Sari la conținut
Forum Roportal
Mystep

Te place dar nu vrea sa fie cu tine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Incerc sa imi adun ideile si sa formulez cat mai concret un text care sa va aduca cat mai aproape de realitatea mea personala iar in limita timpului si clar, a dorintei, sper sa mi raspundeti, confirmati, "alintati" unele nelamuriri cu privire la starea interioara, gandurile, atitudinea ...etc ...unui barbat ce iubeste :search: dar care efectiv nu -si doreste mai mult de "ceva" platonic...Pompos?! Mda...

 

Nu s-a consumat nimic intre noi si nici nu cred ca se va, in urmatorii 1000 de ani. Incerc sa descifrez rationamentul "personajului" si sa ma lamuresc pe mine insami ca oricat iubeste un barbat daca isi impune sa nu se ataseze, implice , nu o va face in veci.

 

Intrebarea mea,logic, este si de ce? Amandoi neimplicati in vreo relatie, la mijloc varstei..deci, zic eu tineri...Tragismul situatiei vine in momentul in care omul recunoaste iar si iar (repetitiv !) ca ma iubeste mult.. prea mult :clown: ..insa nu vrea mai mult decat partide de sex (pe asta n-a zis-o decat o data!!! :cow: ) . Din start, le-am refuzat. Atunci, a recunoscut ca se multumeste si cu o iubire la distanta (hai, lasati!!! :comando:  ) daca sex nu vreau. Sa fie sanatos! ..Ori ceva concret ori zero barat.

 

Ok.. okokok..!!!! Unde incadrez acest comprtament, atitudine, manifesteare (?)  ? La imaturitate emotionala? Prostie? Boala mintala?? Ciudatenie? Sau ce? Recunosc ca varsta nu este un impediment , un om se poate manifesta infantil si la 60 de ani.. fugind, ...sau dorind doar sex fara implicare emotioanal. Nu -s nascuta ieri insa mi-ar placea sa citesc si opiniile voastre. Cum sa ii spui unei femei mereu ca o iubesti dar ca nu te poti implica...? Mi se pare patologica treaba!Iar creierul meu se incapateaza sa deschifreze....  ce?  Patologii?? :baby:

 

 

Vreau dusuri reci pentru prostia-mi crasa..Confirmati sau infirmati ceea ce consider eu ca este cu omul asta.

 

Multumesc x 3 !!!

 

:hi:

Editat de Mystep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum a ajuns sa te iubeasca si ce (zice ca) iubeste la tine?

 

Cred ca iubeste fizicul.. garantat!!!... zic asta din prisma la " just sex " - ul :frusty: .

 

Se vede oricum ca ma place, din atitudinea sa, atunci cand ii sunt in preajma ..insa, am ajuns sa l ignor.. n-am alternativa.

Sa iubeasca platonic pana i-o veni greata de la atata distanta.

 

Cert este ca nu-l inteleg.. insa nu stiu de ce ar mai tb...probabil doar ca sa mi mai potolesc eu nebuneala cu de ce-ul.

Editat de Mystep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te complici, nu ai ce sa descifrezi. Cand cineva iti spune "te iubesc" din senin, ar trebui sa fii mai suspicioasa :lol:

 

Daca a zis din start ca nu vrea ceva serios, ce poti sa faci e: sa faceti sex (daca te atrage si vrei) si sa vezi dupa aia daca ai chef si daca are si el chef de mai mult... sau sa-l trimiti la mama... naibii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te complici, nu ai ce sa descifrezi. Cand cineva iti spune "te iubesc" din senin, ar trebui sa fii mai suspicioasa :lol:

 

Daca a zis din start ca nu vrea ceva serios, ce poti sa faci e: sa faceti sex (daca te atrage si vrei) si sa vezi dupa aia daca ai chef si daca are si el chef de mai mult... sau sa-l trimiti la mama... naibii.

 

 

Robe, n-a fost din senin. Ne cunoastem de ceva ani..mai intai doar au fost saluturi... apoi in ultimul an si jumatate, conversatii, entuziasmari (a inceput sa lucreze la o firma ce colaboreaza cu a noastra si sa vina la biroul unde lucrez ), invitatii la film cu cunoastinte comune, concerte... apoi conversatii pe FB.. si intr-un final, faza ca ma iubeste...prea mult... dar ca mai mult de sex... nu vrea, nu poate. Logic, ca incontinuare vine la birou la mn insa am incetat sa-i mai vorbesc..si s-a retras si el insa incearca mereu sa-mi dea semnale ca ma place... insa ignorul  - din partea mea -va ramane total. Sa ramana cu iubirea lui platonica-n dinti.

 

Just sex.. nu intra. Ce fac cu ceea nu este pur erotic???? Adica cu sentimentele...

 

Ce opinie ai? De ce unii nu vor mai mult sau doar sex si atat?

Editat de Mystep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am si zis, daca pentru tine nu e cool doar sexul - sau pentru inceput doar sexul - il tratezi cu bye-bye.

 

Daca va cunoasteti de mult timp si a/au crescut treptat... atractia, emotiile, hormonii, planurile, sentimentele... o sa-ti fie poate mai greu sa te desprinzi. Dar na.

 

Mi se pare cam dubios ca nu ati iesit doar voi singuri, sa flirtati, sa va cunoasteti un pic. Doar a trantit asa hodoronc tronc chestiile alea. Care par minciuni sfruntate. Unul care iubeste nu ar vrea doar sex, strict sex, sex sex sex, sa-ti spuna clar si raspicat ca atat "poate". Nu stiu, probabil nu vrea sa se complice. Sau are pe cineva oficial, de care nu stii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DA, ai dreptate!!! Ne-am cunoscut treptat...si -au crescut toate in timp... DEGEABA!

 

 

Este extrem de binespus: complice!!!! Deci, nu este dubios!!! Intelegi??? :) Ptr ce sa iesim DOAR NOI?

 

S-ar complica, din pct lui de vedere,..mai ales daca sentimentele sunt calai, palide...Cand iubesti cu adevarat, oricat de idiot, las esti... eu zic ca tot te agiti, lupti ptr acea persoana pe care ti s-a pus pata!!

 

SI, sunt multe  " impedimente "(sunt mai mare ca el cu cativa ani, lucreaza la firma cu rudele mele; sunt divortata, el cavaler;..o avea si vreo alta dupa care i se palpaie / falfaie un strop....si eu mai stiu ce "piedici" mai sunt. Pt el!! Eu n-am astfel de "bariere" ...

 

 DA! DA! incepe sa se faca lumina, mi se aprind beculetele si mai tare.

 

Indisponibilitate relationala, afectiva , cu doza suficenta de teama, de a lua -efectiv- fraiele in maini si de a infrunta "lumea"/ cunostintele cu mn de mana-asta-i diagnosticul!

 

.... ii este muuuult mai usor sa "iubeasca" paltonic, la distanta, fara complicatii inutile....si s-o.. la rece (Scuzeee!!!!!) uitandu-se pe vreo poza de-a mea de pe fb. Corect! Bingo!

 

Si cred ca sunt si ceva pb la cerebel... nu mai dezvolt de ce am ajuns la concluzia asta...sau efectiv imaturitatea emotionala, afectiva se regaseste din belsug..si asta il transforma intr-un barbat las, ciudat, dus..gen "traieste clipa and go"!

 

.... So, bye bye (vorba ta!) .

 

Ms mult, Robe!

 

Cand ma apuca nebuneala... tb sa intru si sa recitesc... E bineee! ;)

Editat de Mystep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam multa filozofie... O avea o problema de incredere, sau nu e sigur cum va evolua relatia, de asta se poate sa se teama... Sau pur si simplu, imaturitate...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam multa filozofie... O avea o problema de incredere, sau nu e sigur cum va evolua relatia, de asta se poate sa se teama... Sau pur si simplu, imaturitate...

Cand iti omori neuronii IAR SI IAR de ce (?)..cum (?) si in ce fel(?)... iti tb si ceva filozofie.. ca sa nu despici firul de 7 ori - repetitiv - .. Sa fie 1 data dar  bine .  :smartass:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te poate plăcea dacă se scuză cu iubirea, mereu păstrând bariera lăsată. E un motiv pentru a te ține la distanță sau... să fii rezerva sexuală atunci când e refuzat de celelate. Sau poate îi e teamă să formați un cuplu, poate sunt de vină complexele sau... habar n-am. Cu toate astea, dă dovadă de lipsă a maturității, fiind o pierdere de timp.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×