Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

nu m-ai convins, mai încearca.

 

anuntul l-ai postat aici in 22, unde scriai ca, citez, "de doua zile blablabla".

 

patru zile ai stat de pomana, carevasazica, numai bine ca sa te consolezi cu ideea ca si-asa era batrâna

 

de la mine nu se observa nicio responsabilitate din partea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred ca ai scris ce ai scris. 

 

Am scris din experienta personala ... si omul meu tot tinea pisica in spital si pe Duminica aveam noi de angajat personal care le ingrijea si tot doar cu factura ne-am ales in mii de dolari.   Nu stiu daca exact a avut 12 ani pisica, de mica era la noi si mereu avea si asigurare medicala.  Cand am observat ca in casa la nivelul ei era plin de sange ca tusea dar nu prea-l auzeam, degeaba l-am mai dus la doctor ca ne-a oferit nota de plata prima oara fara garantie la reusita.    

Va urma alta pisica ... deja abia sta pe picioare, este mult mai batrin decat alte pisici dar nu-l putem prinde inca sa-l ducem la doctor!!!    

 

Depinde si de rasa, ca pisica vecinei avea 25 de ani si am vazut o pisica asa de batrina ca abia se mai misca, statea ca o statuie si mereu consultau stapanii daca n-a murit cumva, manca o boaba pe saptamana si un pic de apa-i dadeau cu pipeta.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toata ziua m-am gandit sa scriu sau nu despre cum se comporta cu animale multi din Romania care traiesc aici.

 

De preajma sarbatorilor de iarna pentru copiii mereu se cumpara un animal mic, iar dupa ... se duce inapoi de unde a fost luat,  asta intr-un caz mai fericit, iar daca va avea sansa sa mai fie adoptat acel animal, nu va ajunge in Rai.

 

Altii il duc in desert la plimbare si-l uita acolo ... din toate nationalitatile planetei.  

 

Sotul a platit mii de dolari pentru spitalizare, interventii chirurgicale si ingrijiri speciale.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×