Sari la conținut
Forum Roportal
Hezekiah

ASE finante banci

Postări Recomandate

Salut tuturor! Sunt clasa a 10 a la un profil filo, vreau sa urmez o facultate ASE finante si banci, stiu putine informatii despre ea asa ca o sa va rog sa imi raspundeti la urmatoarele intrebari:

 

-Cum e la ASE finante banci?

 

-Care e nivelul de dificultate si cati ani sunt?

 

-Fiind la un profil uman voi putea face fata facultati ASE finante banci?

 

-Stiu ca se face matematica dar parca doar un an sau doi, dar se bazeaza mai mult pe economie si contabilitate (sau nu?). Cum voi putea recupera ?

 

-Dupa facultate ce trebuie sa fac ca sa ma pot angaja ?

 

Daca se poate vreau mai mult raspunsuri de la studentii ASE finante banci sau fosti absolventi, dar nu numai.

As cam avea nevoie de aceste informatii, de fapt chiar m-ar ajuta FOARTE MULT.

Multumesc foarte mult!

Daca am gresit ceva,legat de pagina, va rog sa ma iertati sunt nou pe site-ul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima notiune ar trebui sa inveti din ce se traieste pe lumea asta???  ce inseamna ban si cum se gestioneaza!!!

 

Fara matematica acesta nu "zboara" mai ales admiterea la facultate ... trebuie sa-ti placa acest domeniu al vietii.

 

Ai fost intro banca???    Ia niste brosuri si citeste pe ele ce servicii ofera si cu ce conditii.

 

Si cei care au studiat la real au avut probleme de intrat acolo ... milioane de notiuni noi ai de invatat de care ti se invarte capul

 

pana le intelegi sau  "make sense" in practica.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor! Vreau sa dau la facultate ASE, problema e ca sunt pe profil uman. Voi putea face fata?

Care sunt materiile de baza?

Spuneti-mi voi.mai.multe despre aceasta facultate.

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cunosc un baiat care a terminat uman, profil germana limba materna si a intrat lejer la sectia germana a faculatii de economie din cadrul UBB Cluj-Napoca. A renuntat dupa primul an, cica erau multa matematica iar el nu le avea cu astea... in rest nu stiu :hi:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dobanzile si procentajele e de calculat ca si creditele pe temen lung si scurt prin diferite socoteli complicate cu ce foarte putini romani sint obisnuiti din cei care n-au fost inafara granitelor sa lucreze si sa traiasca.    Eu pot povesti pan-la Craciun care-i problema tinerilor care traiesc si aici de mici sau nascuti aici dar traiesc in atmosfera romaneasca acasa ca parintii nu pot sa invete engleza si totul merge ca acasa.   Sint aici fizic, dar mental sint foarte departe de realitatea in care traiesc.

 

Matematica este o stiinta nu un moft, una din aceste fete romano-americane s-a dus inapoi tocmai la Cluj sa devina doctor in 2 timpi si 3 miscari

 

dupa terminarea liceului de aici, credea ca intra ca aici la facultate doar pe baza actului de la liceu, a revenit cu un doctor deja terminat acolo,

 

care avea ambitie sa fie doctor si aici, versiunea asta a fost mai usor de realizat.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei! As vrea sa stiu ce facultate pot urma dupa liceu cu profil filologic. Vreau pe cele care au legatura cu ce am facut in liceu.

Vreau sa stiu daca am vreo sansa la un salar intre 2500-4000 lei dupa terminarea facultati (care normal sa fie in legatura cu liceu).

Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×