Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Majoritatea oamenilor trec prin probleme de dragoste. Nu-i capat de lume. Sunt o gramada de fete, o sa te indragostesti de altcineva. E greu la inceput dar tu trebuie sa ai mintea lucida si sa treci peste. Sa nu bei pentru ca inrautatesti situatia. Chiar daca te-ai atasat si o iubesti, incearca sa fi rational si treci peste. Iesi mai des prin oras si vei gasi pe cineva :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu te sfatuiesc sa nu-ti cauti prea repede o alta (ideal ar fi sa nu cauti deloc, ci sa lasi sa se intample, pur si simplu), cel mai probabil ea va fi pt. tine manta de vreme rea, asa cum ai fost tu pt. cea care te-a ranit. Daca te gandesti la iubirea aia idilica, nu, nu exista, poate exista una mai pamanteana, bazata indeosebi pe respect.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ideea ta a fost sa va mutati impreuna. Corect? 

Si mai cred ca esti oportunist, cu toata durerea izvorata din esec. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost ideea mea sa ne mutam impreuna.Ea mi-a propus asta dupa ce a vorbit cu fratii ei. Casa era inchiriata de fratele ei cel mare.Este primul esec pe care îl am in dragoste.Nu îmi e frica de esec.Am scris doar ca trebuia sa ma descarc şi sa primesc nişte sfaturi de la oameni care poate au trecut prin asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca are dreptate Davi.

 

Si te cred ce spui cu depresia...si eu as intra intr-o stare depresiva, daca nu as mai avea unde sa locuiesc, asta in conditia in care persoana la care abia ma cuibarisem mi-a dat papucii.

Revino-ti. Gaseste alta fata cu locuinta, de care sa te "indragostesti" la fel de sincer si rapid, si la care sa te muti, insa cu asta ai grija sa nu mai faci pe stapanul la ea in casa.

 

Succes !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa te lamuresc.Eu când am plecat la ea,am plecat din casa unde locuiesc acum.Adica la familia mea.Cand am zis ca am plecat şi nu stiam unde sa ma duc am zis-o pentru ca ai mei mi-au spus ca ma grabesc,dar eu am fost prea sigur pe alegerea mea.Nu aveam unde doar prin prisma faptului ca le dădeam dreptate lor şi ma mai certasem cu o saptamana înainte cu fratemiu. Intelegi acum?Eu aveam unde sta,doar ca îmi era rusine sa ma întorc,dar pana la urma am facut-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat mai serios acum, cumpara-ti o locuinta, concentreaza-te si pe altcerva pe langa dragoste si tu vei cadea de acord cine se va muta cu tine!!!

 

Trebuiesc reinoiti parametri de vanat femei sau bazele pe ce se axeaza iubirea urmatoare.  E timpul sa fi om pe picioarele tale. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu ai cum sa cumperi o casa.Doar sa o inchiriezi. Bine o poţi cumpara,dar costa foarte mult.Casa am in Romania.Oricum mulțumesc pentru sfat.O sa ma axez mai mult pe munca şi gata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×