Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cu ce crezi ca te-ar ajuta daca ti-as arata niste poze ,,socante" ? Crezi ca ai intelege mai bine, sau ai fi bun ? Care crezi tu ca ar fi motivatia pt. care s-o fac ?

 

Intr-adevar incercam sa inteleg mai bine "fenomenul" padurea Baciu. Nu cred ca a fost nimic ofensator in ceea ce am spus, in orice caz nimic ce ar putea justifica agresivitatea replicii tale.

Nu am inteles ce anume ai vrut sa spui cu "sau ai fi bun" !?

Tin sa precizez ca n-am nici cea mai mica intentie de-a ma insinua in elitistul club al celor ce calatoresc prin zona. A fost o simpla curiozitate si atit.

Am ferma convingere ca viata mea nu va suporta modificari majore daca nu voi vedea pozele tale "socante" . Pastreaza-le linistit .

Oricum doresc sa-ti multumesc pentru raspunsul amabil. :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu trebuie sa te superi. Nu a fost o sfidare sau un atac ,,superior" la persoana. Au fost doar niste intrebari simple. Fiindca vrei sa-ti astimperi curiozitatea, iti sugerez sa citesti tot ce a fost postat aici cu trimiterile respective si cartea lui Patrut, Padurea Baciului. Toate cele bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuie sa te superi. Nu a fost o sfidare sau un atac ,,superior" la persoana. Au fost doar niste intrebari simple. Fiindca vrei sa-ti astimperi curiozitatea, iti sugerez sa citesti tot ce a fost postat aici cu trimiterile respective si cartea lui Patrut, Padurea Baciului. Toate cele bune.

 

Daaaa... Am citit , am vazut si poze... Voi incerca sa concluzionez... blind. :kiss:

Pustisme, mare risipa de vorbe, excursii placute (sau mai putin placute), intentii bune, nimic deosebit in copaci, entuziasm, lipsa de seriozitate, orgolii, nimic deosebit in copaci, mistocareala, nimic deosebit in copaci.......Ceea ce stiam si pina acum.

Speram totusi sa existe ceva informatii noi si mai de substanta. Nu este insa decit o poveste ca multe altele . Oricum e de preferat ca povestea sa continue decit ca niste "oameni de bine" sa umple locul de gunoaie sau si mai rau sa taie padurea pt a ridica niste marete vile.

Succes in continuare :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vilutele au inceput sa apara, din pacate. Evident ca nu exista nici o urma de paranormal in padurea respectiva. Ia intreaba-i pe cei cu care am copilarit, de pe strazile de la marginea padurii, cate OZN-uri au vazut in incursiunile zilnice in legendara padure Baciu :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa experienta traita anul trecut ,prin august (am postat si ceva poze - daca va mai aduceti aminte singura situatie pe care nu am inteles-o a fost reactia cainelui meu ), m-am hotarat ca la inceputul lui iulie anul asta sa mai fac un drum pana acolo,dar de data asta pentru cel putin 3 nopti (nu una ca anul trecut),iar camparea vreau sa o fac in renumita poiana. Problema e ca nu stiu pozitia ei in padure.Rog pe cei care au ,sa posteze o harta a padurii pe acest forum si sa-mi spuna daca este acces auto pana acolo.Vom merge cel putin 3 masini.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu ce crezi ca te-ar ajuta daca ti-as arata niste poze ,,socante" ? Crezi ca ai intelege mai bine, sau ai fi bun ? Care crezi tu ca ar fi motivatia pt. care s-o fac ?

Si daca s`ar posta niste poze "socante" si chiar daca nu ar fi trucate, tot s`ar gasii cativa care sa le conteste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa experienta traita anul trecut ,prin august (am postat si ceva poze - daca va mai aduceti aminte singura situatie pe care nu am inteles-o a fost reactia cainelui meu ), m-am hotarat ca la inceputul lui iulie anul asta sa mai fac un drum pana acolo,dar de data asta pentru cel putin 3 nopti (nu una ca anul trecut),iar camparea vreau sa o fac in renumita poiana. Problema e ca nu stiu pozitia ei in padure.Rog pe cei care au ,sa posteze o harta a padurii pe acest forum si sa-mi spuna daca este acces auto pana acolo.Vom merge cel putin 3 masini.

In poiana Rotunda se poate ajunge cu masina. Harta e undeva pe topic sau in galeria mea. Drumul este de la Taietura Turcului ,pe deasupra Muzeului Satului, prin Hoia si apoi prin Padurea Baciului. Mai este o varianta din cartierul Grigorescu pina pe culme si apoi prin padure.Poti vedea si cu Google Heart harta zonei cu drumurile.

Editat de corvus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se povesteste despre lucruri paranormale in paduri.Dar noi oare cit de ,,para" sintem? Asa ca va voi spune o mica poveste. Trageti concluziile!

Totul s-a intimplat simbata . O trupa avida de senzatii tari a plecat in expeditie.Fiind infometati la propriu si figurat au facut un foc in asteptarea fenomenelor paranormale. Si uitati ce a rezultat.Speriati, au fugit de la fata locului.

post-122037-1238398075_thumb.jpg

post-122037-1238398052_thumb.jpg

post-122037-1238398107_thumb.jpg

post-122037-1238398144_thumb.jpg

post-122037-1238398190_thumb.jpg

post-122037-1238398303_thumb.jpg

post-122037-1238398329_thumb.jpg

 

TRAGETI CONCLUZIILE SI INVATATI !!

 

Aceasta postare se doreste a avea caracter EDUCATIONAL!

 

Vrem sa traim senzatii tari, intilniri cu entitati si extraterestrii care sa ne impartaseasca marile secrete ale universului. Vrem sa avem capacitati deosebite, dar unii isi bat joc de viata din jurul lor si implicit de a lor. Pina nu vom invata sa respectam ceea ce este in jurul nostru, totul este o iluzie.

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×