Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am intalnit o fata din liceul meu in orele scolii altfel.Era in fata bancii mele si privea la mine de parca ar fi dorit ceva de la mine dar eu nu o intelegeam.Am simtit un sentiment ciudat cand ne-am privit reciproc.Evident,eu eram timid si nu am intrebat-o.La sfarsit ea a oftat si a pronuntat numele meu.Ce inseamna asta?Ca s-a indragostit de mine?Nu sunt bogat si ma infioara faptul ca s-ar putea ca ea sa nu ma placa.

Nu am avut niciodata o conexiune cu o fata si va intreb pe voi cum ar trebui sa actionez.

Editat de alex_77

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti pocait??? dintr-o secta foarte secretoasa daca nimeni nu ti-a vorbit despre ca in tinerete/pubertate amorul te va paste, te va nenoroci si baga in groapa!!!

 

Curios ca n-ai mai auzit de notiunea de fata ... ceva opus baiatului care este ca un fluture in zbor, n-o ajungi decat cu echipament special ... nu-i necesar banul dar nu strica daca ai foarte multi ....

 

Da' in acel liceu nu va invata sa comunicati???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate comunica prin monede,mostenire,alimente s.a.m.d.Eu nu am acces la bani si nu ma pricep la fete.Ma intreb si eu ce urmaresc si ce cauta fetele la baietii?Cauta un baiat dragut care sa le inteleaga?Nu sunt romantic asa ca cer sfaturi,idei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am intalnit o fata din liceul meu in orele scolii altfel.Era in fata bancii mele si privea la mine de parca ar fi dorit ceva de la mine dar eu nu o intelegeam.Am simtit un sentiment ciudat cand ne-am privit reciproc.Evident,eu eram timid si nu am intrebat-o.La sfarsit ea a oftat si a pronuntat numele meu.Ce inseamna asta?Ca s-a indragostit de mine?Nu sunt bogat si ma infioara faptul ca s-ar putea ca ea sa nu ma placa.

Nu am avut niciodata o conexiune cu o fata si va intreb pe voi cum ar trebui sa actionez.

 

 

trimite-i un mesaj pe facebook.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trimite-i un mesaj pe facebook.

Si ma rog cu ce m-ar ajuta asta?Nu o pot instiinta-o direct.Ce i-as putea cumpara?Un martisor,un buchet de flori?

Editat de alex_77

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te-ai uitat la desene animate cand copiii/figurinele se ofera sa devina prieteni???   ...  daca nu-ti iese nici un cuvant din gura inseamna ca n-ai nimic cu ele, ai poate alta preferinta sexuala ... intreb doar, altfel nu se explica. 


Nu accept timiditate si chestiuni din astea ca am iesit din evul mediu de o vreme, dar si atunci se vorbea ... si nu despre bani se va discuta!!!


Hello, ma cheama Nae ... sau Saru'mana don'soara, ce mai faceti ... eventual mai tarziu dupa amiaza ca eu merg la biblioteca sa caut cartea 

Bel Ami de Guy de Maupassant, l-ati citit deja??? blah-blah-blah ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am acces la bani si nu ma pricep la fete.Ma intreb si eu ce urmaresc si ce cauta fetele la baietii?Cauta un baiat dragut care sa le inteleaga?Nu sunt romantic asa ca cer sfaturi,idei.

Dar baietii ce cauta la fete?...

 

Am intalnit o fata din liceul meu in orele scolii altfel.Era in fata bancii mele si privea la mine de parca ar fi dorit ceva de la mine dar eu nu o intelegeam.Am simtit un sentiment ciudat cand ne-am privit reciproc.Evident,eu eram timid si nu am intrebat-o.La sfarsit ea a oftat si a pronuntat numele meu.Ce inseamna asta?Ca s-a indragostit de mine?Nu sunt bogat si ma infioara faptul ca s-ar putea ca ea sa nu ma placa.

Nu am avut niciodata o conexiune cu o fata si va intreb pe voi cum ar trebui sa actionez.

Ca de aici inteleg ca ti-a placut de ea si de atentia ei. Si vrei sa te placa si ea.

 

 

In general cred ca adolescentii se descopera cu aceleasi ganduri... cum o fi sa fie interesat cineva de tine, emotii, cateodata sentimente contradictorii, discutii, glume, curiozitate fata de preferintele celuilalt sau de cum gandeste celalalt... si combinari inocente... care pot dura sau nu... si hormoneli mai putin inocente.

 

Nu te gandi la bani sau sa-i cumperi ceva. Asta e o prostie.

 

Vorbeste cu ea normal. Plecati de la scoala impreuna. Ceva de genul.

 

P.S.: Nu trebuie nici sa te ambalezi. O privire, un zambet pot sa insemne doar atat, nimic extraordinar, sau doar un joc. Nu e chiar smart sa pui mare baza pe asa ceva. Dar asa inveti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

alex_77, află ce îi place şi vezi cât de bine te pricepi tu la lucrurile plăcute de ea. :king2:   În acest fel îţi va fi foarte uşor, şi natural, să faci conversaţie şi fapte care-i plac şi ei. Ea te va plăcea, pentru că îţi observă relaxarea cu care eşti stăpân şi, mai mult, cu privire la nişte lucruri, care îi plac. Este foarte important acest lucru, pentru că în funcţie de asta, tu îi transmiţi siguranţă şi va fi înnebunită să facă sex cu tine. Când vei face sex cu ea, fii priceput, fii un stăpân relaxat.  :boss:

 

După un schimb de priviri, te îndrepţi către ea, te prezinţi, apoi te iei de rostul ei, pe un ton normal: Am văzut că mă priveai. Am ceva pe haine?. Orice ar spune, important este să continui să te iei de rostul ei, pe un ton normal, diplomat, disciplinat, educat, până când:

- ori te va înjura şi da naibii,

- ori îţi va spune un rost al ei (acum vezi şi tu pe care vrei să i-l afli. Bine ar fi să o cauţi de un rost care este şi al tău!!),

- ori doar îi va face plăcere să discute cu tine (ceea ce este foarte bine, pentru că veţi mai avea ocazia să discutaţi şi să înfăptuiţi lucruri măreţe).

 

Fii mai priceput decât este o fata pe care ai pus privirea, în special la ceea ce ea ştie că face cu pricepere la mare nivel. Şi fă totul cu un comportament stimulativo-incitanto-aţâţanto-amuzant.

Editat de Compas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, l-ati lamurit si pe Alex.


 

Fii mai priceput decât este o fata pe care ai pus privirea, în special la ceea ce ea ştie că face cu pricepere la mare nivel. 

 

Daca fata se pricepe la informatica, a rezolvat Alex si problema facultatii. Numai sa te asculte pe tine, ceea ce nu i-as recomanda.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×