Sari la conținut
Forum Roportal
Amara93

Nepotrivire de caractere?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.Am 23 de ani si sa zicem ca sunt noua in domeniul acesta. Am cunoscut pe internet un barbat de alta nationalitate. Este stabilit undeva la 3000 km departare de mine. Ne-am "cunoscut" in iulie, am vorbit subiecte si subiecte pana cand am deschis si topicul " ne vom vedea". Bun, a ramas acolo. Un gand. Ideea este ca lucrurile au evoluat, nu il iubesc , nu consider ca e asa ceva realizabil prin internet dar imi lipseste si as vrea sa fiu cu el. Problema e in felul urmator, el este .. Sa zicem diferit de mine si asta ma face sa ma intreb daca are rost ceva.. Este genul mai... Tacut.. Nu isi exprima sentimentele prin cuvinte. Gen abia abia daca imi raspunde cu un si eu la " mi-a fost dor de tine". Spune ca nu poate sa isi exprime sentimentele printr-un chat , si ca, chiar daca nu observ , el chiar tine la mine si doreste mai mult. Spune ca nu poate fii nebun dupa cineva prin internet , dar chiar nu poti simtii "rush" ul ala de a vorbi non- stop cu persoa a aceea chiar daca e internet? Nu stiu, vreau sa il inteleg si as face-o dar ce imi este frica e ca defapt el chiar nu are nimic pentru mine. Habar nu am. Sa fim atat de diferiti? In sensul ca eu sunt muuuult mai " vocativa" si el pur si simplu nu este? Mi se pare aiurea sa mi se zica ca da mi-a simtit lipsa dar el nu se exprime atat de bine, mai bine zis deloc. Oare chiar sa fie asa diferit si eu doar sa nu pot intelege? Nu consider ca suntem un cuplu pana nu ne intalnim. Sa nu se inteleaga ca am pretentii de maritis pe internet.. Scuze de incoerenta. Multumesc.

Editat de Amara93

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Precis este musulman ca ei nu se exprima nici mort despre asemenea topic.   La ei femeie este un OBIECT si el isi rezolva doar problemele ... atit la capitolul sex, iubire, etc.

 

Daca te casatoresti cu el si reclami, iti rupe gura  ca el este stapanul tau nu partener egal ... etc.    Mai afla si in ce tara-si petrece timpul ocupandu-se cu ce???

 

Te vrea tacuta si pe tine, cu ochii in pamant mereu.  Citeste despre obiceiurile lor si da-l incolo ca nu miroase a bine!!!  Atit de diferiti sint ei de noi si altii ca noi ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O doamne nu. Nu are nici o legatura. Nu e vorba de supus sau ceva de genul. Eu il vreau mai " cald" atat. Nu stiu daca asa e el mai tacut ori nu zice ca nu simte. Asta era ideea.

Editat de Amara93

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci are alta preferinta sexuala dar e timid sa-ti etaleze ca altfel nu sint asa de timizi in ziua de azi barbatii, practic n-au fost niciodata, doar nu s-a vorbit cu gura mare despre topic, era TABU subiectul relatii intime chiar si in timpul casniciei.  

 

Pentru ca n-ai spus mai nimic din care sa se orienteze cineva, doar acei 3000 de km distanta, si precum eu nu citesc gandurile nimanui, doar la asta m-am gandit.

 

Ca sa ai raspunsuri dorite, este nevoie de informatie despre el, nu la nume si data de nastere ma refer, ci religie, origine nationala, unde a crescut si traieste si azi

 

si asta nu este discriminatoriu ca nici doctorul sexolog n-ar accepta mai putin ca sa se gandeasca despre un caz ca asta.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Originar Polonia. Locuieste undeva in Norvegia acum. Nu , nu este gay :)) cel putin... Sper. Nu prea as intelege de ce s-ar complica cu ceva pe internet cu o femeie de ar fi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Polonezii, norvegienii "vorbesc despre sex" si la masa, asa sint cunoscuti impreuna cu alte tari nordice unde noptile sint cam lungi si intunecate o mare parte din an.

 

O poloneza nu demult a fost dat in judecata ca a atacat un barbat si l-a fortat la sex cu ea ca era in lipsa de vreo 6 luni ca sotul era plecat la munca in strainatate!!!

 

Nu stiu ce fel de dragoste are in el tipul, poate numai pentru pesti aurii ...  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cata seriozitate astepti de la mine???  mie daca-mi place de unu, va afla intr-o secunda ca nu ma joc de-a seriozitate sau cumsecade, etc., ca timpul trece mai repede decat sa

 

formulez fraze de politete ... chiar si pe Net ... si pentru ca pe net nu se face mare dragoste, as fi scris clar ca prefer pe cineva present langa mine pentru aceasta distractie!!!

 

Eu numar cu ceva mai multi primaveri ca tine de aceea spun ca e ceva wrong cu tipul, big time!!!

 

Nu prea sint deacord nici cu "In Vitro Fertilization" ca-l compar cu un barbat mort sau rece de tot la afectiunile femeii, prefer unu cald la trup si suflet!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Bineinteles ca as fi preferat si eu unul langa mine dar nu de asta am deschis topicul. Ce este in neregula cu el ? Mai exact? In opinia ta.

Editat de Amara93

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exact ar trebui sa-l vad, altfel nu mai am opinii ca eu n-am intalnit pe nimeni cu asemenea comportament nici in vis, ca si acolo toti ma adora!!!

 

O sa auzi curind si alte pareri cand se vor trezi si cei din Europa ca eu scriu de peste ocean, précis exista si alte pareri experimentate sau auzite macar.

 

Doar un doctor in specialitate poate sa spuna exact ce este in neregula cu el, sau de ce nu EL sa fie primul.   Mai exista si boli psihice care limiteaza

 

activitatea creierului desigur si restul ce provine din acea directive!!!  

 

Cand cineva nu se comporta ca atare pe cine-l reprezinta imbracat, este deja un semn de alarma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×