Sari la conținut
Forum Roportal
Mystep

Te place dar nu vrea sa fie cu tine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pshihologic vorbind, un  barbat se conecteaza cu emotiile sale facand sex. In schimb, o femeie trebuie initial sa fie conectata cu emotiile sale ca sa accepte sa faca sex.

 

Chestia asta diferentiaza comportamentul emotional al unui barbat de cel al femeii.Si totodata este  cheia pentru a intelege comportamentul barbatului si al  femeii,

Pentru ca altfel, ramanem la  eterna dilema : Barbatii sunt toti niste porci, iar femeile toate niste curve".

 

Daca intelegi informatia asta, atunci il vei intelege si pe el si poate aveti sansa unei relatii bune.

 

In concluzie: Un barbat nu se va putea simti in siguranta emotionala inainte de a a face sex, in timp ce femeia se simte nesigura daca accepta sa faca de la inceput sex. Ia impacati voi capra si varza.,,s-ar putea sa ai surprize placute.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pshihologic vorbind, un  barbat se conecteaza cu emotiile sale facand sex. In schimb, o femeie trebuie initial sa fie conectata cu emotiile sale ca sa accepte sa faca sex.

 

Chestia asta diferentiaza comportamentul emotional al unui barbat de cel al femeii.Si totodata este  cheia pentru a intelege comportamentul barbatului si al  femeii,

Pentru ca altfel, ramanem la  eterna dilema : Barbatii sunt toti niste porci, iar femeile toate niste curve".

 

Daca intelegi informatia asta, atunci il vei intelege si pe el si poate aveti sansa unei relatii bune.

 

In concluzie: Un barbat nu se va putea simti in siguranta emotionala inainte de a a face sex, in timp ce femeia se simte nesigura daca accepta sa faca de la inceput sex. Ia impacati voi capra si varza.,,s-ar putea sa ai surprize placute.

 

Si sa-l bag in seamna tot eu iar??  iar el sa fuga din nou.. :))) nop!!

 

... nu ti imagina ca n-am incercat . I-am propus sa ne vedem si sa ne lasam purtati de val... sa vedem ce va iesi...si nu m-am gandit la sex.. traiam momentul, ne amuzam..etc.

 

atunci,  a programat intalnirea cu mine,logic, de abia dupa 5 zile de la ziua in care ii propusesem.

 

Cand a venit ziua respectiva. N-a dat niciun semn tot el l-am cautat, si ce crezi ca a facut..m-a amantat inca 6 zile ... tin minte si numarul zilelor...

 

Nup! N-am cu cine.

 

 

Oricum , ms ptr sfaturi . Cred ca ai dreptate...insa asta se aplica cu oameni care au toate tiglele pe casa... nu cu noi (asta ca sa nu fiu rautacioasa si sa-l bag numai pe el in ecuatie.).. ;) Ms inca o data!

 

 

dupa cum vezi mai sus.. m-am resemnat. Nu vrea... si basta... restul sunt vorbe!

Editat de Mystep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mystep, :kiss:. Ţii tu la text atât de mult, încât să vezi numai textul? De parcă prin text nu ne comunici situaţia în care te afli. De parcă textul este străin de felul tău de a fi. Ok... okokok... :P Evit să te citez pe mai departe.  :P

 

Mystep... îţi aminteşti :huh:  că m-ai întrebat cum îmi dau eu seama că voi nu aveţi "asta"? Mesajul scris de mine este răspunsul la întrebarea ta. Ţi-am arătat acele fragmente din textele scrise de tine, din care mi-am dat seama că nu aveţi bucurii împreună. Mă vei întreba: Cum îţi dai seama tu, personal, că nu avem bucurii împreună?  :sorcerer:

 

 

 

 


Aştept cu interes răspunsul lui Mystep.

 

Editare: între timp ţi-a scris. Da, mega-amuzant.

Editat de Compas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am de ce sa mai fac analize!!!

Adevarat, imi place sa scriu si chiar o fac in timpul liber... cu placere mare placere ,in word.

 

Insa, nu mai este nimic de scris din partea mea in ceea ce priveste povestea asta. Nu stiu de ce insisti? Am realizat clar ca nu vrea, am spus chiar aici dupa ceva conversatii ca mi s-au aprins beculetele de tot. Cuvintele lui nu inseamna nimic, este logic din reactii, intentii, ca nu vrea nimic...

 

Ce vrei sa mai spun? E un capitol incheiat. Cand cand, imi va trece de tot si punct.

 

Iti place vorba " nu aveti bucurii" ??Ai vrea sa o repet sa ai satisfactia ca spun ca tine si abia atunci sa capitulezi?  Esti atat de sadic sa vezi omul pe marginea gropii si atunci in loc sa ii intinzi o mana, tu sa ii dai barnci in ea? ? ?

 

Nu iti inteleg intentiile  La vasta pe care o ai ( esti de o varsta cu tata!!!!), ar tb sa fii full de experienta, dibacie si mai ales tact in domeniul sentimental... .  insa dupa cum incerci sa manevrezi discutia, dai de inteles ca iti place sa zgadari bube sa dea din nou sangele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

... nu ti imagina ca n-am incercat . I-am propus sa ne vedem si sa ne lasam purtati de val... sa vedem ce va iesi...si nu m-am gandit la sex.. traiam momentul, ne amuzam..etc.

 

atunci,  a programat intalnirea cu mine,logic, de abia dupa 5 zile de la ziua in care ii propusesem.

 

Cand a venit ziua respectiva. N-a dat niciun semn tot el l-am cautat, si ce crezi ca a facut..m-a amantat inca 6 zile ... tin minte si numarul zilelor...

 

Nup! N-am cu cine.

 

 

 

 

 

dupa cum vezi mai sus.. m-am resemnat. Nu vrea... si basta... restul sunt vorbe!

Te-ai resemnat brusc in urma conversatiilor de aici?

 

Probabil nu ai talent in a socializa usor. Ca daca aveai, reuseai sa il faci sa se intalneasca cu tine. Spun asta, pentru ca, unui barbat, daca nu ii pasa deloc de o femeie, nu mai sta la lungit pelteaua.

Spre deosebire de femei, care au o inclinatie deosebita in a trage de pelteaua aia de mai sus, chiar daca nu le intereseaza in mod special tipul.

 

Cred si eu ca a ezitat 5 zile pana sa accepte fioroasa ta propunere, si mi-e clar si de ce dupa inca 6 a renuntat. Daca este tipologia avoidant, si are si probleme emotionale, o oferta atat de "tentanta" gen...hai sa ne lasam dusi de val, creste atat de mult nivelul anxietatii persoanei respective, cat nici nu-ti imaginezi. Pai, dus de val, unde?....in directia ta, evident, ca doar la inceput nu vroiai deloc valuri si dintr-o data ai parut foarte entuziasmata.

 

Daca il vrei, lasa-i timp. Insa lasa-l pe el sa decida cum face pasii. Orice presiune vei pune in aceasta etapa, nu va duce decat la indepartarea lui de tine.

Acum, tu stii, daca vrei sau nu sa lasi timpul sa treaca in ritmul lui.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-ai resemnat brusc in urma conversatiilor de aici?

 

Probabil nu ai talent in a socializa usor. Ca daca aveai, reuseai sa il faci sa se intalneasca cu tine. Spun asta, pentru ca, unui barbat, daca nu ii pasa deloc de o femeie, nu mai sta la lungit pelteaua.

Spre deosebire de femei, care au o inclinatie deosebita in a trage de pelteaua aia de mai sus, chiar daca nu le intereseaza in mod special tipul.

 

Cred si eu ca a ezitat 5 zile pana sa accepte fioroasa ta propunere, si mi-e clar si de ce dupa inca 6 a renuntat. Daca este tipologia avoidant, si are si probleme emotionale, o oferta atat de "tentanta" gen...hai sa ne lasam dusi de val, creste atat de mult nivelul anxietatii persoanei respective, cat nici nu-ti imaginezi. Pai, dus de val, unde?....in directia ta, evident, ca doar la inceput nu vroiai deloc valuri si dintr-o data ai parut foarte entuziasmata.

 

Daca il vrei, lasa-i timp. Insa lasa-l pe el sa decida cum face pasii. Orice presiune vei pune in aceasta etapa, nu va duce decat la indepartarea lui de tine.

Acum, tu stii, daca vrei sau nu sa lasi timpul sa treaca in ritmul lui.

 

 

 

aici citit tot..ABSOLUT tot din ceea ce am scris aici??? am spus ca-l ignor total de ceva timp, nu i raspund nici macar la salut. Atunci cand apare la job, este inexistent ptr mine. Si asa va ramane. Nu mi plac jocurile, indeciziile, ambiguitatile sau ascunsa dupa visini. Simti, vrei, actionezi si basta. Nu cerni, discerni.. despici..analizezi..si te inchizi intr-o carapace inutila. Nu mai am 25-30-35 de ani sa fiu incerta, nesigura pe mine, pe intentiile sau doleantele mele... astept acelasi lucru de la celalalt. Maturitatea varstei ! Nu o are, n-a stiut sa si-o cultive, eu chiar n-am nicio vina.

 

Iar la cele 6 zile de alta asteptare, amanare ... eu am spus pas - din start.

 

Mi-am dat seama ca sunt directa si sigura pe ce vreau iar omul este opusul meu si ca nu este disponibil sa faca nimic din ceea ce ar fi firesc pentru o femeie si ptr un barbat normal. Atunci m-am detasat si am ramas cu de ce -uri..si da, am scris 100 de fraze -sa zicem- dar in mintea mea au fost 1000... nu m-am resemnat , mi-am intarit concluzia avut pana sa deschis acest subiect , aici. De aceea am deschis subiectul ! Sa comunic cu voi dar si cu mine, totodata.

Editat de Mystep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aici citit tot..ABSOLUT tot din ceea ce am scris aici??? am spus ca-l ignor total de ceva timp, nu i raspund nici macar la salut. Atunci cand apare la job, este inexistent ptr mine. Si asa va ramane. Nu mi plac jocurile, indeciziile, ambiguitatile sau ascunsa dupa visini. Simti, vrei, actionezi si basta. Nu cerni, discerni.. despici..analizezi..si te inchizi intr-o carapace inutila. Nu mai am 25-30-35 de ani sa fiu incerta, nesigura pe mine, pe intentiile sau doleantele mele... astept acelasi lucru de la celalalt. Maturitatea varstei ! Nu o are, n-a stiut sa si-o cultive, eu chiar n-am nicio vina.

 

Iar la cele 6 zile de alta asteptare, amanare ... eu am spus pas - din start.

 

Mi-am dat seama ca sunt directa si sigura pe ce vreau iar omul este opusul meu si ca nu este disponibil sa faca nimic din ceea ce ar fi firesc pentru o femeie si ptr un barbat normal. Atunci m-am detasat si am ramas cu de ce -uri..si da, am scris 100 de fraze -sa zicem- dar in mintea mea au fost 1000... nu m-am resemnat , mi-am intarit concluzia avut pana sa deschis acest subiect , aici. De aceea am deschis subiectul ! Sa comunic cu voi dar si cu mine, totodata.

Am citit. 

 

Intr-un mesaj anterior ne spui ca te-ai resemnat. Acum declari ca de fapt nu e asa.

Spui ca nu-ti plac "jocurile", indeciziile, dar tu insati "joci" la greu cu bietul om, ( basca si cu noi) ...gen "sunt resemnata, asta e , nu ma intereseaza, dar mai spuneti-mi, ca mor de curiozitate, sa comunic cu voi pe tema asta si cu mine".

 

Hai sa iti ofer si eu un "timbru" pentru colectia pe care o faci : Va meritati !  El este oglinda ta.

The same fucked up complementary personalities

 

 

DITO !

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

În această diversitate de opinii, ceva a fost util pentru tine: exprimarea gândurilor, dar și a realității în scris. Cred că te-a ajutat psihic să menții un oarecare echilibru. Rămâne să alegi părerile utile ale celorlalți.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

 

 

Salutare si tie.

Cred ca tipul este foarte indragostit, iubit si fericit. Dar de/cu alta. Tu nu te mai agita, nu te place. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit. 

 

Intr-un mesaj anterior ne spui ca te-ai resemnat. Acum declari ca de fapt nu e asa.

Spui ca nu-ti plac "jocurile", indeciziile, dar tu insati "joci" la greu cu bietul om, ( basca si cu noi) ...gen "sunt resemnata, asta e , nu ma intereseaza, dar mai spuneti-mi, ca mor de curiozitate, sa comunic cu voi pe tema asta si cu mine".

 

Hai sa iti ofer si eu un "timbru" pentru colectia pe care o faci : Va meritati !  El este oglinda ta.

The same fucked up complementary personalities

 

 

DITO !

 

 

unde dai si unde crapa!!!

 

atunci am vb de resemnarea cu el, ca om si atitudinea lui "nu vrea"...n-am alternativa ....

 

iar aici m-ai intrebat de resemnare dpdv al conversatiei.... si ti-am raspuns ca nu e vb de resemnare doar ca mi-am  intarit ideile formate in mare pare inainte de a deschide topicul...

 

Ce Dzeu! Sunt 2 chestii diferite!!! Ce ai? Fa disctinctia.

 

 

cat despre oglinda, joc..cu el.. etc. daca atat ai inteles, f bine iti accept opinia dar nu ti-o impartasesc, Ms oricum!

În această diversitate de opinii, ceva a fost util pentru tine: exprimarea gândurilor, dar și a realității în scris. Cred că te-a ajutat psihic să menții un oarecare echilibru. Rămâne să alegi părerile utile ale celorlalți.

 

Liviu, exact!!! iti multumesc mult ca m-ai inteles ! 

 

 

 

:)

Editat de Mystep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×