ar fi

dar mai usor cu traditionalul ca ce vad eu acolo nu prea e

sunt ii adaptate dupa model traditional

din pacate sunt atat de prost asortate cu restul vestinemtatiei incat isi pierd tot farmecul.


Nu se merge cu asa ceva imbracat la serviciu nici acolo!!!!  NU are aspect profesional ca azi nu tarancuta vrea sa vada nimeni la computer, ci o femeie in haine civile care nu atrage atentia pe ea prin haine, plus, acea maneca lunga nu e practic DELOC ... decat la o nunta sau altundeva in timpul liber!!!  

 da de ce nu?

eu port ie destul de des, si la munci, si la plimbare si la alte multe activitati. imi place foarte foarte mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru munca este cam transparent, poate acolo asta nu conteaza, aici este un DRESS COD sever la imbracaminte acceptata la locurile de munca si absolut nimic traditional nu este acceptat care deviaza linia modei locale.   Ar veni imediat indiencele cu "sari" sau cu burka altele ca si ele au drepturi, plus ca deruteaza dialogul spre alte taramuri decat business.   Negresele cu niste funde-n cap cat polul nord iar cele din Hawaii si japonezele ... le-am vazut si ieri in alimentara chinezului in kimono si alte materiale in care erau infasurate si fetitele mici.Cele din Alaska ar concura doar cu Kim Kardashian si fii-sa la blana alba de urs polar :haha:  Pana si la facultate unde studiaza fii-mea codul hainelor este cea mai lunga lista pana si lungimea unghiilor este indicat sa se respecte!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×