Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

eu cred si consider ca muntii buzaului sunt mult mai interesanti decat padurea baciu...acolo sunt ceva vortexuri energetice si au avut loc teleportari si disparitii de oameni in moduri de-a dreptul paranormale....si totusi nu a deschis nimeni un topic despre muntii buzaului....

 

Da, dar eu nu am fost pe nicaieri cu astfel de scopuri.

Pur si simplu uit de asa ceva.

Eu am deschis un topic cu disparitii de oameni. Dar m-am oprit.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit atatea postari insa n-am gasit o poza cu o harta.. unde se afla mai exact Poiana Rotunda? un print screen pe google maps? careva...? anyone?.. am planificat o "excursie" la Baciu pe weekend..grup de 5..vom sta acolo o noapte in corturi

Ideea este ca vroiam de ceva timp sa ajungem la celebra Baciu, dar din cauza distantei Bucuresti-Cluj si a lipsei de "voluntari", am tot amanat.. Pana acum am vizitat mai multe locatii stranii, cum ar fi Balta Vrajitoarelor, Manastirea Chiajna, Padurea Magurele (inclusiv fortul din padure), Padurea Calugareni, Troita Miresei de pe DN7, Bozioru samd.. exceptand ciudateniile de la Magurele...nimic "prea special"..

Voi posta aici poze, daca vor merita postate..

Asadar, m-ar ajuta o harta ..totusi ..daca nu sunteti siguri de locatia exacta..va rog sa va abtineti..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ca mare o fi Clujul si va veti pierde in el. Intri in Cj si o iei spre directia Baci. Din orice parte a Cjului iti ia maxim juma de ora sa ajungi in satul Baci de langa Cluj. Apoi, drumul va fi ca pixul si ai de urcat cam o ora.

Nu te astepta la mare branza. E mica padurea.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intrebam de POIANA ROTUNDA din PADUREA BACIU...intelegi?

Nu. Ca sunt turc.

Daca vrei strict in Poiana Rotunda (tine de padurea HOIA, nu de Padurea Baciului), cauti Muzeul Satului (Str. Taietura Turcului), o iei pe un drum naspa cu masina vreo 10 minute (pe langa Muzeu spre padure) si apoi la picior cam 45 de minute pana sus. Nu e mare branza. Toata lumea stie sa-ti indice drumul.

Mai este din cate am inteles si un alt acces, dar pe ala nu-l cunosc.

 

Dar in Poiana Rotunda se vorbeste de intalniri cu vecinii din spatiu, pe cand Padurea Baciu e aia cu energiile. Asta daca te intereseaza sa fii sigur ca nu confunzi capra cu varza.

 

 

Cu placere.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

attachicon.gifbaciului.JPG

 

Uitati harta din satelit ca sa nu va rataciti. Sa nu incurcati padurea Baciului cu Hoia, ca altii si sa nu aveti si voi parte de senzatii tari.

Pagina 126

 

Si daca tot mergi , poate faci poze si la cabana.

Editat de TigerAnaMaria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cind erau filme analogice, sint persoane ce au avut pe poze tot felul de ciudatenii.

Erau chiar chestii ce semanau cu portiuni de corp uman.

De fapt de la asta au luat-o razna.

 

Formatiuni ectoplasmatice sau pe acolo ca denumire.

 

Posibil multe sa fii fost de la defectiuni, de la revelator, in special.

 

Acum cind sint digitale de ce nu mai apar?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×