Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tot nu inteleg de unde ar veni placerea de dominare a barbatului asupra femeii. Dar in fine. Multe sunt lucrurile pe care nu le inteleg :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca e mai mare si mai tare la corp, asa a fost construit de fiinte supreme sa apere femeia si familia de dusmani :haha:

 

Placerea sadica le vine ca mereu sint crezuti de femeile si le cad usor victime ...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu este adevarat. Imi place sa fiu dominata sexual, dar si sa domin. Bine, mie imi place sa domin in general, nu doar sexual. Sa ma impun adica.

Insa imi place sa fiu sex toy, este ceva ce ma excita. Numai la sex. Asa, in viata de zi cu zi, nu imi place sa fiu subordonata. Sunt INTJ, nu suport nici macar autoritatile. E o treaba fifty-fifty: poate mie imi place sa il domin mai urat decat ma domina el pe mine. Sexual, bineinteles.

  • Like 2
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi, exact aia ziceam și eu. De aia îți place in pat, slap-slap, că dacă face unul așa ceva pe strada. Îl calci in picioare. :Lol:

Asta este valabil și la unii bărbați.

În pat își doresc sa fie dominați, chiar și slap-slap,pentru că în rest se impun în fața tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru că sunt "normali". :Tease:

Nu multa lume își dorește un echilibru între mental și fizic. Iau viața așa cum li de oferă și o accepta suferind in tăcere.

În viața reală, a domina e o condiție "sine qva non", e ceva impus de uzanțele fi convenientele sociale,de poziția socială ce vine cu anumite responsabilități.

De aceea ai nevoie de un echilibru, de o armonie mentala ce o practici în viața intimă.

 

P.S. Eu sunt defect! :Crazy: De aia am "veșnic" 13 ani.

Editat de Two
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ha.. Eu abia acum am dat peste acest topic.. Si eu fac parte din cei carora le place si care inteleg. Dar nu doar spanking ul, ci majoritatea comportamentelor considerate 'deviante'. In cazul mai ciudat in care eu as vrea sa primesc asta, explicatia e partial simpla. In viata de zi cu zi am un job care presupune multa responsabilitate, sunt f obisnuit sa detin mereu controlul,lucru care imi place f mult de altfel. Doar ca, uneori obosesc, stresul ma ajunge.. Si atunci mi as dori ca, macar pt cateva minute, sa pierd putin acest control, sa nu depinda de mine.. Prin aceasta forma mai ciudata de regresie (spanking ca unui copil obraznic) m-as relaxa, psihologic, ar fi un fel de valva de eliberare a presiunii si a stresului acumulat.. If it makes any sense to you, judgers :) 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 27.07.2017 la 15:03, Abbie M. a spus:

Tot nu inteleg de unde ar veni placerea de dominare a barbatului asupra femeii. Dar in fine. Multe sunt lucrurile pe care nu le inteleg :)

Este un caracter innascut.  Daca privim originea omului din animale, vedem ca si maimutele se supun masculului dar si biblia indica pozitia lui Adam ca Stapan al Planetei, cu acel scop a fost creat de Supremul Creator, dar se plictisea :mda:Nu-si gasea de lucru in Gradina Eden de aceea i s-a creat o jucarie sa nu-si piarda mintile de singuratate dar deja avea si sarcini de implinit ca totul are un pret pe lumea asta ... sa populeze planeta!!!   Eva n-avea NIMIC de zis in acel bizniz decat sa se supuna.  El domina peste tot ce se gasea sub cer!!! 

Iar de aici se mai ramifica putin placerile ca si exprimarea libera, ca frantuzoaicele totusi nu-si asteapta randul cu un numar in mana ci incita la "a pacatui" ... si printre altele erau si mai curajoase si s-au exprimat prin a canta.  (1) JULIETTE GRECO - Déshabillez-moi - Bing video   Edith Piaf e alta si cu totul altfel voia sa fie consumata.  Dalida era mai fina in sentimente si voia sa fie alintata de dominator.   Sint mii de cazuri, insa asta e jobul dar si mandria barbatului dupa castigarea existentei.     

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×