Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Bună ziua ! Am o problemă cu pisica mea și sper ca mă puteți ajuta. În primul rând varsta ei este una inaintata și de două zile a început să aibă o respirație mai ciudată în sensul ca în expirație se aude un ușor fluierat dar nu în permanentă, iar când nu se aude acesta, în schimb undeva la nivelul gâtului se aude un păcănit ca și cum ar lipi limba de cerul gurii. Menționez ca nu mai mănâncă normal și slăbește pe zi ce trece. Azi nu a mâncat deloc. Sper să mă puteți ajuta. Mulțumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Am o problemă cu pisica mea și sper ca mă puteți ajuta. 

 

în niciun caz.

fugi cu ea la doctor, pâna nu-i prea târziu.

 

nu se poate rezolva totul online, la modul comod.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa-l mai chinuie la vet pisica cand toate semnalele sint spre o directie numai!!!  Sintem adulti oricum si intelegem cate ceva pan-acum, cred.

Doctorul deja n-are ce sa-i faca decat sa intinda factura pentru vizita!!!  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja e prea târziu, a murit în dimineața asta la medic în timpul consultului. A spus ca era prea bătrână și avea tuberculoză. Citez "atâtea zile a avut, pisicile nu trăiesc mai mult de 12 ani, cele de curte".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja e prea târziu, a murit în dimineața asta la medic în timpul consultului. A spus ca era prea bătrână și avea tuberculoză. Citez "atâtea zile a avut, pisicile nu trăiesc mai mult de 12 ani, cele de curte".

 

traiesc si mai mult de 12 ani, unele, nu-i cu termen limita - veterinarul tau poate nu-i asa calificat cum se da.

 

dar altceva vroiam sa spun aici:

anuntul pe forum l-ai facut acum doua zile, cu pisica la doctor ai fost de-abia azi.

asta se numeste neglijenta, nepasare, durere-n cot, abureala, sictireala. 

 

pacat ca exista si astfel de stapâni de animale. 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pisica unui prieten a trait 20 de ani si asta si pentru ca a avut foarte mare grija de ea; in ultimii 7 ani de viata, de cand o stiu si eu dealtfel, ii facea control la vet o data la 3 luni, era pe alimentatie speciala si vitamine. dar asta inseamna sa-ti pese si sa-ti iubesti companionul patruped. 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa-l mai chinuie la vet pisica cand toate semnalele sint spre o directie numai!!!  Sintem adulti oricum si intelegem cate ceva pan-acum, cred.

Doctorul deja n-are ce sa-i faca decat sa intinda factura pentru vizita!!!  

 

Pisica nepoatei mele a fost operata la varsta de 11 ani. A trecut cu bine peste si e bine-mersi acum.

 

Nu pot sa cred ca ai scris ce ai scris. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aramis, nu se numește durere în cot și ce ai mai zis pe acolo, se vedea pe ea ca nu mai avea scăpare și mai mult a fost dusă la medic pentru a-i curma suferinta să nu se chinuie mai mult de atât. Am postat anunțul deoarece vroiam să văd dacă cineva a mai întâmpinat o astfel de problema și dacă e ceva trecător. Doctorul (care partica meseria aceasta de 10 ani) a mai spus ca, chiar dacă era adusă mai repede nu putea decât să o eutanasieze pentru ca era foarte bătrână și orice minut în plus era un chin.

Și nu poți spune ca nu sunt un stăpân bun din moment ce nu mă cunoști nici pe mine și nici pisica. Ea a fost maltratata până să mă mut unde sunt, acum 7 ani. Spun ca a fost maltratata pentru ca îi lipsea un ochi de când era pui deoarece vecinul meu, spune el, a calcat-o cu masina și în urma presiunii, i-a sărit ochiul din cap, mai pe românește. A fost bătută de oameni, de câini mai ales, a avut coada ruptă și labuta dar dacă tot eram un stăpân rău așa cum zici, tot am ingrijit-o până s-a vindecat, dar de data asta chiar nu mai avea scăpare de "bolile bătrâneții"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×