Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

lasitate sau pur si simplu escrocherie sentimentala?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce majoritatea oamenilor nu recunosc ca au amante/ amanti, decat atunci cand efectiv nu mai au de ales si sunt prinsi cu mata in sac?

De lasitate, teama de a pierde iubirea partenerului de viata, de teama sa nu se sparga oglinda constiintei si sa lase cioburi in orgoliul propriu...sau ?


Rog sa se corecteze titlul - din escroc in escrocherie sentimentala.mersi

Editat de Davi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand cineva promite ceva in schimb de acte sau bani, tot escrocherie sentimentala se cheama, dar cand se cumpara Green Card cu bani prin casatorie ... este biznizl!!!

 

Ce pretentii ai de la oameni sa-ti recunoasca ceva ... si eu as aplica legea din Casa Alba ... nu recunosc dar nici nu neg NIMIC ...  :haha:  restul judecacti Dvs!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O prostie?

 

Ok. Eu spun ca fiecare e liber sa faca ce simte. De ce sa minta atunci?

 

Doar caracterele slabe inseala?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exista libertate perfecta, asa cum nu exista adevar perfect. Mai demult condamnam asemenea oameni, mi se pareau murdari, josnici. N-o mai fac de ceva timp.

Editat de Fiero
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce majoritatea oamenilor nu recunosc ca au amante/ amanti, decat atunci cand efectiv nu mai au de ales si sunt prinsi cu mata in sac?

 

 

Din varii motive, dar in primul rand pt ca oamenii nu sunt puternici si asumati. Nici cei inselati, nici ceilalti. 

Poate fi si lasitate, tot asa cum poate fi si escorocherie sentimentala. Dar mai poate fi si dorinta de a nu isi rani partenerul. Da, stiu, asta cu ranirea suna aiurea in acest context, dar se intampla si asa. 

 

Daca faci un sondaj, mi-e teama ca majoritatea care au fost inselati... ajung la conclusia ca mai bine nu aflau. 

Personal, nu stiu daca as vrea sa nege sau sa recunosca. Nu stiu ce ar fi mai rau. Daca neaga, inseamna ca ma minte. Daca recunoste, inseamna ca nu ii pasa. Deci...

Doar caracterele slabe inseala?

 

Nu. Nu stiu daca putem cataloga asa. 

Asta cu inselatul trebuie rumegata bine.

Daca ierti, trebuie sa fii sincer cu tine, sa iti explici sincer de ce ierti si sa nu mai reanalizezi motivele peste un timp. Daca nu ierti, la fel, trebuie sa intelegi in clar care este motivul. 

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar caracterele slabe inseala?

 

Fraza asta nu aprob, daca are ocazie oricine insala, nu exista regula la nici un joc care sa nu fie flexibila, nici in cartea legilor!

 

Insa tu alergi dupa altceva, sau altcineva, nu stiu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta zic. Cand nu ierti pt ca ierti, si ierti pt ca "trebuie"... aia nu e iertare si te macina. In timp, ajungi sa nu te ierti pt ca ai iertat.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×