Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Daca tot suntem izolati in carantina, m-am plictisit si-am zis ce-ar fi sa fac bani din specula cu monezi. Mai ales ca am cardul ala revolut de se pune praful pe el. Asa ca am schimbat 10 lei in dolari si peste juma de ora i-am schimbat la loc si m-am ales cu 3 bani. Vazand ca merge treaba, am bagat 10.000 lei si i-am schimbat in dolari si a doua zi i-am schimbat la loc si am facut 50 lei. Pare interesant... pentru ca in ritmul asta, cu 10.000 lei faci 1000 lei lunar, suficienti bani de mancare, si poti trai asa tot restul vietii fara sa mai muncesti. Are cineva experienta cu treburile astea ? Eventual ceva platforme online ? Ca revolut are acolo ascuns prin reguli ca nu prea ai voie sa il folosesti pentru asa ceva. Deci trebuie alta platforma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am luat aseara un program de comert la nimereala (broker se numesc programele astea), IQ Option, si m-am jucat cu simulatorul. In domeniul asta se pare ca exista conceptul de leverage, adica brokerul iti multiplica cu un anumit factor suma cu care tu intri, astfel incat sa iti multiplice profiturile. Contul a fost de 10.000$ cu leverage de 30x, deci practic am facut tranzactii de 300.000$. Rezultatul la finalul zilei a fost profit de 211$. Asta ar veni peste 4000$/luna. Majoritatea tranzactiilor asa cum se vede in stanga sunt pe plus, doar cateva pe minus. Nu prea vad cum ai putea sa pierzi la forex. Pare un mod lejer de a iti castiga o existenta decenta decat sa stai sa te chinui aiurea toata ziua la munca. Aici doar stai si faci clickuri si strangi dolar cu dolar.

 

 

Forex.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am facut niste calcule. Suma de start 10.000$, si 2 rate de castig 25%/luna si 50%/luna. Dupa cum se poate vedea, la o rata de 25%/luna faci milionul in 2 ani, iar la o rata de 50% il faci intr-un an. Avand in vedere aceasta posibilitate de imbogatire, sunt curios de la voi de ce nu ati face asa ceva. Sunt interesat sa studiez psihologia acestui fenomen.

milion1.png

milion2.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E cursul valutar real. Castigi in functie de cum vinzi si cumperi tu. Iar programele de genul sunt reglementate, nu-s de capul lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am bagat 1000$ reali si asa arata rezultatul dupa 2 zile. Practic profit de 50$, adica acea norma de 50%/luna pentru a face milionul intr-un an. Evident, nu se poate extrapola de la 2 zile la 1 an. Dar rezultatele atat pe real cat si pe simulare toate indica posibilitatea milionului.

Facilitatea acestei imbogatiri ma face tare curios de ce nu faceti toti asta.

 

Real_Money.png

Editat de NicolaeT

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/24/2020 at 8:33 PM, NicolaeT said:

Am bagat 1000$ reali si asa arata rezultatul dupa 2 zile. Practic profit de 50$, adica acea norma de 50%/luna pentru a face milionul intr-un an. Evident, nu se poate extrapola de la 2 zile la 1 an. Dar rezultatele atat pe real cat si pe simulare toate indica posibilitatea milionului.

Facilitatea acestei imbogatiri ma face tare curios de ce nu faceti toti asta.

Ce profit ai pana acum? Cred ca pot fi zile cand sa iesi numai pe minus.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In week-end e inchisa piata. Dar da, mi-e si frica sa nu ajung sa pierd. Inca nu-s decis daca sa fac asta pe termen lung sau nu. Implica prea multa anxietate ca poti pierde, si nu-mi place sa stau asa incordat toata ziua. Mai bine muncesc munca aia de sclav 9-5 si aia e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau poate poti face bani din scris, de acasa. Articolele pe business in engleza pot aduce castiguri bune.

Sau o afacere, dar sa-ti placa ce faci. Nu costa mult sa deschizi un pfa, doar sa gasesti o categorie careia sa i te adresezi si sa ai un serviciu/produs pe care sa li-l oferi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×