Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

mai, unii din tiganii aia... chiar puteau sa fie, desi ala care ne-a jefuit de ceasuri cand aveam vreo 12 ani cred ca nu era, ca vorbea cat de cat romaneste :roll:

offfff.... no lasa....ca gasesc eu un extraterestru sa ma iubeasca si pe mine ... daca auziti ceva sa ma anuntati :P

 

:think: ... lasa nu`i nimic.. poate dam de alta padure ciudata :D :bye:

vrei si tu un alien ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
offfff.... no lasa....ca gasesc eu un extraterestru sa ma iubeasca si pe mine ... daca auziti ceva sa ma anuntati :think:

vrei si tu un alien ? :roll:

io vreau o alianca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Padurea cu pricina este de fapt padurea Hoia-Baciu, si este pe versantul drept al Nadasului, adica nu trebuie sa treci de calea ferata. Practic de pe Taietura Turcului, te poti duce in continuarea muzeului etnografic, pe culmea dealului, pana ajungi la observatorul care domina cartierul Grigorescu... de acolo mergi spre nord-vest si ajungi la Valea Lunga si Cheile Baciului, de unde incepe portiunea "Baciu" a padurii Hoia-Baciu.

 

Acu' sorry sa va dezamagesc, dar am crescut chiar langa faimoasa padure, si am zburdat zilnic prin ea timp de o gramada de ani. Mergeam practic in fiecare seara sa alerg, sa ma catar pe observator, sa dau ture prin cheile baciului. N-am vazut nici o urma de paranormal, in afara unor tigani suspecti :beee:

 

Mersi pt. indicatii, Fitzroy ! Ai spus ca ma pot duce pe Taietura Turcului, "in continuarea muzeului etnografic, pe culmea dealului, pana ajungi la observatorul care domina cartierul Grigorescu" - aici nu am inteles clar un lucru: in continuarea muzeului etnografic, te refereai cum ma duc pe Taietura Turcului in sus, cand ajung la muzeu, o iau la stanga, sau ma tot duc tot inainte (pana ajung undeva in comuna Baciu) ?

In al doilea rand, am auzit ca cica inainte de a intra in padurea Hoia-Baciu, ar fi o cabana, e adevarat ?

Si in ultimul rand, o alta intrebare: cat as face pe jos (cat timp) pana acolo ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa...si acuma lasand glumele ...chiar m-as duce pana acolo...numai asa...de chestie .. :beee: ...cine vine cu mine? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa...si acuma lasand glumele ...chiar m-as duce pana acolo...numai asa...de chestie .. :beee: ...cine vine cu mine? :)

 

Cand te duci ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand te duci ?

nu stiu ...m-as duce dupa bac....dar cred ca mi-ar prinde bine un moment de relaxare si inainte...inca nu mi-am facut planuri ...mai ales ca nu am cu cine sa merg :focus:

 

ma inscriu si eu in excursie

esti din cj ?

 

vreau si eu!!!! :think: ... da sunt cam departe :D

lasa ca iti aratam poze :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×