Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Evenimentele ciudate apar in special noaptea cand se vad lumini ciudate si alte ciudatenii , cu vreme in urma am locuit in Manastur , acum locuiesc in Dej , imi doresc sa vizitez si eu padurea , dar noaptea. Daca crezi in Rai deoarece el exista , trebuie sa crezi si in Iad , si in fenomenele paranormale si in extraterestrii , Area 51 , etc. Este un documentar facut de americani , e o echipa se numeste " DESTINATION TRUTH " acestia au facut niste teste si au petrecut o noapte in padure.

 

Editat de covimarius

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cind te gindesti ca povestea cu Padurea Baciu a inceput sau a fost constientizata de oameni, de la ozn-ul din 1968. Care a lasat o urma pe cer , ce se vedea si in 1969.

Parerea mea ca si ozn-ul a fost atras de energiile din acea zona.

 

Ia americanii se pricep sa faca documentare amestecate cu peste 50% minciuni.

 

Iar cu micii cum ramine? Cum se expica aparitia lor si a fumului de gratar? ....o enigma chiar mai mare. :yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa merg si eu intr-o zi in faimoasa padure Baciu de langa Cluj. Nu e cam riscant sa merg acolo? E adevarat ca exista acolo o realitate paralela? A fost vreodata cineva acolo?

 

Evenimentele ciudate apar in special noaptea cand se vad lumini ciudate si alte ciudatenii , cu vreme in urma am locuit in Manastur , acum locuiesc in Dej , imi doresc sa vizitez si eu padurea , dar noaptea. Daca crezi in Rai deoarece el exista , trebuie sa crezi si in Iad , si in fenomenele paranormale si in extraterestrii , Area 51 , etc. Este un documentar facut de americani , e o echipa se numeste " DESTINATION TRUTH " acestia au facut niste teste si au petrecut o noapte in padure.

 

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="

name="wmode" value="transparent"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>

 

Pentru mine poza asta spune multe... In thumbnail imaginea se vede normala. Nu-mi explic ce s-a intamplat cu ea... Asa am descarcat-o de pe aparat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut.aveti idee de unde as putea cumpara carti despre padurea baciu?am vazut ca a scris adrian patrut-fenomenele din padurea hoia-baciu dar nu o gasesc sa o pot comanda de pe internet.va rog daca stie cineva sa imi spuna

Eu am citit cartea scrisa de ....Badea. Un ziarist fotograf la un ziar din Cluj. Ce a vazut acel ozn, in 1968. L-a vizualizat cu un foto cu telemetru. Si era de fapt un balon, ce parea meteo. Dar statea la punct fix, si flutura in vint. Deci o imposibilitatea dpdv fizic. Era semitransparent, f lung. Si inauntru a vazut 2 obiecte lenticulare, unul peste altul. Iar o imposibilitate, conform fizicii umane.

Dupa un an, din intimplare a facut o poza unde se incadra si acel spatiu din 68. Si pe poza aparea ceva negru, in locul unde fusese ozn-ul. Cu ochiul nu se vedea asa ceva.

Deci unele obiecte din astea lasa urme pe cer. Si obiectul filmat in 68 si urma din 69, nu erau balonul, ci un obiect solid.

Obiectul solid l-a vazut deasupra padurii Baciu. Si uite sursa acelei legende.

 

Si eu am vazut, cu mai multe persoane, in 68, deasupra aeroportului Baneasa un balon, ce statea la punct fix. Si la sol batea vintul.

F sus, cam 10-15 km, estimativ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As merge si eu in "renumita" padure Baciu. Sa vad cu ochii mei ce e atat de straniu la ea, povesti am mai citit si eu dar as vrea sa vad cum e defapt si daca mi se intampla vreun fenomen mai special sa zic :spiteful: . Poate voi avea drum pe acolo si trec odata si odata si prin acea padure.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca in padure se afla un portal spre alt univers, o ruptura in spatiu si timp :crazy:

 

Cand voi merge la Baia Mare trec si prin Cluj :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca in padure se afla un portal spre alt univers, o ruptura in spatiu si timp :crazy:

 

Cand voi merge la Baia Mare trec si prin Cluj :D

 

Vezi, ai grija sa nu ajungi prin Alfa Centauri si de acolo cum mai nimeresti Baia Mare? :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred si consider ca muntii buzaului sunt mult mai interesanti decat padurea baciu...acolo sunt ceva vortexuri energetice si au avut loc teleportari si disparitii de oameni in moduri de-a dreptul paranormale....si totusi nu a deschis nimeni un topic despre muntii buzaului....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acolo sunt ceva vortexuri energetice si au avut loc teleportari si disparitii de oameni in moduri de-a dreptul paranormale....

:doh:

 

Eu cred ca in padure se afla un portal spre alt univers

:doh: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×