Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna! Am o problema si as dori niste sfaturi, sa imi revin. Sunt foarte trist si deprimat, si nu imi pot reveni, nu am chef de nimic. Sunt baiat, am 22 ani, sunt in ultimul an de facultate si am avut o relatie la distanta cu o fata mai mica ca mine cu aproximativ 5 ani, distanta dintre noi e de aproximativ 500 km. Ea mi-a zis ca nu ma mai poate astepta, ca nu mai poate trai la distanta, desi chiar ne iubim mult. Pe ea o inteleg ca e mai mica are toata viata in fata, si unei fete ii e mai usor sa isi gaseasca pe cineva, dar eu, inainte sa fiu cu ea, am stat 3 ani singur… am gasit-o pe ea, care dupa 4 luni mai vrea doar sa fim prieteni. Eu am avut o singura relatie, care nu a durat mult…Simt ca trece viata pe langa mine si eu tot singur si suparat sunt, acum ca nu mai sunt nici cu ea, o sa fiu iar singur cativa ani si nu cred ca mai pot suporta singuratatea asta. As dori niste sfaturi sa trec peste despartire si sa o pot vedea doar ca pe o prietena, si sa nu mai fiu asa deprimat. Aa, si si sa nu uit: nu stiu cum sa intalnesc fete, deoarece la facultate nu prea sunt (e o facultate mai mica), in cluburi nu ies…si prietenii sunt mai mult ocupati, n-au timp de iesit :( 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 22 de ani singura ta preocupare trebuie sa fie sa termini cu bine facultatea si sa-ti gasesti o munca din care vei putea sa te intretii, ca fetele costa bani extrem de multi!!!

 

Acum ca esti student pare ca esti acceptat si cu un bilet la pret redus la cinema, insa dupa ce ai graduat, fetele vor sa le duci la Paris pentru week end, nu la strandul din cartier.

 

Daca nu ma insel ea este minora si tu cu ceva mai mult ... asta nu este relatie buna, bate intr-una din legile societatii civile ... corupere de minori parca, ai grija!!!  ne spune imediat avocatul forumului ...

 

Practic pentru o relatie mai durabila fetele se uita la barbati maturi cu Credit Card-uri , varsta nu conteaza ... tu inca esti foarte departe de asemenea rol, de potential cavaler. 

 

In viata lucrurile se intampla altfel decat hormonii dicteaza ... educatie ... scoala ... munca ... castig ... casa ... masina ... femeia!!! ... familia ... copiii ... etc.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La 22 de ani singura ta preocupare trebuie sa fie sa termini cu bine facultatea si sa-ti gasesti o munca din care vei putea sa te intretii, ca fetele costa bani extrem de multi!!!

 

Acum ca esti student pare ca esti acceptat si cu un bilet la pret redus la cinema, insa dupa ce ai graduat, fetele vor sa le duci la Paris pentru week end, nu la strandul din cartier.

 

Daca nu ma insel ea este minora si tu cu ceva mai mult ... asta nu este relatie buna, bate intr-una din legile societatii civile ... corupere de minori parca, ai grija!!!  ne spune imediat avocatul forumului ...

 

Practic pentru o relatie mai durabila fetele se uita la barbati maturi cu Credit Card-uri , varsta nu conteaza ... tu inca esti foarte departe de asemenea rol, de potential cavaler. 

 

In viata lucrurile se intampla altfel decat hormonii dicteaza ... educatie ... scoala ... munca ... castig ... casa ... masina ... femeia!!! ... familia ... copiii ... etc.

daa, dar degeaba ai educatie, scoala, munca, masina...etc daca nu ai femeia. Din ce spui tu o relatie trebuie sa ai dupa 25 de ani sa zicem. Toti imi zic ca e ghinionul si ca am timp de relatii (serios? la 25 de ani?!)...mie mi se pare ca timpul trece cam repede si nu am asa mult timp cum zic toti. Sa faci toate cele enumerate mai sus, ai nevoie de o stare buna, si sa fii fericit... nu sa stai tot timpul trist si abatut. (pe langa facultate, mai si lucrez in caz ca ma vezi asa departe de asemenea rol)

Cu S sau Ș?

Ti se pare ca vezi Ș? daca era cu Ș, il vedeai stai linistit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai scoala si cariera... dupa aia ispitele. Of, chiar nu pot intelege oamenii astia care ar face orice doar ca sa nu fie singuri.

Vei aprecia candva si singuratatea, mark my words.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai intai scoala si cariera... dupa aia ispitele. Of, chiar nu pot intelege oamenii astia care ar face orice doar ca sa nu fie singuri.

Vei aprecia candva si singuratatea, mark my words.

sunt multe persoane care nu suporta singuratatea, nu e greu de inteles. Tu poate ai avut intodeauna pe cineva care te-a sprijinit si pe cineva alaturi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt multe persoane care nu suporta singuratatea, nu e greu de inteles. Tu poate ai avut intodeauna pe cineva care te-a sprijinit si pe cineva alaturi

Da, pacat ca nu m-am putut multiplica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fizic, tot singur erai, relatia fiind la distanta. Mai greu e cu sufletul, care se afla langa ea, cred.

 

Cum trecem toti peste toate? Ne adunam, ne scuturam de zdrentele dureroase ale trecutului si mergem mai departe. Doare o perioada dar esti tanar si timpul face minuni. 

Stii, uneori este mai bine sa fii singur decat implicat intr-o relatie nefericita.

multumesc pentru incurajari !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×