Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Iti dai seama ca e informatie preluata, de fapt eu l-am primit pe mail zilele astea, aprox in forma in care e acum ... :rot:

 

Am banuit asta. :haha:

Asa dupa cum a mai spus,ai parte de ceea ce mintea (creierul) ta creaza,o holograma a gandurilor emise...deci nimic special.Doar ca locul respectiv are o incarcatura energetica mai mare(locuri de acest fel se gasesc ,slava domnului) destule in Romania si "holograma" apare aproape instantaneu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am banuit asta. :lol:

Asa dupa cum a mai spus,ai parte de ceea ce mintea (creierul) ta creaza,o holograma a gandurilor emise...deci nimic special.Doar ca locul respectiv are o incarcatura energetica mai mare(locuri de acest fel se gasesc ,slava domnului) destule in Romania si "holograma" apare aproape instantaneu.

 

sa intelegem toti ca ceea ce se intampla in padurea Hoia Baciu sunt doar inchipuiri ?! Inseamna ca tot ce sa scris pana acuma sunt fantezii erotice ale celor care au fost in padure.. posibil erau "high" de la iarba pascuta ? :)) sa intelegem :)

ar fi placut ;) dar eu zic ca totusi un sambure de adevar exista, si acela e ca ceva tot este in acea padure.

ca nu se arata celor care vin, in cautarea fenomenelor, e cu totul altceva. La fel am putea spune ca Iisus e doar o fictiune, fiindca nu L-am vazut, dar El exista, si de aceea existam si noi. Oricat am incerca sa revocam faptul ca dupa viata nu exista nimic, ne auto-batem noi insine prin faptul ca ne dam singuri contra informatii. Viata dupa moarte exista, intr-un fel sau altul, fie ca e dupa privirea crestina, in Rai sau Iad, sau in partea a treia, Purgatoriul ( posibil Pamantul ?! intre cele doua ?! )

si alte planuri fizice/spirituale. Doar ca cineva zice sus si tare ca exista... asta nu ne obliga sa zicem si noi la fel.

Precum un proverb englezesc/american care spune asa : Mintea ta este ca o parasuta, functioneaza doar cand este deschisa, la fel trebuie sa fie si parerea noastra fata de alte planuri de traire, sa nu spune ca NU exista...

 

ma opresc aici, poate cineva va da un contra exemplu :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spun clujenii ca se duc la iarba verde in padurea Baciu si in impreejurimi, si nu mai vad nimic negativ . Poate dupa bautura, sa nu prea mai vada deloc. :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Spun clujenii ca se duc la iarba verde in padurea Baciu si in impreejurimi, si nu mai vad nimic negativ . Poate dupa bautura, sa nu prea mai vada deloc. :giggle:

Sa stii ca fenomenele nu apar la comanda oricarui amarat de pamantean,care gandeste asa foarte materialist..nu sunt "fitos' dar iti spun ca fazele nu se vad decat - la nivel fizic, decat prin poze sau filmate ptr ca sensibilitatea e mai mare..la fel, rezoneaza- sau nu!- si oamenii cu ce e acolo..puma a spus bine, daca noi nu L-am vazut pe Jesus asta nu inseamna ca El nu exista..

 

 

Destul de mult bun simt in concluzii :) Insa, totusi, uite niste informatii pe care lumea se grabeste sa le "sustina cu ..

Ce nu e de inteles? Aici e locul incarcat de energii in care a luat fiinta civilizatia- scrierea de la tartaria, e cea mai veche din lume inaintea Sumer-ului..da, pamantul romanesc este plin de curenti electrici -retea care urmareste tunelele prezente in special sub muntii Bucegi, dar peste toti muntii din Roamnia, ptr ca aici e unul din centrii energetici ai planetei..cauta detalii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine lipsa. Presupun ca e vorba de niste energii negative, contrare vietii. Au mai spus si altii. E ceva ....sinistru. Miini si corpuri de oameni, sub forma laptoasa. Ce poate fi pozitiv in asta. Oameni prinsi probabil in ceva ....material

Si acum cine mai e ....materialistul???

Sint sigur ca daca s-ar amenaja un parc urias, ar trece orice urma de sinistru, din acele locuri. Si cu ajutorul intregii comunitati de acolo.

Modernizare, asta-i cuvintul. O spune un "pamintean", sadea. :giggle:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate se intersecteaza doua universuri in acea padure, dar cum de nu a fost revendicata si taiata pana acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate se intersecteaza doua universuri in acea padure, dar cum de nu a fost revendicata si taiata pana acum?

 

 

:yahoo:

fond forestier de interes national aflat in patrimoniul public al statului roman in administrarea Directiei Silvice Cluj

 

:good:

 

glumesc.

partial este particulara, partial padurea statului.

se fura din ea, sigur, doar nu se poate altfel dar nu a fost chiar "rasa" integral. era culmea culmilor.

este exploatata in regim silvic. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am o explicatie de ce unii oameni chiar nu suporta vegetatia, padurile. Si sint obsedati sa rada orice vegetatie din jurul lor. Am vazut astfel de oameni. O fac orbeste. Nici nu gindesc cind distrug vegetatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Undele telepatice nu sint transmise bine peste paduri. Peste vegetatie mai mica, ceva mai bine. Acesta e motivul ptr care unii oameni nu suporta vegetatia. O fac instinctiv. Si sint f nervosi cind nu e vegetatie. Sint oameni influentabili usor de gindurile altora. Am studiat astfel de oameni, si va spun ca tocmai ei sint linistiti cind e vegetatie.

Dar asta nu e un motiv sa distrugi ceva ce aduce sanatate.

Si nu mai dezvolt subiectul ca e cam alunecos.

Ma scuzati de offtopic. Asta apropo de padure.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am fost cu o trupa de vreo 10 persoane sa facem spiritism in noaptea de Halloween. Dar nu s-a intamplat si nu am vazut absolut nimic.

Am mai fost si intr-o iarna cu un prieten sa "vedem OZN"-uri. Dar nimic. E o padure normala nu are nimic special. Sunt doar copaci cu forme ciudate, contorsionati, dar as zice ca-i mai degraba o curiozitate botanica decat paranormala.

 

 

 

 

 

credeam ca is singura care nu vede nimic...am doar 17 ani da ii de ajuns ca stau in padurea baciu de 14 ani...nu am vazut nici fantome,nici OZN-uri...nush exact desprece locuri se vb ca ar fi arse dar exista un loc pe o portiune destul de intinsa langa lac in care nu creste iarba pt ca o fost pus azot...am vazut si poze in care mai apare cnv langa ,dar alea se pot modifica...din cate poze am facut eu la nici una nu se vedea nimk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×