Jump to content
Forum Roportal
KreatorTeam

"Ma curenteaza" usile de la masina

Rate this topic

Recommended Posts

Salutare, am un mercedes clasa a 160, de vreo cateva saptamani am schimbat bateria ( se afla la pasager sub picioare ) si acum ma curenteaza usile cand opresc masina si ma dau jos.

M-am uitat si totul este ok, nu am gasit nici un cablu neizolat sau ceva de genul asta, doar am schimbat bateria, nu cred ca curenta si inainte sau nu mi s-a intamplat, aveti idee ce solutii am sa rezolv problema?

Tot de atunci cand ridic geamurile se ridica in "suturi" ca sa azi asa.

Multumesc!

Edited by KreatorTeam

De ce tu stabilesti ca este totul OK cand te curenteaza usa???

Germania este aproape, de ce nu le faci un E-mail ca iti vor raspunde unde sa te duci cu jucaria ta la consultatie :biker:

Este si asta o idee, doar ca inainte sa schimb bateria nu facea asa. Am sa incerc sa am grija o perioada la ce port, sa elimin tot ce este sintetic, asa macar mai elimin o cauza. Este deranjant, cateodata este foarte incarcata si cand o ating ...

Mersi pentru raspuns, oricum daca reusesc o duc si la un control, poate are vreun fir care face masa pe undeva sau altceva.

Edited by KreatorTeam

Aerul este incarcat cu electricitate ca si eu ma curentez de la pisici ca si de la imbracaminte de multe ori care-i din ceva material sintetic, modal sau rayon dar ies scantei, se vede seara cand dau jos ciorapii aia fini mai ales ... parca-i joc de ceva scanteietor si ma pisca!!!   

mersi pentru raspunsuri, au sens, deci pana la urma cred ca era de la geaca mea care are mult material sintetic, de azi am luat alta, daca nu mai raspund pana diseara inseamna ca nu a functionat si s-a intamplat ceva cu mine :)

Sa aveti o zi buna!

• Upvote 1

Hainele proaste au efectul asta. Si eu ma curentam cu toate masinile cu care mergeam, pana am renuntat la a cumpara haine de la un anumit magazin.

Cu haine decente nu se mai intampla.