Sari la conținut
Forum Roportal
Amara93

Nepotrivire de caractere?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu vorbeste nici dracu despre sex la masa in Norvegia. ce tampenii de afirmatii!

 

si barbata-miu e tacut si nu are cu 'vorbele', suntem zi-noapte diferiti si e ok asa pt mine. poate asa ii este si lui firea, nu mai cauta ce e in neregula cu el. mai bine incerci sa te vezi cu el si gata. wizzair are drum Direct la Oslo din bucuresti, biletele sunt ieftine si e cursa directa. in max 3h esti aici si-l vezi, cunosti cat de cat, stati de vb face-2-face

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la barbatu-tau, s-a mai scris despre caracterul nordicilor in general, insa tipul cu picioare reci din story este polonez.  

 

Cred ca n-ai dormit prea bine daca asa de  grumpy/iritabila te-ai sculat???  

 

Avea nevoie de informatie forumista cum se ajunge in Norvegia??? ...  si de ce ar cheltui bani cu un barbat care de la inceput e dubios??? 

 

E tanara si poate allege unu mai  "vorbaret" despre orice tema!!!

 

O zi fantastica in continuare!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Nu isi exprima sentimentele prin cuvinte. Gen abia abia daca imi raspunde cu un si eu la " mi-a fost dor de tine".

 

Poate pt ca nu le simte. 

"Diferiti", ar insemna sa isi exprime sentimentele in alt mod. Dupa cum spui tu aici, el nu si le exprima deloc.

Eu trag concluzia ca nu simte ca tine. Nu te astepta sa iti spune in fata ca nu vrea mai mult, nu o va face. Fi tu desteapta si, daca este cazul, renunta la timp.

 

Barbatii, cand simt iz de indragosteala sau atractie sexuala, sunt destul de vocali. Al tau e mut. Nu-i cauta motivele in introverteala sau in traumele din copilarie, pt ca o batalie pierduta din start. 

Esti tanara, la varsta asta dragostea trebuie sa fie frumoasa, impartasita, sa iti atuda bucurii. E pacat sa iti pierzi timpul incerand sa "vindeci"... un indepartat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca mai bine cheltuieste 50 euro (ca atata e un bilet de avion) si vede despre ce e vb, in loc sa stea sa astepte sfaturi de la niste necunoscuti.

 

nu sunt irascibila, dar mi se pare o porcarie sa afirmi chestii generaliste.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ampera, cred ca la "porcaria" asta am apelat multi. Se pare ca necunoscutii au si ei un rol in viata nostra.

 

Da, daca ea este genul "nu cred pana nu vad", ideea de a merge la el este foarte buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu cat e mai bun sfatul de la o alta necunoscuta sa mai cheltuie si bani pe ceea ce nu valoreaza nimic???

 

 ... stiam ca barbatii merg dupa femei nu invers!!! ... indiferent care ar fi temperatura. 


Si de ce crezi ca nu e o porcarie sa mearga la usa unuia sa se convinga de cai verzi pe pereti ... Ampera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca nu traim in 1850 cand barbatul se ducea dupa femeie. femeia nu e o cretina si nu trebuie sa stea sa astepte ca o sa ii vina printul. daca ii Place de tip si vrea sa afle ce e cu el si cum e, sa nu stea sa ii dam noi raspuns. noi d eunde dracu sa stim cum e cu polonezu'? sa se duca sa vada ce e cu el sau sa vina el la ea.

 

 

fata, amara, da-mi adresa ca ma duc eu la el si stau de vb, ca tot o fi langa mine. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa se intampla cand ii 'fugarim' pe altii.

Ne place sa ne complicam vietile.

Daca era o chestie reciproca v-ati fi invitat amandoi sa va vedeti.

 

Eu zic ca ar fi cazul sa te maturizezi la 23 de ani. Cand vrei sa afli ceva de la un om intreaba-l fatis. Ii spui ca vrei sa va vedeti si il intrebi si pe el daca isi doreste asta sau nu. De acolo va faceti planuri ca doi oameni mari ce sunteti si nu ca niste adolescenti timizi.

Daca e cazul.

 

Tie poate iti e frica sa nu te refuze. Daca o face, e la fel de bine pt ca scapi mai usor de un om care nu te vrea.

Oricum ar fi vei iesi in castig.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar aveam nevoie sa-mi spui in ce ani traim???  Insa, in nici o perioada de timp o femeie care se considera cat de putin o doamna, NU se duce sa provoce un barbat la discutie de acest gen pana nu este in pericol ca vin Tatarii sau Hunii sau poate Vikingii ... dar nu aia cu sange rece si tacuti!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu vazutul, eu am sugerat la inceput sa ma duc eu la el , el nu are cum din cauza muncii, a spus ca momentan are planuri sa se mute ca nu se simte confortabil cu locul si alte chestii personale pe care mi le-a spus. Acum chestiile astea mi le-a spus inainte de a se infiripa ceva, ca a fost sincer , ca sunt vrajeli sau mai stiu eu ce nu stiu. Dupa decizia mea.. Sa zicem .. Am avut o cearta care m-a intors la 180 grade in gandul sa ma duc eu la el. Nu stiu. Mai bine zis nu stiu de ce m-am bagat in asta. Si nu stiu daca-mi merita rabdarea. Am avut si "vocativi" "in real life" si tot un big .. Nimic au fost asa ca nu stiu daca sa cred ca el e mai mult to do sau nu e deloc. In sectiunea mi-e frica sa intreb sau bla nu se pune problema. De fiecate data cand am intrebat ceva pot sa zic ca a raspuns chiar de nu era ce vreau sa aud.El zice ca dupa anul nou isi poate organiza din nou cu munca sa poata veni la mine dar.. Parca de vrajeli nu-mi arde. Dar nici sa judec fara fond parca nu pot. E aiurea.

Problema mea este ca pe zi ce trece ma indeparteaza si ma face sa nu-mi mai doresc mai deloc sa ne intalnim dar vad ca el pricepe asta doar intr-un singur fel " I don't want us to be something ordinary". Doamne , asta e replica lui ca nu ma vrea " rece" fata de el. Si mor :)) apai..si mereu sunt chestiile mici ce ma dispera ok.. Nu esti un tip vorbaret.. Dar ma, e greu sa scrii Buna dimineata fara sa o fac eu ? Wtf.

Editat de Amara93

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×