Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna tuturor,

Eu sunt fan Slipknot si as vrea sa aflu si parerea altor fanii sau nefanii....Parerea mea cred ca va-ti dat seama ca este una pozitiva din moment ce sunt fan ....

Stiu un singur lucru:"URA SAU ADULATIE?" tu decizi.Cale de mijloc nu exista atunci cand vine vorba de trupa rock Slipknot.Mie imi plac cei 9 rock-eri....desi imaginea lor este cam satanica

Daca ti-ai dorit vreodata sa participi la un concert al trupei Slipknot , iti spun de pe acum ca iti trebuie mult sange rece in vene si mai ales sa-ti placa muzica hard-metal!!!

O descriere pe scurt a acestei formatii este:"Fiorosi, sobri si scot sunete horror"

Cu toate acestea trupa Slipknot are uimitor de multi fani!!

As vrea sa aud si parerile voastre...multumesc :crazy:

post-31758-1146410398_thumb.jpg

post-31758-1146410413_thumb.jpg

post-31758-1146410433_thumb.jpg

post-31758-1146410640_thumb.jpg

post-31758-1146410656_thumb.jpg

post-31758-1146410675_thumb.jpg

Editat de alias_dark_ely

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi plac mastile lor si 2-3 melodii...insa genul abordat nu ma pasioneaza. Mi se pare ca e facut pentru bani, pentru a se vinde, si tocmai de-aia, ca si cradle of shit si alte minunatii de genul asta (LP, him, green day, blink, avril lasagna, etc) sutn ascultate in general de tipe carora inca nu le-a trecut acneea de pe fata si de fosti manelisti actuali `roacari` care inca isi mai dau cu gel in cap si inca mai poarta cu mandrie pantofii cu `cioc de rata` la ocazii speciale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acelasi ghiveci ca si soulfly. e genu de trupa de valoare medie care a avut 'sansa'. si sansa se cheama roadrunner records. sau nesansa. nu vreau sa ma gandesc ce se va alege de opeth.

nu-i ascult, mi-s practic indiferenti si asta pentru ca pe orice coordonata ai privi muzica lor se va gasi oricand o trupa mai buna. si daca vine vorba de imagine, il prefer oricand pe manson, macar el are o intreaga filosofie in spatele look-ului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine hardcore in general ma oftica....si slipknot mi se par aiurea...nu ma pasioneaza faza cu mastile..mai inghit niste melodii de la ei si cam atat...pentru mine sunt unii care tipa ..si tipa fara rost..si dupa aia sunt mai linistiti..nope..nu-mi plac...9 insi :o: ?...la ce le trebuie atatia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi plac mastile lor si 2-3 melodii...insa genul abordat nu ma pasioneaza. Mi se pare ca e facut pentru bani, pentru a se vinde, si tocmai de-aia, ca si cradle of shit si alte minunatii de genul asta (LP, him, green day, blink, avril lasagna, etc) sutn ascultate in general de tipe carora inca nu le-a trecut acneea de pe fata si de fosti manelisti actuali `roacari` care inca isi mai dau cu gel in cap si inca mai poarta cu mandrie pantofii cu `cioc de rata` la ocazii speciale.

 

Ma bucur ca iti plac unele cestii la ei

Cat despre ce ai zis cu fanii...hmm nu cred ca e chiar asa, nu te contrazic dar am intalnit foarte multi fani si de 25-28 anii dar si de 16,17 :o: deci nu este pentru toti ceea ce ai spus tu...

Oricum nimeni nu-mi v-a schimba parerea despre ei :o: oricum multumesc pentru parere :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vroiam sa-ti schimb parerea despre ei...Fani mai batrani exista, ce-i drept, dar cred ca sunt foarte putini ca numar comparati cu gele 2 mari ramuri de fani despre care am zis eu. In plus, formatiile hardcore si metalcore (daca nu ma insel) gen lamb of god, as i lay dying, etc, fac parte din `noua generatie` de rock pe care, personal, nu o suport. Sa zicem ca o singura formatie care cred ca tot pe la hardcore se incadreaza ascult: chimaira

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor,

Eu sunt fan Slipknot si as vrea sa aflu si parerea altor fanii sau nefanii....Parerea mea cred ca va-ti dat seama ca este una pozitiva din moment ce sunt fan ....

Stiu un singur lucru:"URA SAU ADULATIE?" tu decizi.Cale de mijloc nu exista atunci cand vine vorba de trupa rock Slipknot.Mie imi plac cei 9 rock-eri....desi imaginea lor este cam satanica

Daca ti-ai dorit vreodata sa participi la un concert al trupei Slipknot , iti spun de pe acum ca iti trebuie mult sange rece in vene si mai ales sa-ti placa muzica hard-metal!!!

O descriere pe scurt a acestei formatii este:"Fiorosi, sobri si scot sunete horror"

Cu toate acestea trupa Slipknot are uimitor de multi fani!!

As vrea sa aud si parerile voastre...multumesc :spiteful:

aha

rock. actually hardcore, dus spre metalcore.

fiorosi? nu cred

sunete horror? =)) come on

imagine satanica? nu intelegi nimic din muzica lor. imagine satanica au marduk si immortal.

slipknot vor sa arate ca muzica nu se rezuma la o fatza dragutza :P i-ai vazut vreodata fara masti? sau ai fost la vreun concert?

intr-adevar au niste obiceiuri "neortodoxe" daca asta vrei sa zici. adik faza cu maruntaiele de animale pana si pe mine m-a uimit. daaaar! presupun ca nu stii despre ce vorbesc,asa-i? :)

numai fani din astia vad...pe toate drumurile...de aia zic unii ca sunt inca copii gelatzi cu pantofi cu cioc.

degeaba porti tricou cu cod de bare slipknot daca nu stii ce inseamna. tu stii? :D

ct_bd02.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Slipknot este o formatie superba!

Am fost si eu un fan al lor, am tot ce e posibil despre ei, toate albumele, video clipuri chiar si cele mai recente, Am si un concert!

Imi plac toate cintecele lor,din membri cel mai tare imi plac chitaristii Mick si Jim si Joy e interesant dar nu e chitarist!

Am fost fan jumate de an, dar as spune ca mai sunt, drept spus putin m-am plictisit de cintecele lor dar acum le-as asculta cu placere!

Nu chiar mi-a placut primul lor album "Meet, Feed, Kill .... si inca ceva", iar restul sunt ok! Unica ce e rau ca nu e altceva decit Muzica Alternativa ca si System of a down au si ceva satanic ca nu degeaba pe masca lui Swan din 2001 e desenat semnul satanic! Cu timpul baietii isi mai schiba mastile le fac mai performante! :blink: :stars: E o formatie buna! Desi acum prefer Brujeria, Behemoth si At the gatest, nu as fi in potriva sa ascult acum si Slipknot!

:cheer:)Ce nostim acum sint imbracat in tricoul cu Slipknot, asta cred ca e soarta, Slipknot cinta o muzica sufleteasca mai bine spus pe sufletul meu nu si al altora sau cine stie! Alti fani nu cunosc! Alias_dark_ely poate vorbim cumva, cindva!

De sunete horror nu sunt cam de acord, dar pe alocuri persista si asa ceva!

Un concert Slipknot ar fi superb!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×