Sari la conținut
Forum Roportal
Mystep

Te place dar nu vrea sa fie cu tine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Just sex.. nu intra. Ce fac cu ceea nu este pur erotic???? Adica cu sentimentele...

 

 

:D

 

Fără sentimente, chimia mai mare decât aş putea vreodată crede şi mai ales sexuală este nulă. El nu aduce sentimente, just sex.

 

Editare: Adică cu sentimentele... ale lui, care nu-s. În timp ce ale tale sunt pentru el.

Editat de Compas

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:D

 

Fără sentimente, chimia mai mare decât aş putea vreodată crede şi mai ales sexuală este nulă. El nu aduce sentimente, just sex.

 

Editare: Adică cu sentimentele... ale lui, care nu-s. În timp ce ale tale sunt pentru el.

just perfect!!! so what??  nimic nu este intamplator pe lumea asta. daca asa trebuie sa fie, atunci asta si fac .. tot inainte fara el ... cu sau fara chimie, atractie. .. etc :imao:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-ar placea sa citesc si opiniile voastre. 

 

Multumesc x 3 !!!

 

:hi:

 

Compas scrie în limba lui Mystep: :biggrin:

______ "Chimia şi chimia sexuală a femeilor de a face sex sunt strâns legate de sentimente (bucurii) şi atracţii faţă de un bărbat. Tu şi el nu aveţi asta." ______ Adică, Mystep şi MyNoOne nu au dezvoltate împreună acele bucurii (impropriu numite sentimente), pentru care Mystep şi-ar fi manifestat chimia şi sexualitatea aprinse demult.

 

 

 

Doleantele noastre nu coincid, prin urmare nici actiunile..ca atare si atitudinea mea.

 

______ arătându-i lui Compas că Mystep şi MyNoOne nu au doleanţe împreună, prin urmare nici bucurii împreună, prin lucruri îndrăgite de Mystep, prin care i-ar fi fost deschisă lui Mystep o relaţie splendidă, descrisă de ea întocmai cum este sesizabil:

 

o comunicare, o complicitate buna, hobby-uri asemanatoare, doleanta de te vedea si a doua zi, de a face planuri cu tine

 

 

________________

 

 

 

______ Mystep se iluzionează că are bucurii, aşa cum menţionase anterior:

 

Ce fac cu ceea nu este pur erotic???? Adica cu sentimentele...

______ pentru că Mystep şi MyNoOne nu au realizări împreună. Ei nu coincid.

 

 

 

Dificultatea lui Mystep de a se desprinde de analiză

 

______ Mystep deja îşi trăia bucuriile în minte, fără suport în realitate. Cine ştie de câţi ani. Este ceva vreme de când se cunosc. Ea ar fi vrut o relaţie cu el. MyNoOne nu dă curs relaţiei după placul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Compas,  "pe limba mea", ce vrei sa imi demostrezi cu toata analiza asta pe text  ? Care de fapt e a ta. N-ai raspuns la subiect ci ai inflorit totul dupa bunul plac. Ce-i drept, cam incoerent !

Editat de Mystep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..Tragismul situatiei vine in momentul in care omul recunoaste iar si iar (repetitiv !) ca ma iubeste mult.. prea mult :clown: ..insa nu vrea mai mult decat partide de sex (pe asta n-a zis-o decat o data!!!) 

 

 

Ce altceva voiai???   Nu era vorba de casatorie daca la asta te-ai gandit ... sau n-am idee mai nou ce inseamna relatie.

Poate sa devii un paravan sa para ca este ocupat cu cineva, dar nu este in realitate ca are in gand pe altcineva!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce altceva voiai???   Nu era vorba de casatorie daca la asta te-ai gandit ... sau n-am idee mai nou ce inseamna relatie.

Poate sa devii un paravan sa para ca este ocupat cu cineva, dar nu este in realitate ca are in gand pe altcineva!!!

 

Uuuuu... poate devin un paravan sa para ca e ocupat cu altcineva???? nu este in realitate ca are...in gand??

 

daa.. paravanul ocupat in realiate cu gandul ca cometariile sunt altceva decat.... poate pricepe un om...

 

intelegi, nu..ce am vrut sa zic? asa cum am inteles si eu ..da!! :acute:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar sa nu te minti pe tine prea mult, la o limita pana sa crezi si tu o alta versiune al situatiei decat cea reala.

 

ok !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te place, vrea sa fie cu tine ... este atit de simpla treaba, n-ai de intrebat nimic si nici sa treci testul de margaretea "ma iubeste - nu ma iubeste"

Corect! Fara alte comentarii, justificari...etc.

Si chiar n-am de ce sa mai incerc sa il analizez sau sa-i disec spusele..sau sa i justic comportamentul (TEMA de fapt al acestui topic)..omul nu vrea si punct... ce mai conteaza ca zice ceva sau ce zice..?!?!

 

Nu se incheaga nimic pentru ca nu vrea .

 

Motivele pot fi sau nu reale..insa nu mai au nicio importanta !!!!

 

ms!

 

.

Editat de Mystep
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×