Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Ţinute şi accesorii în culorile anului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Met Gala 2017 = The Metropolitan Museum of Art’s Annual Costume Institute Gala 

 

On May 1, New York's Metropolitan Museum of Art will open its doors for the Met Gala, the annual invitation-only fundraiser to benefit the museum's Costume Institute, and a launch party for its spring exhibition.

Intrarea in acest an costa $30.000,00 de persoana ... numai cu invitatie!!!
 
 
 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbe comuniste!!!  Asa se zicea si in Romania pe vremuri sa ai pe tine o fustita bleu si o bluzita atba si esti eleganta, insa eu n-am putut sa le cred si nici n-am avut asa ceva ca nu voiam sa fiu in uniforma si in timpul liber.   UNO este o firma parazitara de infectarea Terrei, l-as desfiinta imediat, nu stiu ce mai asteapta Trump pana sa le impinga in ocean  :haha:   Inteleg cand cineva chiar sufera dupa moartea cuiva, n-are chef de imbracat sofisticat si in culori, se accepta dar nu pentru ca arata bine.   Are si doliul elegante proprie insa costa, si cine-l poarta, a fost pe lista de mostenire!!!

Stiu ca nu este ieftin moda insa a se imbraca cu gust nu depinde de moda mereu.  Se poate si ieftin si elegant ca nu este necesar un material durabil ca stranepotii nu vor sa-l poarte nici de Halloween hainele stramosilor, cum am facut noi in copilarie.  

Articolul evidentiaza diferenta de clasa social exprimat prin haine, ca o studenta sa nu fie mai eleganta decat nevasta unui Lord, un/o Lady!!!

 

Eu n-am limite la nimic, imi cumpar singura imbracamintea care-mi face cu ochiul pe umeras si-mi vine bine!!!  

Am fost la o nunta in U.K. si la vama la intoarcere au inceput sa ma plimbe Scotland Yard'ul despre ce am in traista???  

Mi-au gasit in poseta o penseta si l-au bagat in categorie de "arma" ca si bateriile mici din aparatul de fotografiat. 

Cautau pulovere de 3000 de dolari bucata din lana virgina de Scotia  :gwerewolf: ca am de platit vama.   Era sa ma dezbrace goala dar le-am spus ca n-am pe mine decat un tricou pe care scrie Phoenix,  Arizona si pantaloni foarte subtiri si largi, dar ei nu stiau cum e vremea aici desi fetele care zburau incoace cu avionul justificau ca au fost aici si mureau de caldura.   Cand vii din India, la fel te suspecteaza ca ai cumparat sute de "sari" cusute cu aur ... Bulgarii pe vremuri te cautau pentru aur daca venai din Turcia. 

Nu voiau sa vada nici pasaportul de unde sint si eram la Manchester in vama nu in la Glasgow.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zici? Dar tarile alea din top 10 numai comuniste nu sunt. Poate ne spune Blues cum sta treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca se comporta aiurea sint mai rau decat tarile comuniste au fost.   De ce ar fi mai fericite alea decat eu sau tine ma intreb???   Ca tara e mai bogata si are mai multi bani pe cont ca mine, insa se imbraca in zdrente ca nu-i pasa ... care-i motivarea la fericire???   Este un articol de prost gust ca si saraca poti fi fericita!!!

 

Cu 40 de ani in urma si in Elvetia era un curent/miscare din asta de haine de culoare naturala ca si machiajul.  Alea bogate elvetience, pe langa ca sint foarte urite majoritatea, aratau ca moartea in vacanta in haine de capatat de la mort.  Pulovere mari si rupte-n coate, sufecate manecile roase peste o camasa la fel 5 marimi mai mare, o fusta tiganeasca pana-n pamant, parul neglijent ca e foarte scump coaforul, una la alta-si taie bretoanele si merg mai departe, mananca Ravioli din conserva cu salata verde si merg in carciuma seara sa bea un ceai fara zahar.  Chiar daca rad ca proastele la toate alea, nu inseamna ca sint fericite!!!   

 

Din Europa doar tari reci sint enumerate, doar in Australia si Noua Zeelanda este mai cald, unde vara tine mai mult si se poate imbraca mai lejer, in restul tarilor iarna e mai lunga.  Islanda ce moda poate sa urmareasca, are nevoie de haine sa acopere corpul ca si in tarile scandinavice.  Canada are o vara ultra scurta, coboara lumea in Phoenix sa cumpere haine de iarna ca aici dau pe bani marunti deja sa nu le mai vada pe umerase cojoacele ca fac purici imediat daca da soarele nas cu Pamantul.  Acolo sint ultra scumpe si hainele bune si de calitate, doar niste chinezarii pictate cu chimicale foarte urat mirositoare sint ieftine.  Eu cumpar la neamuri de toate si avem un prieten cu TIR care le duce acolo.  Am fost acolo si am vazut din cati pasi e fericirea canadiana!!!  Vorbesc de oameni de rand nu de miliardari.   Nici masini n-au majoritatea desi au facultati.

Vinul si bauturile alcoolice sint foarte scumpe, vin in State sa se imbete din ce motiv ar fi asa de fericite?

Asta e propaganda comunista ca cea din alegeri unde doar pe Hillary vota toata planeta!!!   

Eu nu gasesc nimic intre fericire si intolire.   Cand ies din casa vreau sa arat cineva, aiurea imbracata pot sa gatesc, ma uit la TV, vorbesc cu vecinii si cu pisici.

La cumparaturi la fel ma evidentiez, asa-mi place mie, sau la doctori daca merg sau la avocat, asigurare, undeva oficial, nu ma uita nimeni repede ca mereu arat mai bine ca majoritatea.  Nici nu cumpar ce nu-mi place, de ce as lua cand am la picioare zeci de modele si culori atragatoare.  Aici nici nu se vand haine triste, varsta nu conteaza ca nu exista pentru pocaiti haine modeste cusute acasa.   Odata nu ma simt bine intr-o haina, nu pot sa fiu fericita!!!  

La multe nu conteaza cum arata, e treaba lor dar nu cred ca-s mai fericite din acest motiv.   Vedem Blues ce spune.  Cum vede ea treaba asta.   

Cand merg in Europa, prietenele imi confisca ce le convine din primele minute, pe urma stam la o cafea, in Elvetia, Germani, Franta, U.K. 

De foarte mult timp cunosc efectele de haine noi si la moda   :haha:

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×