Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Stiri despre fotbalisti

Postări Recomandate

Doliu la nivel mondial în fotbal. A murit legendarul Gerd Muller, unul dintre cei mai mari atacanți din istorie – Evenimentul Zilei (evz.ro)

Doliu la nivel mondial în fotbal. A murit legendarul Gerd Muller, unul dintre cei mai mari atacanți din istorie

A fost unul din fotbalistii admirati in tinerete, din 1965 il vedeam la TV din Ungaria in meciuri dar si in acel CM cand a castigat Germania si cam totul pana-n 1976.   In acea perioada erau aliniati atletii Planetei in meciuri despre care si azi se mai vorbeste in fotbal.   Merita statuie!!! 

On 6 October 2015, it was announced that Müller was suffering from Alzheimer's disease.   He died on 15 August 2021, at the age of 75.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mbappé: Mindenki tudja, hogy Ronaldo és Messi a legjobbak | M4 Sport 

*Mbappé spune ca Ronaldo si Messi sint cei mai buni fotbalisti si nu se pot compara cu nimeni.   El a fost lasat de francezi sa se alature echipei Real Madrid dupa lungi negocieri am impresia dar nu se spune totul publicului ... in speranta ca ... l-au cumparat sau contractat pentru o vreme. 

Sincer, nu ma prea pricep la asemenea tranzactii sau acaparari de celebritati, atleti ca sa aduca renume echipei.   Nu tin minte sa fi venit in atentia mea in timpul evenimentului recent acest sportiv desi am auzit odata ceva de el, parca.   Precis era intr-o comedie/gluma decat pe stadion.   In ori ce caz, n-o sa devina un Eusébio !!!

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nagy baj történt Cristiano Ronaldóval az edzésen – videó (promotions.hu)

Cristiano Ronaldo in timpul antrenamentului cu Juventus s-a lovit sau ceva asemanator la mana/brat nu se spune clar, si a trebuit sa paraseasca terenul. 

Precis lucra pe figura lui Diego Maradonna, sa trimita mingea cu mana in poarta :lol2: ... este parerea mea.

   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a man in a blue shirt: Lionel Messi celebrates after scoring against Bolivia (Getty).

Messi scores hat-trick as Argentina beat Bolivia 3-0: Highlights and Goals (msn.com)

Lionel Messi showed again why he is one of the biggest stars in soccer -if not the best- as he scored a hat-trick in Argentina's 3-0 win over Bolivia in a match for the 10th round of the South American World Cup Qualifiers 2022. 

*Cel mai bun fotbalist pe moment pe Planeta este Lionel Messi!!!   :meeting:*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spanish footballer Santiago Otero who died in a freak accident.

https://playtech.ro/stiri/doliu-in-lumea-fotbalului-a-murit-electrocutat-in-baie-din-cauza-telefonului-mobil-413620?utm_source=EVZ+LINK+TEXT&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee    

"A former professional Spanish soccer player was found dead in his Madrid bathtub after a freak accident.     Santiago Otero Gonzalez, 38, was discovered Saturday by his wife after she returned from working a night shift.  His cell phone, which was plugged into a charger, was found in the water."

*Au mai murit destui cu telefonul in mana in baie sau cu alt aparat electric folosit in timp ce erau in apa!!!   Sau au schimbat bec-ul  :eek: ... *

story adevarat

O romanca gatea pentru un "bizniz de babe" si a scapat telefonul in oala cu ciorba in timp ce inca fierbea,  si m-a intrebat daca va fi bun de servit la batrani ...

Eu n-am telefon din ala, nu-i stiu gustul :bb:dar sa anunte pentru cine lucreaza, am dat cu parerea. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://kitekinto.hu/2021/10/25/instant-rovat/negyeves-focistat-szerzodtetett-az-arsenal/195480/?ref=hirstart

Pe site mai jos putin este un video cu un copil de 4 ani care joaca fotbal ce n-am mai vazut si a fost contractat de pe acum de echipa Arsenal sa nu cumva sa ajunga in alta parte!!!   Pe site se vorbeste engleza, doar articolul este din ziarul maghiar, poate vor copia si romanii, dar se vede clar talentul, nu pile joaca rol.   De Craciun cumpar o minge pentru nepotul sa traga macar golu-ri in poarta ca deja merge singur binisor, inca nu stie sa alerge dar vine cu varsta, are doar 13 luni.   Oamenii viitorului se pregatesc din timp!!!     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 balonul-de-aur-300x180.png

https://evz.ro/lionel-messi-a-intrat-in-istorie-a-castigat-balonul-de-aur-2021-este-al-saptelea-trofeu-de-acest-tip-al-sportivului-video.html

Lionel Messi a intrat în istorie în seara zilei de luni, 29 noiembrie, câștigând al șaptelea Balon de Aur! Un jucător excepțional! Este cel mai bun din toate timpurile? Recordul pe care l-a atins cu premiul decernat la ceremonia în cauză nu face decât să confirme că da!

Marele rival al lui Messi, Cristiano Ronaldo, care nu a dorit să participe la ceremonia de decernare a Balonului de Aur, a ocupat locul 6 în clasament.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×