Sari la conținut
Forum Roportal
Stu'

Puterea politica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Cum am putea sa schimbam legile puterii politice? Cum am putea desfiinta aceste legi?

 

 

Atata timp cat mesaje ca cel de mai sus sunt citite de foarte multi ca si cand ar fi scrise in vreo limba vorbita acum 5000 de ani, e imposibil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar foarte putini dintre noi ar fi in stare sa exprime coerent niste idei politice. Apoi ar trebui sa existe unitate, ceea ce nu prea vad sa se intample curand. Majoritatea oamenilor e prinsa in rotitele sistemului. Un pas in afara ar insemna sacrificarea bunastarii si foarte putini sunt dispusi sa o sacrifice.

Unitate. A existat vreidata asa ceva, in afara momentelir de criza, cand s-a ajuns cutitul la rana?

 

Exusta cu adevarat un cult al unitatii in istorie?

Care e acela?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum am putea extermina acest abuz.

E posibil?

 

Nu la nivelul la care se afla omenirea acum. Putin mai devreme eram evaluata dupa ce stiu sa fac in bucatarie. Asa ca... mai bine tac din  gura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci e clar.

 

Dupa unii, trebuie sa curga sange, ceea ce nuar schimba nimic. Ar repeta istoria. Apusul calare pe Rasarit si viceversa.

Dupa altii, e imposibil.

 

Pacea mondiala este o iluzie, pana la urma, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Foarte bune versurile.

 

Cat despre galetile de sange... Probabil asta se va si intampla, desi nu vreau sa imi inchipui varianta. Inca mai pastrez acea disonanta cognitiva; ceva in mine se mai agata de posibilitatea infima ca un dezastru sa fie evitat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar repeta istoria. Apusul calare pe Rasarit si viceversa.

 

Nah, e nevoie de o lupta intre tata si fiu, mama si fiica, sot si sotie. Astia trebuie sa se taie intre ei, nu apus vs rasarit, nu rusia vs usa sau alte d-astea. Ca asta n-o sa se intample nu contest, ca acea confruntare despre care vb tu e posibila si nu schimba nimic din nou nu contest.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vorbesc despre personalitati care au luat atitudine public si i-au avertizat pe altii. 

 

 

Poti posta niste videori aici, te rog? Cu persoane care s-au exprimat public. Sau linkuri.

Pacea mondiala este o iluzie, pana la urma, nu?

 

Esti optimista. :) Mie mi-e frica de realitatea razboiului mondial, iar tu vorbesti de pace.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum cativa ani am vazut prezentarea asta si mi s-a parut foarte buna (stiu ca David Icke e si un pic SF, dar mesajul practic concentreaza ce s-a scris in topicul asta).

 

 

Sau poate asta era.

 

 

Oricum, e o analogie reusita.

Editat de Abbie M.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce naiba reprezinta pentru voi PUTEREA POLITICA in ziua de azi?

Si nu ma refer la Romania.

Cum ce? Puterea absoluta care corupe absolut.

 

Legat de asta mi-am amintit o zicere. Cica daca prin votul sau alegatorul ar putea schimba ceva, i s-ar interzice acest drept. Cred ca da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti posta niste videori aici, te rog? Cu persoane care s-au exprimat public. Sau linkuri.

 

 

Da. Trebuie sa le gasesc intai pentru ca a trecut multa vreme de cand le-am vazut, dar sunt cateva care explica foarte bine lucrurile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×