Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Nu mai fugiți după femei puternice, că nu știți cu ce se mănâncă!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu, nu se abtine.  Nu crede in religie, nu vrea sa ajung in Rai. Deci se f...ragezeste cu tot ce prinde.  :gdevil:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu se abtine.  

 

Soţia are influenţă peste membrii familiei? De aceea este puternică?

Ori soţia are influenţă peste persoane, care pot favoriza familia sa, şi aşa este ea puternică pentru familie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Soţia are influenţă peste membrii familiei? De aceea este puternică?

Ori soţia are influenţă peste persoane, care pot favoriza familia sa, şi aşa este ea puternică pentru familie?

Nu.

Este o femeie puternica pentru familia ei, deoarece a avut grija sa faca body-building, astfel incat poate ridica greutati, care altor femei nu le sunt la-ndemana.

Adica, care sacose pline de bunatati ( pentru familia si sotul ei), ridica masina( in care se afla sotul si restul familiei), fara cric, ca sa poata sa schimbe roata cand este vreo problema, si , in general, daca sotul si restul familiei nu deschid usa ( din motive de hipoacuzie) are forta necesara sa o scoata din balamale, doar cu mainile goale.

Asta este femeia puternica pentru familia ei. Nah.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A dat cineva vreo definitie 

 

Nici nu are cum sa dea careva o definitie 

 

Salut.

 

O persoană, femeie sau bărbat, este numită puternică în situaţiile următoare:

 

Faţă de care se poate lăuda, şi cu cât mai multe, mai diversificate şi mai răsunătoare, cu atât mai puternică.

1. când influenţează alte persoane;

2. când declanşează acţiuni de mare amploare;

3. când are o forţă foarte mare.

 

Faţă de care îi este ruşine să vorbească, pentru că ar însemna că ei, puternicei dintotdeauna, i s-a putut întâmpla aşa ceva (o nenorocire).

4. când psihic sau fizic trece uşor peste o nenorocire psihică sau fizică;

5. când trăieşte superficial cu inimă uşoară (neafectată) într-o situaţie nenorocită psihic sau fizic.

 

Situaţii pentru care inteligenţa, isteţimea şi caracterul sunt confundate cu puterea.

Loc de laudă

6. când reuşeşte, fără mentor, să sfârşească uşor o acţiune complexă. Deşi, concret, este inteligenţă şi isteţime.

Loc de ruşine

7. când se stăpâneşte într-o discuţie în care simte că şi-ar pierde cumpătul. Deşi, concret, este caracter cumpătat;

8. când reuşeşte, cu sau fără mentor, să ducă la bun sfârşit, cu dificultăţi, o acţiune complexă. Deşi, concret, nu este chiar atât de inteligentă şi nici chiar atât de isteaţă.

 

Important:

 

Va fi numită puternică de către acele persoane cărora le este dificil să facă aşa ceva. Uneori, chiar ea se va autointitula puternică, după ce vede că alte persoane din jurul ei au dificultăţi, mai pronunţate decât are ea, în acele situaţii, şi, mai mult, la ea nu există scandal, cum există la alţii.

Editat de Compas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi plac femeile puternice, de ce sa fie problema ? Chiar is mandru ca as avea asa ceva daca se nimereste (nu ca, caut neaparat asa), am de la cine invata, nu vreau sa stea la cratita, vreau sa am ce discuta cu ea si asa mai departe. Nu una care nu stie altceva decat cratita, copii, barfe si cam atat. Stiu cu ce se mananca, e desteapta, a facut ceva in viata, se pricepe, nu vrea copii si cratita, e altceva decat cele clasice. Daca ne placem mult reciproc, o sa fie bine, iar cand nu va mai fi asta, adios si la revedere, fiecare isi vede de drumul lui.

Nu am inteles de ce barbatii se feresc de ele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 2/17/2016 at 3:39 PM, Rodica` said:

Eu nu cunosc nici un barbat care-si doreste fomeie din aia ce descrie acest autor :sorry:

 

Inseamna ca eu cunosc doar barbati intelepti. :yes:

Mie imi plac femeile puternice, de ce nu ? Nu ma sperie, din contra, ma atrage una cu cap. Cum nu vreau copii, cum nu vreau slugi in casa, ar fi tocma bine una din asta, are si bani, e si desteapta, si daca m-ar place mult si o ia iubirea, o sa fie bine, si daca eu o plac, si cand nu mai merge aia e, ne despartim si gata, dar cat merge, o sa fie f bine. Nu am inteles de ce barbatii fug de ele ca prostii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am idee de ce fug barbatii in realitate, dar nu prea le place sa fie inrobiti de destepte poate, sau prea PUTERNICE si el n-are un cuvant de zis niciodata.

Da' ce are cratita de esti asa-i impotriva???  se mai mananca si in casa mai ales pe vreme de epidemie sau alte conditii, iar copiii sint parte din viata "normala", eu n-as fi acceptat viata de dansatoare in bar!!!   Anjelina tot il  mai santajeaza pe Brad Pitt cu divortul si impartirea copiilor ... doar la asta-si foloseste puterea ei ca si kHillary :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×